Карвинг

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Карвинг

Мнение от margilota »

И аз се занимава с карвинг,обаче на свещи.Поздарвявамте :tzvetoman: прекрасни неща си направила!
А цените на инсртументите наистина си ги бива.Замених мойте,типично по български,с резци от макетни ножчета и огънати ламаринки, но при теб са по сложни.Чудя се ,дали някои от дърводелските длета не биха ти свършили работа.
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Карвинг

Мнение от Satori »

margilota написа:И аз се занимава с карвинг,обаче на свещи.Поздарвявамте :tzvetoman: прекрасни неща си направила!
А цените на инсртументите наистина си ги бива.Замених мойте,типично по български,с резци от макетни ножчета и огънати ламаринки, но при теб са по сложни.Чудя се ,дали някои от дърводелските длета не биха ти свършили работа.

Аз също се чудех. А медицински скалпели? Не са евтини, предполагам, ама на първо време 1-2 може да свършат работа?
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Карвинг

Мнение от цеци »

Точно с макетно ножче са направени розичките.Гравирането-с едни резци за линотипия,които сигурно си спомняте от ученическите години :lol: Улесняват работата,но са малко дебели за фините детайли.Скалпелите имат хубав ряз,но също не са гъвкави и не знам дали ще стане по-добре.Трябва да опитам,за да не съм предубедена.И също-инструментите ще ми улеснят работата,но увереността на ръката се постига само с много,много повторения.До сега съм направила 4 букета.Като направя 10-тия сигурно ще е без значение какви са инструментите. :daaa:
Благодаря на всички за подкрепата :tzvetentze:

П.П. margilota :shock: :shock: :shock: .Моля за някой урок :tzvetentze:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Карвинг

Мнение от AlexaS »

ida_ili64 написа:Алекс,надявам се скоро да започнеш да ни показваш твоите карвинги :daaa: !
А-хаааа, аз 10 еднакви сърми не мога да свия ти чакаш снимки :lol: . Само с първоначално надъхване не става, а моя случай е такъв. Бързо ми минава мерака.

Цеци, супер си се справила. И аз като Satori ще кажа, че така изглеждащи по-естествено продуктите ми е по-възприемливо. Иначе са ми като маслено пано. Розичките се правят най-лесно с острилка, но и тя е около 10 лв.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Карвинг

Мнение от цеци »

AlexaS,с острилка стават наистина лесно,но са съвсем различни на външен вид.Технически-същите са като розичките от домат,с които украсяват шопската салата за чужденците :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Карвинг

Мнение от AlexaS »

Уф, права си. Сега като се вгледах в тези и ми прималя. Лист по лист са сглобявани. Тези упражнения не са за моя милост. Все си мислех, че има инструменти, нещо като матрици. Натискаш, врътваш, избутваш и ето ти готова фигурка. Да, ама не. Ще чакам да ми дойде музата за връткави изпълнения...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Карвинг

Мнение от ida_ili64 »

Понеже ползвам скалпели при моделоконструирането,си мисля,че можете да ги ползвате и тук,но само за по-плитките нарези,а иначе си мисля,че ви трябват тънки и тесни ножове със заострени върхове,и се мъча навремето когато продавахме на една английска фирма такива...,кой бе най-добрия-за почистване на риба или-за рязане на домати или този-за зеленчуци :hmmm: ...Ама и те си бяха сумичка... :hmmmmmm: Обаче с добър шлосер до вас,всеки нож може да бъде пригоден и наточен до неузнаваемост,казвам го,от опит-баща ми бе ненадминат в това!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Карвинг

Мнение от DOBI »

Много са красиви нещата и е много жалко че трудът и творчеството вложени в тях са огромни,а се изконсумират за минути,но пък така помаш храната първо с очите и изпитваш естетическа наслада!
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Карвинг

Мнение от margilota »

Вижте какви чудесиики открих ,няма как да не ви ги покажа

Изображение
Изображение
Изображение

Ето тук са останалите : http://www.bis.bg/albums.php?p=view&mid=23924" onclick="window.open(this.href);return false;
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Карвинг

Мнение от Гео, граф »

Чета тема "Карвинг" - в Други хобита и си викам : е, те тука сега ше са се събрали най-върлите скиори, дето освен карвинги ( вид силно изрязани в средата, при обувката, ски ) не признават друга ска ... а то :o :shock: ...

Ама как ше ги ям тия красоти, бе ? Някой е хвърлил сума часове труд да ги направи тия неща, аз ше ги ям ! Ми не мога :snif: :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”