Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lilly »

не съм най-големият любител на рози , но имам няколко прекрасни храста

Изображение
на снимката не може да се види колко е невероятна тази роза - super trouper
Изображение

Изображение
най-тъмнолистната ми хортензия - light my fire
Изображение
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1191
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 865 пъти
Получил благодарност: 1055 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от borislava.kirilova »

Поздрави от моята МАЙска градина! Снимки от 01.05.2024-08.05.2024г.

Тук шоуто го прави Cornus x rutgersensis 'Celestial Shadow' - засаден февруари'24. В нашата къща сме влюбени в това дърво. Цъфтежът продължи повече от 1.5 месеца.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Rose Strandperle® Norderney, rugosa, Ground cover roses, Rosen Tantau 2019, historically wild roses - вече в четвърти сезон. Размерите и са 1.65м х 1.70м, но продължава да расте. Пуска коренови издънки и иска да прави масив.
Изображение

Изображениеfree image host

Изображение

Paeony Itoh Bartzella и Rose Alba Maxima и карамфилче Dianthus x 'Angel of Virtue'' - три чудовища, които съжителстват спокойно.
Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4966
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: в североизтока
Дал благодарност: 183 пъти
Получил благодарност: 81 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от къщичка »

Боре, страхотно представяне както винаги!
Корнуса от къде е поръчан?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lilly »

къщичка написа: Май 22, '24, 23:10 Боре, страхотно представяне както винаги!
Корнуса от къде е поръчан?
Не зная Боби откъде го е поръчвала, но в момента се предлага от Шмид за 20 евро / 5 л/40-60 см
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4529
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2702 пъти
Получил благодарност: 1263 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Polin »

Spoiler
Lilly написа: Май 22, '24, 15:09 не съм най-големият любител на рози , но имам няколко прекрасни храста

Изображение
на снимката не може да се види колко е невероятна тази роза - super trouper
Изображение

Изображение
най-тъмнолистната ми хортензия - light my fire
Изображение
Лили, не само розите ти са прекрасни....Всичко в градината ти в е повече от прекрасно :sheart:
Spoiler
borislava.kirilova написа: Май 22, '24, 19:34 Поздрави от моята МАЙска градина! Снимки от 01.05.2024-08.05.2024г.

Тук шоуто го прави Cornus x rutgersensis 'Celestial Shadow' - засаден февруари'24. В нашата къща сме влюбени в това дърво. Цъфтежът продължи повече от 1.5 месеца.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Rose Strandperle® Norderney, rugosa, Ground cover roses, Rosen Tantau 2019, historically wild roses - вече в четвърти сезон. Размерите и са 1.65м х 1.70м, но продължава да расте. Пуска коренови издънки и иска да прави масив.
Изображение

Изображениеfree image host

Изображение

Paeony Itoh Bartzella и Rose Alba Maxima и карамфилче Dianthus x 'Angel of Virtue'' - три чудовища, които съжителстват спокойно.
Изображение
Боби, всеки би се влюбил в този елегантен и красив Cornus x rutgersensis 'Celestial Shadow' :woooow: :sheart:
И не само в него! Градината ти е невероятно разнообразна и красива :slove:
Обичам градините ви, момичета :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lilly »

Polin написа: Май 23, '24, 06:21
Лили, не само розите ти са прекрасни....Всичко в градината ти в е повече от прекрасно :sheart:
===
Вчера наобяд снимах, за да документирам колко са красиви розите, до вечерта не остана нищо от тях - бурята беше толкова страховита , че буквално размаза цялата градина. Първият цъфтеж на розите замина :snif:
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1191
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 865 пъти
Получил благодарност: 1055 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от borislava.kirilova »

къщичка написа: Май 22, '24, 23:10 Боре, страхотно представяне както винаги!
Корнуса от къде е поръчан?
Къщичка, благодаря! Корнусът е точно от Шмит и то точно позицията, която е цитирала Лили. Очаквах растение 60см, а за тази цена пристигна това. И да кажа, че съм очарована е малко.
alina
Кафе с мляко
Мнения: 282
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 93 пъти
Получил благодарност: 204 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от alina »

Наистина Тутти да напише, как се реже смрадлика..Аз имам три. Едната обикновена, купих я за листа..и още две червенолистни: Грейс и Роял. Съседка ми каза, и за какво,демек,купи смрадликата в градина, отиваш в гората и береш листа.Е, казвам, ако трябва , отиваш береш в градината три четири листа и правиш варевото..)) Тя каза: е..А после сама идваше и моли за листа от смрадлика, трябваше й спешно..Разбира се й дадох. но тя каза:Била си права..))) Но обикновената е билката.Тези червенолистни за красота..До розите се изперчили..))) Засега не ги рязах. Даже не знаех, че трябва да се режат.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4529
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2702 пъти
Получил благодарност: 1263 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Polin »

Lilly написа: Май 23, '24, 07:48
Polin написа: Май 23, '24, 06:21
Лили, не само розите ти са прекрасни....Всичко в градината ти в е повече от прекрасно :sheart:
===
Вчера наобяд снимах, за да документирам колко са красиви розите, до вечерта не остана нищо от тях - бурята беше толкова страховита , че буквално размаза цялата градина. Първият цъфтеж на розите замина :snif:
Много съжалявам, Лили :gush: Да се надяваме да няма повече такива бури и всички цветенца да се възстановят :stiskam: :tzeluvka:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lilly »

borislava.kirilova написа: Май 22, '24, 19:34 Поздрави от моята МАЙска градина! Снимки от 01.05.2024-08.05.2024г.

Тук шоуто го прави Cornus x rutgersensis 'Celestial Shadow' - засаден февруари'24. В нашата къща сме влюбени в това дърво. Цъфтежът продължи повече от 1.5 месеца.
...
Подла жена си ти , Борислава :tzeluvka:
Преди 99 поръчки съм казала , че повече нищо няма да поръчвам . Какво да го правя сега тоя дрян ... :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”