Еволюция или сътворение

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Satori »

Напротив, описва се и технологията за направата на тези черепи. Първо се изсича грубо блокът, после се скулптира и шлифова с помощта на вода и пясък, което е обичайно при обработка на кристали: http://www.kmatthews.org.uk/cult_archae ... cts_6.html
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Миша »

Описаната технология не е приложена на практика и ,според специалисти,съвсем не може да се приложи при планинския кристал,а пък за датирането,пак според специалисти не е възможно да се датира кристала.Съжалявам,че се повтаряме,но не е лошо пак да се прочете :nod:
"За много находки не може със сигурност да се твърди кога са изработени.Както например и камъка.Ето нещо по въпроса
http://kjelqzkov.log.bg/article.php?article_id=26062" onclick="window.open(this.href);return false;
Но уникалността на черепите се състои в това,че самият кристал се работи по специфичен начин,обърни внимание на следното.
Инженер Л.Барре, експертът в "Хюлет-Пакард", казва следното: "Изучихме черепа по три оптични оси и открихме, че е изсечен от един къс кристал, състоящ се от 3-4 срастъка. Според скалата на Моос, планинският кристал отстъпва по твърдост само на топаза, корунда и диаманта, и може да бъде рязан само с диамант. Независимо от това, древният майстор успял да извае не само черепа, но и долната челюст, както и шарнирите за закачването й. При такава твърдост на материала, това е повече от загадъчно. И ето защо: в кристал, състоящ се от повече от един срастък, съществуват вътрешни напрежения. При натискане с резец, от напрежението може да се пръсне на парчета. Но древният майстор го изваял така, сякаш изобщо не го е докосвал." С това мнение са напълно съгласни колегите на експерта. Мнението на всички е, че при обработката на черепа, разрязванията трябвало да бъдат строго ориентирани по осите на кристала. Древният ваятел сякаш изобщо не се вълнувал от това. Той изработил черепа, игнорирайки всички закони и правила. Професионалистите от "Хюлет-Пакард" били в недоумение: "Тази проклета вещ просто не би трябвало да съществува. Този, който я създал, не е имал и най-малка представа от кристалография. Той игнорирал осите на симетрия и тази вещ би трябвало да се разпадне. А защо това не се е случило, остава необяснимо."
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Satori »

Ето тук по-подробно за следите от обработка по черепите /следи както от инструменти, така и от материали/, доста по-подробно от линка, който пуснах по-горе. Много ме мързи да превеждам сега това, а и нямам време, за съжаление:

http://en.wikipedia.org/wiki/Crystal_sk ... ual_skulls
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от 5ia »

Нищо бе, не го превеждай! То нали няма да е първият линк тук, дето не е за простаци като мене :twisted: . Добре, че Миша все още пише на български. Между другото, много интересни неща пускате. :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Blue sky »

Петя, много основателна забележка :oops:
известна помощ може да бъде това http://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT#" onclick="window.open(this.href);return false; - като въведеш линк на страница, превежда я цялата, може и отделни текстове :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Satori »

Пете, ти си абсолютно права, но е факт, че дори и при най-голямо желание /каквото, вярвай ми, имам в изобилие/, нямам нито време, нито сили да превеждам всичко, което е толкова интересно. За съжаление материалите на английски /каквито основно търся и ползвам/ са ужасно много и ужасно интригуващи, чоглаво ми е всеки път, но е физически немислимо да се подават и на бг. :hmmmmmm:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от 5ia »

Ами като ги пускате, давайте в преразказ 5 изречения. Така който може ,ще чете оригинала, а останалите няма да се чудим за какво си говорите. :dovolen: А аз много добре знам, че няма как да превеждате, защото не е работа за две минути. Пошегувах се по-скоро със себе си - до къде стигнаха нещата, да се чувствам неграмотна, защото не знам езици. :oops:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от Satori »

Винаги, когато мога, пускам обобщено в няколко изречения. Ще се старая повече :dovolen:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

дяволче

Мнение от zmei4o »

едно малко дяволче (може би Фют) ;)
http://www.chilloutpoint.com/odd_world/ ... earth.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”