Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Здравейте на този хубав празник! И сега ще ви представя останалите два непоказани божура, които ми останаха и изчаквах да прецъфтят, за да мога да ги покажа в развитие.
Започвам с Pamiati Gagarina - от миналата есен, все още слабичък и с един единствен цвят, но много красив, с нежен аромат и красиви малки (засега) листенца с червеникави стъбла

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Продължавам с Рим и Дъблин (белия), който цъфна преди два дни и все още не е преминал. И двата миришат :lol: , но различно
Рим си седеше с дни така затворен, но в момента, в който се стопли от слънцето (което липсваше тези няколко дни) си показа красивите нежни цветове изцяло

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и Дъблин

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От трите ми Патио божура Рим е най-висок, те са ми втори сезон, но миналата година не цъфнаха
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Онзи ден минах през бабите на пазара и си взех разсад - домати, чубрица и чушки - те само за проба, хич не им се надявам, защото и ММ каза, че тук чушки не вървяли. Че и цели 20 броя връзката, аз насях може би 14, а останалите не знам какво да ги правя - няма място. Ще го измисля днес. На доматите трябва да им сложим колове до края на седмицата.
ММ снощи пак недоволства - садиш всичко едно към гьотере, как ще се полива, няма ред (то има, ама в моята концепция :lol: ). Ами едно по едно ще се полива, това е положението. Днес мисля да разсаждам салатата айсберг, вчера подарих на една колежка цяла торба марули - да поразчистя мастото. че докато ги изядем ще задъртеят. Имам разсад кейл няколко броя, все ще малки и се чудя къде да ги сложа - може би насред тиквичките :hmmm: . Чакам босилека да поотхвръкне и да го настанявам около доматите. Моите в кофичките не мърдат, искат слънце. Само тревата расте с часове.
Вече брах от единия сорт ягодки по 3-4 плодчета, много са вкусни. Едните даже пуснали мустаци, трябва да ги заровя, че да се вкоренят.
Бях ви разправяла, че намерих една саморасла маргаритка насред градината пред къщата и я преместих в тази за зарзават. Тя се чудеше горката дали да мре или не, ама дста време. Гледам, че май все пак е решила да живее - явно от дъждовете се свести, иначе наистина беше взела дала.
Тази салвия пък миналата година я гледах в сандъче (нямаше къде да я сложа) и беше една дребна, есента я засадих и ето я сега - с огромни красиви листа, чак не очаквах, че ще стане такава

Изображение

Ето другата на фона на почти преминалия лук

Изображение

И като казах лук, Глобмастър все още си е свежар, повече от месец вече

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2421 пъти
Получил благодарност: 129 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от трепетлика »

Лавандулке , разкошна красота си сътворила ! Хъс и енергия в изобилие ти пожелавам !
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1650 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от pepelqshka71 »

Ама така хубаво разказа за чушките и доматите, а снимка нямааа.
Дворчето ти е много хубаво, а снимката с розовата салвия на фона розовия лук е УАУ. Божурите са прекрасни - страхотно ревю си им направила.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5791
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2157 пъти
Получил благодарност: 2528 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Тутти »

Супер ти е градината. Алиума е разкошен. Салвията, всичко.
Само да знаеш, че зеления бръмбар е за унищожаване, иначе той ще изяде всичко до което се докопа.
Много си финна и внимателна, не бъди толкова скромна. Правиш чудесни неща в този имот, прекрасен двор си сътворила.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Тутти написа: Май 24, '24, 11:04 зеления бръмбар …ще изяде всичко до което се докопа.
Тутти, има, бе, има и за тях, аз на вилата имам рояци обикновена златка. А като копая, ларвите им са на всяка педя, без да преувеличавам. Ама то там е наоколо природа - колкото и да избивам, все същото количество си стоят. Не че избивам, де. :lol: ама всички ларви ги давам на котетата, те с апетит ги хапват, иначе толко бръмбар не съм способна да утрепя! :liubov2:
Ох, що нещо за един бръмбар изписах! :|

Лавандулче, прекрасно става всичко! Луците ти са голям разкош! Как тръгна от нищото, сякаш ей сега беше. С последователност и упорство си създаде чудна градинка.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5791
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2157 пъти
Получил благодарност: 2528 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Тутти »

И аз така, Lalel4e, все да не убивам това - онова, та тази година охлювите станаха нахални гризльовци и ми нападнаха ирисите. Дадох шанс на теснолистният живовляк, че е красив, той стана напаст, стои като господар във всички бордюри - свеж и размножен. Трябва да се внимава с тези златки, мисля си.
Лавандулов залез, напомняш ми на Daneda. Тя така преди години започна леко-леко из градината. Отвоюва си пространство и сега нейната градина е от най-богатите и добре подредени. И тя започна от един мааааалък бордюр, а сега има цели колекции хубости.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Благодаря ви за комплиментите и подкрепата, момичета! Всички много ви ценя!
Пепеляшке, искаш снимки на доматите - малко по-натам, още не са за гледане. Преди малко с ММ им забихме коловете (каквито намерихме - къде дървени, къде винкели, каквото имаше), а и съм поръчала на тати ако може от село да ми хариже някой. Вързах ги, те още едни смотани, малко накриво растат, но ще се изправят. А и леко увяхнали седят, за разлика от чушките - те се опериха много бързо. Та ММ като гледа пак доматите - той първо се засили да забива коловете на другата леха, че там съм насяла 4 корена черита и те едни хубави вървят, та аз казвам - не там! И той - къде, аз другаде домати не виждам. Та забива коловете между полегналите домати и мрънка - отново - как ще се полива всичко това (няма вада), това няма място тук (6 луци на брега от изток), бля бля :lol: Добре че не го отразявам, иначе кавгата е готова. Той човека иска само домати и краставици да яде, всичко друго са мои експерименти. Наистина предполагам че малко ще ми се увиди с поливането лятото, но докато не пробвам няма как да разбера.
На долната леха още април бях насяла 4 редчета семена на праз. Дядката (да не остане по-назад от ММ) гледа пакетчето и казва - хм, праз, кой ще го яде бе мойто :lol: . Абе аз искам да пробвам бе хора! Аз ще го ям. Та голямо чакане беше на тоя праз, изникна все пак почти всичкия, и лека полека расте.
Като разправям на една колежка какво съм насяла и тя - все едно имаш ранчо :lol: толкова много неща садя, пък то едни има няма 20 квадрата.
Как на всички други им пречи всичко в новата градина, само на мен - която работи там, не? Чудни хора.
Тъй, оплаках ви се.
Сега да разведрим нещата

Роалд Дал

Изображение

Тази не помня

Изображение

Strawberry hill

Изображение

Дилянката цъфна, но след днешния вятър се килна на една страна, извинявам се за фона, но това е положението

Изображение

Ииииии ето го и него, тези дни пак ще го снимам - разжълтял се е доста повече

Изображение

Изображение

Изображение

Лавандулите и те скоро ще зацъфтят

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Чудесно се развиват, и снимките са много хубави! А как изглежда салвията с големите листа? Много е интересна!
Този фломис съм го имала преди много години, но се загуби. Обаче ти такава реклама му правиш, че се изкушавам да го имам пак :) От Зелена пролет ли си го взе?
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”