Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
alina
Виенско кафе
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

В оранжерията заради мравките, ситни и хапливи, не можах да влизам да оскубя поветицата. Сега трябва да я режа и да скубя корените. Дано за два дена да не пусне семена, тогава работата ще стане дълга и бесконечна.
Гледах видео с една модел, красива жена.Гледа овце , копринено руно. И каза, че най-много харесва да сади и да сее растенията. Но ръцете й красиви.Не знам за видеото да обгрижва растенията или наистина сама всичко прави.Но за овцете еден фермер каза зя нея, че разбира от овцете по-добре от някои наследствени фермери. Красива жена.жалко загубих видеото , да ви покажа. Растинията, основно цветя,тя продава.
Но това е США, там всичко е друго.Кореспондирах се с една програмистка от САЩ, доматите са хоби за нея.Участваше в Англия с черни домати, сорт произведен от нея, тя обичаше да експериментира с опрашването. Канеше ме да дойда да живея там, да гледаме градината. Но аз и при сватята от САЩ не искам на гости, а за постоянно и дума да не става.Консервативна съм , като се закотвя някъде, и даже ако е лошо пак се държа за постоянното. Някои като пеперуди от място на място, така не мога. След отказ да дойда , приятелката престана да пише..((( Но на Хаваите или Карибите за месец бих отишла, там са красиви и огромни хибискуси..Сватята ми от Гренада САЩ, зетят има там половина ранчо . Там бих отишла на гости за месец, но 2000 долара билет..(((
alina
Виенско кафе

Мнение от alina »

Съпругът ми казва,че не умея да гъделичкам хората, затова не преуспях..Казвам истината, а не я харесват люде.Но за Нановски не излъгах, наистина растенията дошли супер.Жасмин голям, зелено сочен.Клематис също. А за мащерката да не говоря, напълни балкона с аромата си..
alina
Виенско кафе

Мнение от alina »

Поздрав
alina
Виенско кафе

Мнение от alina »

И тази песничка вдига адреналин и кара да мисли, че още животът отпред е дълъг и хубав
Аватар
Shami
Чист кофеин
Дал благодарност: 1099 пъти
Получил благодарност: 863 пъти

Мнение от Shami »

Точно,точно така Алинче.И аз мисля по този начин вече.В началото се юрках.Исках голяма къща,двор,градина и всичко да ми е разнообразно ,красиво,подредено.Всяка година да сменям отвънка различни растения.Да,ама едно е да искаш,друго е да можеш да го обслужиш.Пък аз не съм и оправна.Много ме бива в мотаенето.Все се бавя,не успявам да свърша всичко и накрая се и уморявам вече.Лошото е и,че всичко и върша сама.Мога примерно да кажа на някой от младежите да полее примерно.Но сърце не ми дава и гледам колкото мога сама.Трябва да съм на умирачка едва ли не за да помоля да ми се помогне с нещо.И затова съм решила да преосмисля първоначалните замисли относно градината.Наесен ще местя розите дето съм насадила точно до терасата дето седим.На тяхно място ще пусна лоза по оградката.В саксиите наредени висящи за самата оградка слагах теменужки.
Премина им вече времето и трябва да сменям със нещо,а не съм решила още със какво да е.В тия жеги всичко гори не се ли полее един ден.Може би седуми ще набучкам.Не искам да поливам всекидневно и там.Поне малко да си улеснявам по някакъв начин нещата.
Повече от два часа ми отива да полея само зеленчуците.После саксии и рози,мия терасите,маси, столове и накрая така ме напича,че удрям един маркуч и на себе си :lol:
Просто си е много работата отвън и няма край това нещо.А като напече не можеш нищо да свършиш повече.Чакаш да се поскрие слънцето и привечер да продължиш.И хоп излизат комарите вече,така жестоко хапят,че не можеш и дълго да издържиш на напъна.
На мене и пазара ми яде много от времето.
Днеска 250лв само пазар ,продукти за ядене.Какво става не мога да разбера.Само неща на промоция взимах и то най-важните.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Дал благодарност: 545 пъти
Получил благодарност: 482 пъти

Мнение от bongibo »

