От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ivko69 »

Тутти,и аз не бих засадил нещо което не знам какво е..Искам да знам сорта,да познавам навиците му и да знам какво трябва да очаквам от него..За проба може,ма основните трябва да ги знам ... :nod:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Самораслите домати, които се развиват успоредно с моите, ги оставих. Умирам от любопитство кой сорт ще се окаже.
От руската поръчка вече насадих, каквото поникна и кръстоса. Ако няма изядени от скакалците, ще е добре.
Аватар
eli
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 58 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от eli »

Алис,
Моите саморасли късно изнкнаха, на размер са като другите, и са на гъсто. на около педя от насадените. Не знам да ги преместя ли.....Дали ще е ок, ако ги оставя там....никога не съм садила на по-малко от 40 см, а съм виждала така садени, но пък отвън, не в оранжерия и пак даваха плодове. Искам да разбера кои са, още повече че са силни хубави. От Руската поръчка и на мен ми кръстосаха, освен Antho Beef, kojto поникна с мъка, но ги дондуркам до по-големи, за да не ги изяде нещо.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Ели, остави едно доматче, където е поникнало, а другите ти премести. Аз така едни оставих, други преместих.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 252
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 506 пъти
Получил благодарност: 451 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

Поздрав от джуджетата). Крейзи Калиопа и отчаяния Десперадо :hihihi:
Изображение
А в моята градина за пореден път нещо се случва с някои от доматите. Като преторени са.Листата са едни набамкани, едри и хрупащи. И разбира се, завити.Така миналата година беше червеното сърце на Марица и стана 3 метра. Ясно е, че като са навън много малко веща мога да направя и да контролирам, ама.. Не ползвам никаква тор за момента, пръснах само с Абанто за мушиците.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1470
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 244 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

До сега не съм ползвал гранули от птича тор.Интересуваме как се разтваря, получава се маточен разтвор.А след това , колко от този маточен разтвор се разтваря във вода.И по колко се слага на корен.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1470
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 244 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Мисля ,че при гранулиран птиче тор се процедира така: 1 литър гранули се поставят в 20 литра вода и се изчаква да ферментират.И примерно след ферментация на едно растения краставици при навлажнена почва се поставя по половин литър от този разтвор.Ако имам грешка може да ме коригирате.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1651 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

penkeler написа: Май 26, '24, 11:08 ...
От доматите ми още преди десетина дни един корен ми цъфна на пета китка и се самозадъни, но сега гледам, че в основата на последната китка пуща колтук.
Изображение
Пенкелер, кой е сорта, дето е завързал на тези къси междувъзлия?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1651 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

ugod написа: Май 26, '24, 21:14 Мисля ,че при гранулиран птиче тор се процедира така: 1 литър гранули се поставят в 20 литра вода и се изчаква да ферментират.И примерно след ферментация на едно растения краставици при навлажнена почва се поставя по половин литър от този разтвор.Ако имам грешка може да ме коригирате.
Може би имаш в предвид един килограм?
До сега не съм разтваряла гранулиран птичи тор, но ми остана малко и мисля да сложа еднолитрово канче ( което не знам дали се равнява на 1кг )пълно до горе гранули на 10л вода ( ще го разтворя в десетлитрова туба). После 1 л от течността разтварям в 10л вода и поливам. Ще торя краставици, пипер и патладжан, защото там не съм слагала никаква тор.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1470
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 244 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Мисля,че 1 литър е по- малко от 1 килограм.За да се разбере, добре е да се изтегли 1 литър, и се разбере колко грама излиза.
Последно промяна от ugod на Май 26, '24, 23:43, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”