Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Snejanka
Дълго кафе
Мнения: 107
Регистриран на: Ное 17, '21, 12:00
Дал благодарност: 135 пъти
Получил благодарност: 77 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Snejanka »

Клерче ,преди 4-5 години бяха ми хоби цветята .Сега съм залитнала по това домати и съм го приела като второ хоби ,но цветята са храна за душата и не бих ги пренебрегнала .Що се отнася до градината ми ,мисля ,че има много още да се работи по нея .Само че цветя и зеленчуци ми идва в повече .Желание има ,ама време няма .
Snejanka
Дълго кафе
Мнения: 107
Регистриран на: Ное 17, '21, 12:00
Дал благодарност: 135 пъти
Получил благодарност: 77 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Snejanka »

Още малко снимки от градината 😀
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
alina
Кафе с мляко
Мнения: 282
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 93 пъти
Получил благодарност: 204 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от alina »

Нашата градина е скромна, но като помисля че всеко растение засадено от моите ръце, наистина мислиш, наистина ли това направих аз...??
Изображение

Изображение

Изображение


Изображение


Огромната роза от Маргаретина използва круша за опора, тя трае...

Изображение

И от розите:


Изображение


Изображение

Изображение
alina
Кафе с мляко
Мнения: 282
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 93 пъти
Получил благодарност: 204 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от alina »

Видях, че езерцето от 2023..нищо, то много не се промени.
Корейското борче-кедър порасна доста и има много шишарки, дано да узреят..

Изображение
А сибирските бавно растат, съвсем нищо не пораснали..едва - едва наддали.

-----


Изображение

Изображение


Изображение Сори за неизмазаната ограда..))


Изображение Това, май, Августа Луиза.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от ljuboznatelna »

Хубава е градинката! Усеща се някакво спокойствие и загадъчност. И помощник си имате :) Има къде да тича на воля. А езерцето с това мостче е много романтично!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5790
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 2527 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Alina, много е хубава вашата градина. Точно същите мисли чи минават и на мен в последните месеци. След основните храсти и дървета, които насадиха озеленителите, всичко останало лично съм садила и сама не си вярвам колко работа е това. Затова и радостта и удовлетворението е стимул. Твоите ръце са създали всяко кътче, и изглежда много свежо всичко.
Много ми харесва мостчето, също.
alina
Кафе с мляко
Мнения: 282
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 93 пъти
Получил благодарност: 204 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от alina »

Благодаря, момичета , за подкрепа.
Под мостчето се крият рибките, ако търсят сянка или от котките..Ако някой от варненки искат за езерцата си рибоци, то с удоволствие ще дам за развъждане. Аз ги нарекох Рыбята( тоест рибешки деца). Подвиквам ги така:"Рибята, дзын- дзын, храната пристига".Събират се на компании:едната отляво в езерцето, другата -вдясно. Има рибка бяла с червено петно, като японски флаг.Нея нарекох :Япона-мама. Като помислиш, че тази тълпа рибоци от само две рибки:бяла и червена..също , като населението на Земя. тесничко им става ..Храня ги веднъж в седмица, какво ядат, не знам, насекоми, които падат, водорасли, трева, даже пчели, които паднали в водата и тях ги изяждат.
//А и не за тази тема, ще сложа предложение в темата: Подарявам , но не растения а млечна гъба за кефир. На мен подариха, аз ще подаря на някой, който иска.Расте бързо.//
В градина има три рози на Тутти.,все ги гледам и вспомням за Тутти..
Изображение
Тази година са по-хубави, но трябва да ги снема отново.

А елхата Хуспи стана , като пендула, като метла, расте в широчината,а не горе:
Изображение Няколко пъти опитах да размножа, не стана.Уж казват, че добре хваща..Ама не.
От Любознателна , май, се хванали(пу-пу!!!) два резника глог Скарлет.Един вече в почвата, другият чака реда. Дано да се закрепят.
С семената и с резниците нямам зелени пръстчета..тежко се дава всяко растение.
Тази година докарахме с количка стар тор от фермата до селото, разредих с вода в корито и сложих още коприва , с това поливам и краставиците и домати и растения..До ягодите сложих стърготини от комшии , май, охлювите не харесват, явно ги боцкат по коремчета .Иначе и листата и плодчета гризкат. Се появили мравки в оранжерията, от тях се спасявам с борна киселина и царевичен гриз,Гриз пръскам с борна вода.Борната киселина отначало се разтваря с топл вода, а после разрежд до нужното.В студена вода не ще да се разтваря. Мравките носят гриз, поръсен с борната, при майката на семейството им, и тя умира и те умират, по-точно престават да се размножават .умират от глад.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Di_Va »

Малко и от мен :)

Изображение

Тази безименна флорибунда от Незабравка е изумително цъфтяща, имам две, засадени от двете страни на катерача, (който не нараства, че пробивачите го харесват). Назад в дясно се вижда пинусът, който преди някоя година спасих, с безценната помощ от форума :liubov:

Изображение

Ето и от другата страна, нямам друга роза с подобен взривен цъфтеж

Изображение

И червенолистата смрадлика, която рязах по съветите на Тутти :tzeluvka: и сега изглежда добре!

Изображение

И да се оплача, тази година ми загинаха куп храсти - две листопадни магнолии, прурус, калина и вейгела, такъв погром не ми се е случвал да сега. Преди три години, без да разберем защо, изсъхна голяма метасеквоя, висока поне 6-7метра, иглолистни ми се губят във времето 3-4, но такова чудо като тази година не се беше случвало. Оплаках се.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Мария Николова »

Дафи, снимките ти са като от списание за градини! :omgoo: :chchaa:

Не се ядоснай за загиналите. Мисли за отворено място за нови мечталки. На които да се радваш още много години и при които да се връщаш, където и да ходиш.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от ljuboznatelna »

Di_Va написа: Май 22, '24, 10:09 Малко и от мен :)
Прекрасни са ти розите! Направо да му се прииска на човек такава розичка! Аз обаче оплезих език пред смрадликата :potekoha: В моята тема вече писах, че моята е някакъв друг сорт, а аз очаквах пищни пурпурни цветове. Гледам ги над Стоматологичния как са нацъфтели, и въздишам.
И аз имам от време на време ненайдейни смени на пейзажа, и ми е много мъчно аз растенията, особено за възрастни :( Но пък наистина, както казва Мери, това е възможност за нови растения.
А Тутти да прави мастерклас как се реже смрадлика!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”