Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1965 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Май 27, '24, 23:44 Не отбелязахме присъствието на котаците. Неро на тази снимка е като миниатюрна черна пантера. С тези жълтяви очи те приковава направо. Показал ноктаците - абе страшничък :sdovolen:
А Бела, ееех Бела, с тези бузки е само за гризкане. Дано е гушлива. Намръщена, но като че ли ти казва - гушни ме де :gush:
Виж как подлъгва външния вид :lol: ! Неро при целия си страховит вид всъщност е ужасно плашлив, невротичен и плах, но затова пък адски енергичен, защото е млад и атлетичен - типичен сангвиник. Шефът му е титуляр, на него ми има пълно доверие, към мен винаги изпитва неясни подозрения, че мога да го грабна и изнеса навън - най-страшното нещо, което може да му се случи :shock: ...
Докато Бела само изглежда навъсена, иначе е небрежно спокойна, мудна, самовглъбена (може да лежи с часове със забит в стената нос :lol: ), но пък е куражлия с желязно самообладание, особено при среща с кучета - готова е да налети на пет пъти по-големи от нея - типичната флегма. Струва ми се, че се смята за човек в котешка форма, при това поне кралска особа :semo: . Никак не е гушлива, дори се дразни леко като я галят, само обича да я реша и тогава ми мърка. Аз съм нейна собственост и ме понася, към останалите се отнася с височайше пренебрежение.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1734 пъти

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Май 27, '24, 14:48 ...
На второ четене, при условие, че мястото позволява, защото не мога да се ориентирам по снимка, можеш отзад да сложиш храст, който ще се надвеси малко и над оградата.Тогава в ъгъла е достатъчно някакво по-едро растение. Не знам дали за хоста е достатъчно влажно.

Аз вече садя растения на принципа - това ще оцелее там. Познавам си от години местенцата, как е почвата (насип е и е най-разнообразна), дали поливната стига до там, дали има нещо мощно, което взима силите на съседните. Например може да се сади дърво до роза, тя ще се справи, има дълбоки корени. Обаче роза до дърво ще я спре известно време в развитието. Тези с повърхностните корени и тревистите при нашия сух климат не се справят добре, ако се насадят до вече развити големи растения. Хаконехлоата например е за сянка, но аз имам на почти пълно слънце, обаче езерото я залива при всяко допълване на вода,почти блатни условия, но отдолу е било чакълиран път и почвата е пропусклива. А тази на сянка, но на сухо, вече умря.
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Май 28, '24, 11:13 На второ четене, при условие, че мястото позволява, защото не мога да се ориентирам по снимка, можеш отзад да сложиш храст, който ще се надвеси малко и над оградата.Тогава в ъгъла е достатъчно някакво по-едро растение. Не знам дали за хоста е достатъчно влажно..
Имаш предвид зад оградата ли, Люб? Ако за това говориш, не може да стане, няма място. Направихме оградите-паравани, за да скрием грозната гледка към дерето извън мястото. Освен че става стръмно, между тарабите и мрежата режа един люляк с ясното съзнание, че няма начин да го унищожа без да го вадя с корените, което чисто физически е невъзможно.
Ще променя траекторията на завоя на самата леха и ще включа в нея ъгъла. Разглеждах днес тиса, за който ме посъветва, харесах го и го поръчах от някакъв сайт. Е, ще го чакам да порасне, защото го продават малък, ама не бързам за никъде. Поръчах и шарени брунери, и малко императи Ред барон за цвят, но ти си права - ще сложа пейката и тогава ще преценявам растенията, защото тя ще закрива част от тях. Да не слагам каруцата пред магарето все пак :nod:
Много ми харесва тухленият ти бордюр, бих откраднала идеята моменталически, но от цялата купчина тухли я събера десетина цели, я не, така че на този етап ще стоят камъните като някакво ограничение на бурените. Когато съм там и гледам лехата, си викам малеее, колко е хубава! А като я видя на снимка: хм, не е нищо особено, липсва етажираност, само един физокарпус боднат нелепо по средата не прави нищо по въпроса. Уф, ами нямам твоя поглед за пейзаж, не мога да видя картинката в цялост и в развитие 😒. Затова те чопля за съвети, макар че обикновено ги интерпретирам през себе си.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин

А защо не оставиш люляка да си цъфти? Има разни видеа как да се реже, за да не надвишава определен ръст, а да си цъфти. Аз съм насадила пролетта два, и се надявам да ги укротявам. Ама ще видим колко ще се справя ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Май 28, '24, 22:37 А защо не оставиш люляка да си цъфти? Има разни видеа как да се реже, за да не надвишава определен ръст, а да си цъфти. Аз съм насадила пролетта два, и се надявам да ги укротявам. Ама ще видим колко ще се справя ;)
Защото е боклучав, крив, дребен и грозен :snif:

Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф »

