Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

Alien написа: Май 22, '24, 10:13 @Lilly: А как садите новите дръвчета? Някъде встрани или махате стария корен (как!?)?
махнах стария корен
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13794
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 261 пъти
Получил благодарност: 533 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от zeleno »

:chchaa: :ufff: :chchaa:
Каква е тази сган , живее във фибрана , пръсках с какво ли не ... утре ще инжектирам с айкън сигурно
Излизат привечер и до сутринта са измрели , прахосмукачка и вечерта пак същото :ufff:

Изображение

Изображение

С тел съм , не мога да увелича снимките
Извират от отвори които сами са си прояли в мазилката :o
Последно промяна от zeleno на Май 22, '24, 16:24, променено общо 2 пъти.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

леле мале, Фанииииии....
Единствен плюс на тия пълчища пролетно време е, че много лесно загиват.
Тръпки ме побиват от тях .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13794
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 261 пъти
Получил благодарност: 533 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от zeleno »

Откачам направо
Сега ковем тераса , но утре ще им се посветя изцяло
blader
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юни 12, '17, 10:25
Получил благодарност: 1 път

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от blader »

Биоцид някакъв ползвай. Аз за една година се оттървах от упоритите мравки с к-отрин ск 25, тази година пак почнаха да се появяват, но го нямаше та пръсках с друго и ефекта не бе същия, но после се появи отново на пазара. По-голям успех в борбата с инсекти в/около къщата не съм имал с друг препарат.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Гео, граф »

zeleno написа: Май 22, '24, 16:08 Каква е тази сган...
Когато живеехме в къща, преди да я бутнат и да ни сложат в блока, почти всяка пролет прозорците на кухнята ми се покриваха с тези летящи мравки. Буквално за една нощ или ден - прибирам се от работа и целите стъкла са покрити с мърдащи пълчища :shock: . А имам малко нещо инсектофобия, та никак не ми беше приятно. По това време на годината се размножават и ако има нещо, което ги привлича на това място, премахването им е трудно. Помня, че забърквах боракс в лъжичка мед, за да привлека на едно място повече гадове и ги пръсках с нещо от аптеката, то сега има повече от достатъчно препарати. После миех с оцет и спирт не само прозорците, а всичко, дори и стените, докъдето стигам. Ужасна гнусотия са, дано бързо се отървеш, Зеленко :stiskam: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

blader написа: Май 22, '24, 16:47 Биоцид някакъв ползвай. Аз за една година се оттървах от упоритите мравки с к-отрин ск 25, тази година пак почнаха да се появяват, но го нямаше та пръсках с друго и ефекта не бе същия, но после се появи отново на пазара. По-голям успех в борбата с инсекти в/около къщата не съм имал с друг препарат.
не съм купувала на Байер некачествен продукт, така че сигурно и това е много добро. Но е скъпичко. Ползвам в градината една пудра за мравки - демор май беше, където съм напудрила , втори път не се появяват - до следващата година. Или аерозол демор - допускам , че не са много еко - това са евтини продукти, но пък са много ефикасни.
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1955
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 540 пъти
Получил благодарност: 933 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Alien »

Пробвали ли сте да ги съберете с прахосмукачка (напр. в нова хартиена торба) и да ги смачкате на протеиново кюфте за домашния любимец? Един комшия твърди, че папагалът му обожавал подобно "лакомство" от скакалци.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2983
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1903 пъти
Получил благодарност: 1816 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Клеър »

Такива крилати мравки и ние сме имали . Бях изпръскала тогава доста препарати , но на другия ден пак и пак .И така няколко години . Влизаха по мивката и в едната стая по земята . Тогава взех един мъжки одеколон , ама истински силен одеколон . Мирише ммого гадно , но всичко изчезна и повече не се появиха . Е , после няколко месеца мириса , но ако е навън няма да има проблем , нека си мирише . Това го казвам като крайна мярка , защото ако е вътре , поне две седмици мирише безкрайно яко .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13794
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 261 пъти
Получил благодарност: 533 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от zeleno »

Благодаря на всички за отговорите !
Ще споделя с какво и дали съм ги победила :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”