От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Лазара
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Яну 30, '19, 15:31
Дал благодарност: 427 пъти
Получил благодарност: 43 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Лазара »

Ugod, ,благодаря ти за отговора. Точно този разсад се гледа пикиран в чашки 400 и стои на югоизточна тераса. Показах снимките, защото и аз мисля като теб, но все пак не съм добра при определяне какво им е на доматите.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Можеше да се предположи,че липса на храна.Но след, като казваш,че са само няколко растения и предполагаш, че е от студа може да се дължи и на това.Но все пак рано или късно, може да се разбере причината.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6062
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2234 пъти
Получил благодарност: 1301 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Лазара, като видят малко повече слънце и топлина, ще се оправят твоите. Виж дали не си преполяла.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Просто съм пропуснал снимката. Както се казва:Грешка казал мъжкия таралеж и слязъл от четката за дъски.:)
Изображение
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Забравих името на това бобово растение.Вчера забелязах,че едното растение е нападнато от листни въшки.За това взех шампоан за малки кученца .2 супени лъжици поставих в 5 литра вода и напръсках всичките растения.Ето и ефекта.По стеблото се вижда нараняване от тези ламтурници.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 416 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

Къкде бяха тези растения,че станаха някой такива?Ако може малко информация?
[/quote]

Ugod, бяха на перваза на прозорец на балкон. Чушките, патладжаните и краставиците също, но по тях няма поражения.. как и да е.сметнах, че така и така ще е стрес и ги насадих и тях в градината. Пък каквото такова..в момента всичко е завито под агрил.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6062
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2234 пъти
Получил благодарност: 1301 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Имам си доматче, пък! :D

Изображение

Засях по две семенца от руските. Киснах ги в разтвор на алое и вода, приблизително 1:1. Къде ще ги садя, не знам, но ще помисля.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Здравейте.
Всички знаем, колко е трудно да се отглеждат домати и краставици в Англия.Всичко това се дължи на лошите климатични условия.Но въпреки това се постарах да получа при възможност по- ранна продукция.
Днес е студен ден за Бирмингам. Реших да затопля малко оранжерията чрез запалване на свещ.Температурата беше 7 градуса.Когато се вдигна температурата над 13.5 градуса изгасих свещта..Но тези свещи са слаба ракия.За това реших да използвам по- добър начин.Около самия фитил, поставих картон от яйца.Все пак той е направен от ситни дървени частици.Поставяйки повече такъв картон, свещта започна да гори по силно.Така,че ако по някаква причина искате да затоплите своята оранжерия , може да се възползвате.Вече се появиха й малки отрочета. 🙂
https://studio.youtube.com/video/jtZo1GXum4Q/edit
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение photos img
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8529
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 905 пъти
Получил благодарност: 699 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Не знаех ,че по този начин може да се затопли оранжерия.
При мен има жертви при разсадите.Част изгоряха от слънцето майче.
Не мога да и свикна на оранжерията още.
Вечер е студено,а през деня става пък прекалено топло.
Не стига ,че на тази не съм и свикнала и ту затварям,ту отварям и се чудя лятото какво ще правя,ами един от съседите ни споделил вчера на ММ за новата промоция в Метро.
Пак парници,ама по-малки.
То аз искам парник ,този ми е малък нещо.И на майтап рекох на ММ,че и аз искам.
И той рече,че ще ми вземе още един.
Е сега как да откажа,направо измъчих душата си.И за нула време си облякох парадните дрехи.Грабнах чантето ,за пореден път забравих да изпратя адреса на Мечтица,а и обещах ,че веднага ще го пратя след като затворих телефона.Да ама къде ти, офертата за парника ми я рекна ММ в следващата минута и те ти вече сме в Метро тримцата,ние с ММ и съседа.
Заобсъждахме по пътя,за какво ми е втори парник,при това още по-малък.Трябва си ми голяма оранжерия на мене.Но големите са скъпички.А така вика ММ две малки една до друга те ти голяма оранжерия.За половината пари.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8529
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 905 пъти
Получил благодарност: 699 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Намърдваме се в метро и аз веднага изнамерих един служител да питам къде са дянали парниците,че не ги виждам изобщо на старото място.И знаете ли какво ми отговориха,казвам в множествено число вече,защото се появи още една служителка при нас.Казаха,че парниците още не са пристигнали и незнаят кога и дали изобщо ще им докарат.Промоцията върви,а парниците ги няма.Много хора са питали за тях.
Предишната промоция,пак парници им били докарани в края на промоцията и ние с ММ тогава извадихме късмет като взехме последния.
Взехме с ММ един голям чадър за 90 лв и отидохме в Бриголаж.Там пък едно,че малки парници няма,друго,че и цените са други.Прибрахме се без парник със съседа,а той много се надаше да вземе. Много им се беше ядосал на тези в Метро.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”