Ех тези промоции.. вчера отидохме уж за диня и пъпеш от Лидл на промоция. ММ уж избира динята и на касата ни разстреляха с една неочаквана сума за няколко неща. Диня 20 лв. Ама ние малко мухи без глави. Той плати без нищо да каже, а аз в колата видях бележката и кат му казах, още на паркинга извади ножката да види става ли тая златна диня.Тя голямшка ,само такива имаше.
Аватар
Shami
Чист кофеин

Мнение от Shami »

И ние голяма диня взехме,обаче от Кауфланд.Банани и каисии също,да има разнообразие.
Не беше вкусна обаче динята.Но много ги взимаха хората.Почти във всяка втора количка мярках диня.
И като се почна,а олио по два лева,трябва си за фритюрника,захарта свършила,месце за готвене,кайма за принцеси,кайма за супа топче,миш -маш в буркани,много е вкусен.Крила пилешки на промоция за пържене,а и картофи пак за фритюрника.Мляко за таратор,извара,кашкавал,масло.Все важните неща и всичко от промоция взимах.Безалкохолни пак по два лева,домати по два лева,краставици ,тоалетна хартия пак два лева.С тези продукти трябва да изкарам поне три дена.Значи на ден се падат по 80 лв.
Като ще се довзимат хляба и кремвирши за злоядия младеж,плюс пица ще се поръчва за него една голяма.Сега си пожела македонска наденица и снежанка.И си отиваме на едни сто лева само за един ден.На Мечо задължително кокали и кучешки консерви.Котките котешки.
Преди със сто лева пазарувах за три дена и успявах да се вместя някак в бюджета.Сега само като гледам на касата как се въртят цифрите при таксуване и ми щръква косата.
Последно промяна от Shami на Юни 20, '24, 22:37, променено общо 2 пъти.
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Дал благодарност: 1053 пъти
Получил благодарност: 2042 пъти

Мнение от мечтица »

И аз взех такава диня от Лидъл.
Като я срязах на вид хубава,много червена,обаче твърда и няма никакъв вкус..
Реших,докато не излязат български дини от Любимец,никакви дини.
До няколко дена ще бъдат готови пъпеши от Каварна и Шабла,те са най сладки. :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
alina
Виенско кафе

Мнение от alina »

Подписана съм за Ирина Зелонка, сънародничка от Москва, живее в Англия, женена за поляк. Той е лекар, тя се увлича от растения и постъпи ла в коледжа, хем има висше , Та за какво става дума..Тя разказва много за Англия, показва.И каза неща които трябва много хора да чуят.Тя каза че англичане не обичат да говорят пафосно и за патриотизъм, но се грижат за историята си, за природата и животните в страната.Това се отнася и за управляващите. Аз вече тези , които секат масово дървета, горите и при това викат за патриотизъм, наричам патриоти.Като видя камион с посечените дървета, казвам ,на съпруга си:"внимавай, патриотите идват, "защото камион натоварен с дърва , така да се каже под завязку, с бясна скорост лети по селски път , а пътят толкова тесен, че имам опасност да ни помете.
Всички казват че поляците са толерантни, но явно към себе си.Ирина не пуснали в Полша, свалили от самолета и тя живеела в Лондон, докато съпругът й с деца бил е на гости при родителите си в Полша. Хора са полудели, само това мога да кажа..Майката на деца да не пуснат, да свалят от самолета..дивотия. Децата така обичат майката си, че стояли две седмици в Полша вместо месец и казали да бащата си да се прибират в Англия че им тъжно за мама. Хем баба и дядо им са обикновени поляци и те се чудили защо направили така с снахата им..Гадна политика влиза в семействата и ги разделя.
Идват горещини..сякаш и природата не издържа на напрежението между хората.((
Аватар
Shami
Чист кофеин

Мнение от Shami »

Ееее,Гунерата много исках да я имам.Сега даже като я видях в клипчето много и се израдвах.
И така исках да пробвам сладката.Щом са наградени и толкова скъпи събудиха любопитството ми много.
Мечта ми е да посетя Англия.Да видя климата какъв е,розите на Остин,да видя как живеят хората там.
Ако бях по-млада щях да ида да разгледам.Друга държава не ме влече толкова колкото добрата стара Англия.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”