В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Дал благодарност: 1309 пъти
Получил благодарност: 3201 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Мария Николова »

Графиньо, обичам и да чета, и да разгръщам книгата, да си поставам картонения книгоразделител - днес ми дадоха 17 - все скорпиони. :lol: И не, няма да посегна към електронна книга.
Седна си пред масата, в ляво ми е настолната лампа и пепелника с цигарите, сложа си чаша с вода и отивам в някакъв нов свят, макар често да срещам стари познати.

Вечните двойки
1.Дара и Пекясо - Бетина Щоркс
2.Гала и ДалИ - Силвия Франк (псевдоним на двама съавтори к малки имена Силвия и Франк :hihihi: )

Бунтарки
3.Пианистката -Беате Рюгиер
4. Жената от Монпарнас - Каролине Бернард

------оо-------оо------
5.Дъщерята на художника - Глория Голдрайх
6. Рандевю в "Кафе дьо Элор" - Каролин Бернхард
7. Кафе под лирите - Джоан Венг

Музи
8. Марлене в търсене на любовта - Кристофър Гортнър
9. Мярлене - Хани Мюнцер
10. Художничката - Мери Бесон
11. Истинската лейди Чатърли - Анабел Абс
12. Музата на Виена - Каролине Бернард
13. Роми и пътят към Париж - Мишел МарлИ
14. Художничката на северната светлина - Лена Йохансон
15. Мерилин и звездите на Холивуд - Надя и Клаудия Байнерт
16. Танцьорката от Париж - Анабел Абс
17. Дамата в злато - ВалерИ Трирвайлер
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Дал благодарност: 1104 пъти
Получил благодарност: 2164 пъти

Мнение от Гео, граф »

Като никога чета паралелно две книги. Слепоглед на Питър Уотс и Към езерото на Капка Касабова. Първата ме натоварва твърде много с космически, физични и какви ли не термини, които затормозяват повествованието, но пък идеята е интересна и ще я дочета. Втората е в съвършено различен жанр, даже не мога да го определя, нещо като пътешествие към себе си и корените си да речем. Богат език, силно светоусещане, аналитичен разказ за човешки съдби с непрекъснати препратки към историята, която ги обвързва. И всичко това на фона на чувствената красота на Охридското езеро. Тази е втората нейна книга, която чета и все повече ми харесва подземно бавното течение на писането, ярката, състрадателна, изящна проза на Капка Касабова.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Дал благодарност: 3253 пъти
Получил благодарност: 1938 пъти

Мнение от pepelqshka71 »

А аз от две седмици не съм имала време да чета, но това не ми попречи да си купя много книги и да поръчам още.
Купих си:
Северния вятър-Александрия Уоруик
Имало някога едно разбито сърце - Стефани Гарбър
И заживели вечно нещастно - Стефани Гарбър
Беладона - Адалин Грейс
Един тъмен прозорец - Рейчъл Гилиг
Две преплетени корони - Рейчъл Гилиг

А си поръчах:
Колекционерът - Джон Фаулз
Краят на историята - Ей Джей Фин
Искронишка - Алекс Астър
Нощногибел (Искронишка 2) - Алекс Астър

Сега съм оставила в забвение: Сянката на боговете и Преследването на Аделайн. Първата нещо не ми върви, а втората като че ли е много прехвалена. Вярно, още съвсем в началото съм, но очаквах повече. Навсякъде рекламата е, че е първата дарк книга у нас и няма да можете да заспите, но за сега не ми повлиява така.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Дал благодарност: 3253 пъти
Получил благодарност: 1938 пъти

Мнение от pepelqshka71 »

Пропуснала съм най важната книжка. Започнала съм Малкия принц - ми оказа се, че не съм я чела :oops: За сега не ме впечатлява :oops: :oops: :oops: . Въпреки всичко ще я дочета и тогава ще кажа окончателно. Може да се окаже, че съм много проста и не я разбирам :eeeh:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Дал благодарност: 1309 пъти
Получил благодарност: 3201 пъти

Мнение от Мария Николова »

Вили, четох я преди стотина години. :lol: Но в книжарницата ми подариха на два пъти по една малка книжка "Малкия принц" и аз ги подарих на две 5-6 годишни момченца.
По спомен от преди сто години да ти пошепна - обърни внимание на образа на лисицата.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Дал благодарност: 271 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Мнение от dung »

Изображение

Аз никога не бих избрала да купя точно тази книга - розово на обложката, френски автор, другите заглавия от тази серия, че даже и анонсът на задната корица - все неща, които не биха ме привлекли към нея. Но, слава Богу, че имам приятелки, които са много по-добри от мен в избора на нови книги!
"Вода за цветята" както казва самата авторка "прилича на всички романи на Виктор Юго, взети заедно - антология на големи нещастия, дребни радости и надежди". Увлекателна история /още от първата глава/ за съдбите на различни хора, които се преплитат по необичайни начини.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”