Довърших така нареченото патио под лозницата :swhew: . Позиционирахме с Шефа пейката, след което изместих камъните, поразкопах в ъгъла, насадих там тиса, които ми препоръча Люб, но той е мъничък още (към 25-30см) и едва се вижда, пък тя каза, че нараства бавно, затова извадих оттук-оттам други растения и попълних свободната част. Имах и едно позагнил крив пън, турих го полегнал до пейката и му посадих върху него няколко розички дебелец на подходящи места, дано има хареса там, сложих по мъничко почвица отдолу и сега ще стискам палци да се прихванат. Както и да го снимах, в шарената сянка на лозата не се виждаше, затова го пропускам. После завинтих за оградата едни стари черчевета да имитират пенджерче (да живей Пинтереста за идеите!), даже за разкош закачих сламената си шапка, но само за снимките, че си я ползвам по предназначение :nod:

Изображение

В процеса на работа

Изображение

Изображение

От ляво на пейката има малко дребняци и многострадалната Корона на принцеса Маргарита - три пъти местена, под нея са лабиринтите на сляпото куче, да видим докога ще се инати да оцелява

Изображение

Шефчето и Неро си почиват на сенчица след усилния труд

Изображение

Ей това е гледката от пейката, в случая към зеленчуковият сектор. В дясно ще бъде цветната градина, но няма да снимам натуриите, докато не приключи строежа (може би ще е тази година :stiskam: :stiskam: :stiskam: , а може и да не е :hmmmmmm: ).

Изображение

Първи цвят на Чипъндейл, въпреки че не е реален. Камерата на телефона ми не може да го предаде.

Изображение

Чандос бюти от Тути :liubov:

Изображение

Малко еригерони за цвят

Изображение

Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин

Много шаренко и хубаво! :sflower: :sflower: :sflower:
И с прозорчето е чудно!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Дал благодарност: 2157 пъти
Получил благодарност: 2528 пъти

Мнение от Тутти »

Гео, чудни кътчета си правите с Шефа. Прозорчето е суперска идея, точно с тази синя боя си е истинско като от началото на 20-ти век.
Короната на принцеса Маргарита ако си хареса мястото, ще я качиш и над пейката, много силна роза е. Ти се оказа че си зеленчукопроизводител с много знания, навлезе в зеленчуковите тайни и вече ще преписвам и от теб. Красиво става в този двор, покажи какво виждаш - планина има ли?
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф »

Тутти написа: Юни 4, '24, 09:12 Гео, чудни кътчета си правите с Шефа. Прозорчето е суперска идея, точно с тази синя боя си е истинско като от началото на 20-ти век.
Короната на принцеса Маргарита ако си хареса мястото, ще я качиш и над пейката, много силна роза е. Ти се оказа че си зеленчукопроизводител с много знания, навлезе в зеленчуковите тайни и вече ще преписвам и от теб. Красиво става в този двор, покажи какво виждаш - планина има ли?
Признавам си без бой, че прозорчето е заемка, Тути, да живей Пинтереста :lol: ! Може би ще боядисам и пейката в това промито синьо, но засега ще си я погледам такава крива и недодялана, каквато ми беше целта. Евентуално може да сложа някое парче стара дантела от едната страна на джамчето, да докарам още малко уют, ще видим.

Короната е ужасно изтерзана, милата :snif: . За малко да я изпусна заради тунелите на сляпото куче под корените ѝ. А оня ден като копнах да сложа стрък стахис, пак попаднах на тунел... не знам вече какво да правя :eeeh: ! Иначе замисъла е точно такъв - да се покатери по оградата и да надвисне над главите на седящите на пейката, но нали знаеш разликата между планове и реалност...

Ама как ме разсмя с твърдението, че съм зеленчукопроизводител :lol: :lol: :lol: ! Абе аз за толкова години още не съм читав цветар, ти ме произведе в още по-висока степен на градинарството. Но се уча де или поне се опитвам :sgiggle:

Селцето е във Верила, малка и ниска планина между Витоша на север и Рила на юг (откъдето идва и името ѝ). БилАта ѝ са заоблени и сравнително равни, заети със земеделски площи. Виж как жълтее синапа, а в далечината се белеят още могъщите Рилски върхове.

Изображение

Самото село е в котловина (650м н.в. - колкото София) и нямаме пряка видимост към други височини освен връх Голям Дебелец (1414м), първенецът на Верила, който не е особено впечатляващ. Но затова пък мястото е на изток-югоизточен склон, тоест слънчо изгрява насреща ни, а от западните ветрове ни пази рида отзад, така че е закътано и слънчево.

Изображение

Л.М.Бюджолд
трепетлика
Кафевар/ка/
Дал благодарност: 2421 пъти
Получил благодарност: 129 пъти

Мнение от трепетлика »

Графиньо и графе , чудни сте и местенцето е райски красиво !
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”