Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1061
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 361 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

qn4eto написа: Апр 29, '24, 15:52 Тора ще мирише известно време и постепенно миризмата ще намалее. Дано дотогава вятърът да духа в противоположна на съседите ти посока. Стисни зъби сега и после ще имаш прекрасен тор. Амитица също имат препарат за целта - Екостърн. Говори с техен агроном и виж кое ще ти е най-изгодно.
Опаковах го почти херметически с дебели наелони и вече седмици изобщо не мирише. За съжаление, ми се струва, че и не се компостира. Както писах, то е повече сено отколкото тор, съвсем сухо си е като повдигна наелона. Май така ще си стои до зимата, когато, надявам се изсъхнал да мога да го открия поне да го вали дъжда/снега ако има такъв. За изгорял тор няма да се ползва, но ще мога да слагам по-отдолу в повдигнатите лехи... 🤔
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1061
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 361 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

Ако някой може да ми каже какво е това цъфнало нещо. Без да разбирам изобщо по картинките на цветята в нановски го оприличих на розов флокс или розова гипсофила... Пристигнало е миналата година в комплект с някакъв пълзящ риган за алпинеуми и от месец си цъфти. В началото скубах, защото бях решила, че е бурен... А сега го намирам очарователно...
Изображение
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2232
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1454 пъти
Получил благодарност: 612 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от daneda »

виж дали е възможно да е това Gypsophila Doublicious - мисля, че го имат в Нановски
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1061
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 361 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

daneda написа: Апр 30, '24, 17:11 виж дали е възможно да е това Gypsophila Doublicious - мисля, че го имат в Нановски
Благодаря Данеда 🌹

Може би е точно тя! Листенцата са по-сочни от на флокса, който имам. Иначе си е мъниче и пълзи заедно с пълзящия риган. Яд ме е, че ускубах повечето преди да цъфне. :( Първата снимка долу е на нея от интернет. Втората сега направих тук...



Изображение



Изображение
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10794
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 472 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от botan »

alina написа: Апр 29, '24, 12:02 Някой може ли да каже что за растение в саксията ми?

Изображение
За съжаление не разбирам от храсти и дървета и с витекс нямам никакъв опит. Може да е още млад за това да пуска триделни листа. :nod:


Къде са ви инстаграмите? :hmmm: Искам да виждам български градини във фийда. :angelche:
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1061
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 361 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

botan написа: Апр 30, '24, 17:59
alina написа: Апр 29, '24, 12:02 Някой може ли да каже что за растение в саксията ми?

Изображение
За съжаление не разбирам от храсти и дървета и с витекс нямам никакъв опит. Може да е още млад за това да пуска триделни листа. :nod:


Къде са ви инстаграмите? :hmmm: Искам да виждам български градини във фийда. :angelche:

Хехе, току що си направих, градинарски инста. Последвах те вече 😇

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
alina
Кафе с мляко
Мнения: 223
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 147 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от alina »

belika написа: Апр 30, '24, 17:35
daneda написа: Апр 30, '24, 17:11 виж дали е възможно да е това Gypsophila Doublicious - мисля, че го имат в Нановски
Благодаря Данеда 🌹

Може би е точно тя! Листенцата са по-сочни от на флокса, който имам. Иначе си е мъниче и пълзи заедно с пълзящия риган. Яд ме е, че ускубах повечето преди да цъфне. :( Първата снимка долу е на нея от интернет. Втората сега направих тук...



Изображение



Изображение
https://www.desertcart.com.om/products/ ... enes-seeds
alina
Кафе с мляко
Мнения: 223
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 147 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от alina »

botan написа: Апр 30, '24, 17:59
alina написа: Апр 29, '24, 12:02 Някой може ли да каже что за растение в саксията ми?

Изображение
За съжаление не разбирам от храсти и дървета и с витекс нямам никакъв опит. Може да е още млад за това да пуска триделни листа. :nod:


Къде са ви инстаграмите? :hmmm: Искам да виждам български градини във фийда. :angelche:
Съжалявам..Ще оставя на балкона. Може би по-нататък ще разбера кое то..
Аватар
eli
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от eli »

Здравей alina,
Честито! Имаш си Витекс агнус. Аз имам 2 големи вече дървета. Току що ходих да търся дали имат триделни листа, но на горните клони няма. Долу при ствола са излезли и снимах едно такова. Това растение има специфичен аромат, не мога обаче да го опиша. Ще пусна снимките, които щракнах в дъжда, но съм сигурна 100% че е Витекс.
Изображение

Изображение
Добавям, че попрочетох листа по моите и има и по 5 и по 4 и по 7 листа.
Да попитам ти за декорация ли ще го отглеждаш?
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gonel »

Ама, ‘тъз годишни яйца, козунаци, няма ли да покажете, да се порадваме.. Има ли някъде снимки, ‘щот аз не намирам.. :liubov2:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”