Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Мъничките растения

Мнение от Гео, граф »

Фурия си ти, Какче, еша си нЕмаш :wooow2: !
Весела и цветна е градината ти вече. И все по-хубава ще става. Ами как да е с такава стопанка :nod: :daaa: !
Kakichka написа: Май 22, '24, 00:05
... А ето как уплътних неделята - вече си имам творчески кът в плевнята. Ще си донеса някои от материалите тук, и като имам време и желание (хахаха) ще си джвъчкам по нещичко.
Ааа, този творчески кът на прилягване кани, но като те знам какво си шило, едва ли ще прилягваш 8-). Да ти е вдъхновено в него :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Как звучи само! Творчески кът в плевнята! :lol:
Да сте живи и здрави ти, творческия ти кът и цялото ти творчество! :liubov2:
Катее, ква е таз твойта съседка, дет е съгласна да ти полива саксиите?? Хич работа ли няма? Аз мойте не съм съгласна да поливам, камо ли чужди! Що цвеке вехне по мойта тераса…
:oops:
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 221 пъти
Получил благодарност: 435 пъти
Обратна връзка:

Градушка

Мнение от Kakichka »

Днес разчиствам цял ден - в четвъртък през нощта е минала жестока градушка през половината село, и е обезглавила голяма част от зеленчуковата ми градина. Най-пострадали са ягодите ми - я бяха страхотни, годжи берито, малините, ябълките и крушите...абе какво да ви кажа. Разбира се розите, които тъкмо бяха цъфнали, хости, хойхери и други нещица с големи листа....Абе дълъг списък, цял ден не ми стигна да оправя, а на всичко отгоре и ММ си хвърли вар в очите, тя търчахме до ИСУЛ. Има и такива уикенди... Едно кътче останало съвсем незасегнато, ме радва много и го споделям с кеф:

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Гео, граф »

Ох, Каке, след градушка сърцето плаче от погрома, мъка е да се гледа градината :scry:! Ще се оправят, не се ядосвай (много) :sbear:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 221 пъти
Получил благодарност: 435 пъти
Обратна връзка:

Жеги

Мнение от Kakichka »

Жеги, дъждове, градушки...какви ли не изненади ни готви природата в идните години....растенията някак ще се приспособят, надявам се. Ей на, чушки може и да нямаме тази година, но розите надигнаха главици и поне този уикенд се раздадоха, колкото могат.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Къде скакалци, къде зелени бръмбари, все ще се намери какво да изяде най-нежните и крехки розички. Но пак разнасят аромат като за световно (поне тази Winchester Cathedral, която много харесвам).

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Много хубаво при теб, диво и красиво! Успяваш ли да се добереш до плевелите, или вече ги приемаш като част от многообразието? Аз отдавна приемам някои за почвопокривни, даже се съобразявам с единия неизтребим, и не садя ниски китки, защото ги задушава.
Веднъж реших просто да го отесам на едно място, с ясното съзнание, че пак ще излезе много скоро, и като ми се отвори едно място за саденееее!!! :lol: Даже боднах две неща, но бързо изчезнаха. :lol:
Положението с градушките си е много сериозно, слагай мрежа поне на продукцията. Тази година сме сложили и засенчваща, по желание на ММ, защото аз много се опъвах, искам да си ям слънчеви домати. Лошото, че от слънцето не ги ям, сваряват се огрятите. Продавачката каза 45% взимали, и сега ми се вижда тъмно. На старото място имаше дървета и сянката се въртеше цял ден, само от запад ги опичаше по-зверски, и на един участък в средата. Но не беше баш като с 45% мрежа, ама ще видим.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 221 пъти
Получил благодарност: 435 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

ljuboznatelna написа: Юни 9, '24, 12:19 Много хубаво при теб, диво и красиво! Успяваш ли да се добереш до плевелите, или вече ги приемаш като част от многообразието?
Какви ти плевели, Люб, то една!!! горска ягода която домъкнах превзе всичко, ще трябва да водя сега война с нея в едната част на градината. В другата пък една аюга направи същото, с един седум се борят за всяка педя земя. Даже вчера вадих от там една хортензия, че съвсем я бяха затрупали.
Ситни неща вече не садя освен в комините тела или в саксии направо, и те в почвата. Пристрастих се към големите саксии, изглежда че техниката със само поливането поне засега сработва и всичко изглежда добре. Но тази година ми умряха 90% от хризантемите, а имах много. За тях ми е най-мъчно, ще трябва да купувам, че щерката най-много тях обича.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Ооо, ами ти си за облазяване направо! Аз садя аюгата за да ми ограничава другите плевели. :)
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1101
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ln_none »

Тя Какчето само ги е погледнала неодобрително и плевелчетата запретнали роклички и в редичка се изнесли от градината :hihihi: Как ги правите тези работи не знам. При мен плевел да искаш, даже някои май сама си ги водя. Тая пролет на няколко места сях един холандски микс семенца за полски цветя. И като почнаха да ми никнат едни редички жълти бодиленца, забравих им името в момента, ама съвсем ординерен жълт трън. Тия холандци ли съвсем са изперколясали, аз ли, че да не различавам цвете от трънгел, не знам вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”