Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от verji »

Направи руска салата и прибави към нея мариновани нарязани на ситно гъби и кисели ябълки -белени наситнени/не стъргани/.Вкуса се променя и е невероятен.
А може и да опиташ тази салата:
2 бр. майонези разбъркани с печен и обелен син домат /патладжаан/,сол на вкус, стрити 3 скелитки чесън,смлени орехи -2/3 кафена чаша. Синия домат го разкъсваш и начукваш ,прибавяш остааналите продукти и е готова салатата. :P
Последно промяна от verji на Дек 20, '10, 23:01, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от calico »

Ми Дал, съдба. Някои не сме токова умни. :mrgreen: А и сме телци, готвенето ни е в кръвта и в духа. :lol: и щот сме яшни и затова също... :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от verji »

Е де! Аз съм водолей...що да не се изгъзареем малко и да се поглезим - вкусово де ;)
А и във Фантазия - готвят прекрасно ,тъкмо си е за мацки като нас :hihihi:
dal

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от dal »

calico написа:Ми Дал, съдба. Някои не сме токова умни. :mrgreen: А и сме телци, готвенето ни е в кръвта и в духа. :lol: и щот сме яшни и затова също... :mrgreen:
и аз съм телец , не ми разправяй :daaa:
това с умните никой не го твърди , просто мързелът е креативно качество и прави жената свободна и нормална :hihihi: :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от calico »

dal написа:
calico написа:Ми Дал, съдба. Някои не сме токова умни. :mrgreen: А и сме телци, готвенето ни е в кръвта и в духа. :lol: и щот сме яшни и затова също... :mrgreen:
и аз съм телец , не ми разправяй :daaa:
това с умните никой не го твърди , просто мързелът е креативно качество и прави жената свободна и нормална :hihihi: :lol:
аз го твърдя бе, не ти. Явно е, ето че съм успяла хем да съм мързелива хем несвободна :lol:

навремето в тинейджърските си години при един спор с баща ми относно труда и ползата от труда, много аргументирано защитих тезата си, че мързелът е естественото състояние на човека. Щото никого няма нужда специално да обучаваш на мързел, той си го може изначално. Трябва да се обучава само на труд, което значи че труда е нещо неестествено. :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от orkud »

calico написа:
навремето в тинейджърските си години при един спор с баща ми относно труда и ползата от труда, много аргументирано защитих тезата си, че мързелът е естественото състояние на човека. Щото никого няма нужда специално да обучаваш на мързел, той си го може изначално. Трябва да се обучава само на труд, което значи че труда е нещо неестествено. :lol: :lol: :lol:
Хммм... даааа .... водолей ... телец....водолей....телец ...... /признавам водолей :lol: /
гооооляма каша
хем готвим, хем си мърморим, че не трябва :lol:
добре бе, не трябва .... ама черпака ви в ръцете .... видях го ;)
Хич няма да защитавам готвенето, макар че си признах, че от домакинската работа обичам само тази.
Ама факта, че сме ящни също има отношение към темата :mrgreen:
Това с естественото състояние мързел мнооого ми допадна. Мдааа, и при мен е естествено :oops:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от Blue sky »

Телец - и при мен ми идва най-отвътре, даже не се и съпротивлявам, вредя, само когато няма накъде повече :lol:
даже и да готвя не обичам особено много, ама обичам да хапвам, пък няма кой друг :evil:
освен това, аз съм им казала, сега е момента, да събирам, да им пази до догодина :lol:
от другия месец почвам, разсади-луковици-разсади-рози-бурени-плевене-торене-садене-снимане-въздишки-релакс изобщо, няма да вися аз пред печката :lol:

marioletka, какви са тия коледни кравайчета :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от marioletka »

Това са едни кравайчета останали в главата ми от детството, когато майка ни правеше по коледа. Навремето са ги правили за коледарите, но аз коледари през живота си не съм виждала ама пък кравайчета съм яла :D ето и моята рецепта :
1 литър прясно мляко
1пакетче мая
2 яйца
1 кафена чашка захар
3-4 супени лъжици олио
1 кг и малко повече отгоре брашно
жълтък за намазване

Меси се тесто, от продуктите. Разточва се. С чаша изрязвам кръгчета, а с друга по малка, дупките по средата. Подреждам ги на хартия за печене и пека. По желание може да се поръсят със сусам или мак преди да се изпекат.

Весела Коледа на всички. Бъдете много усмихнати.
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
dal

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от dal »

лумтите ли тенджирити?! :lol: :ieeee:
къде сте бре , любими :liubov2:

р.р. маман ме прецака , ще правя баница -това към 16 ч ,ако се усети някакво здвижване на пластовете :hihihi:
и хич не ми давайте рецепти от прастринките си кори готови + яйца , сирене , късмети+ олио+ печка = уста яде :mrgreen:

оркудче , :snif: ...аз така и не направих пудинга с роминга :hmmmmmm: :oops:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от nel4o »

Този път само питка ще омеся, мама всичко друго е направила :ieeee: Аз вече бера душа, толкоз ми се спи :syawn:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”