Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Usmivka
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 27, '23, 18:28
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Usmivka »

Благодаря,къщичка!За пластмасовите се чудех и аз,каква ли работа вършат,явно никаква.Имаме бензинов,но е по тежък от мен и ми си искаше нещо по леко да мога да го използвам и аз.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5657
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1804 пъти
Получил благодарност: 2065 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Тутти »

Моля за съвет. Предстои аварийна смяна на подземен резервоар към поливната система. Това ще наложи преместването на една роза, добре че само една, другите растения са луковични. По това време как да я третирам, да й режа клоните ли? Или да я вържа и моментално да я засадя на новото място?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13725
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 212 пъти
Получил благодарност: 434 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

ако уредиш да ти я копнат с багер вадиш и садиш в дупка също копната с багер
аз така местих насред лято конколорка , оцеля , расте и хубавее
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Усмивка, аз ползвам тример Райдер на ток (с кабел) и с метален диск. Не е като перце, но се справям без проблем. Дискът не ми е създавал грижи.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10047
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 674 пъти
Получил благодарност: 1142 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от greeneyed »

Тутти написа: Апр 22, '24, 13:00 По това време как да я третирам, да й режа клоните ли? Или да я вържа и моментално да я засадя на новото място?
Колкото и да се стараеш, Тутти, ще нараниш/прекъснеш хранителните коренчета, тези които доставят вода и храна на растението/тънки, бели и нежни са/. Най-малкото можеш да съкратиш короната. Като знам твоите рози какви разкошества са, тази година една роза ще е в реанимация . ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5657
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1804 пъти
Получил благодарност: 2065 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Тутти »

Zeleno, greeneyed, благодаря. В реанимация е по-добре, отколкото да я загубя.
WINCHESTER CATHEDRAL е, единствената с въшки, все се пощим, но цъфти здраво и е като бял облак. Надявам се да оцелее.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4947
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от къщичка »

Usmivka написа: Апр 22, '24, 08:22 Благодаря,къщичка!За пластмасовите се чудех и аз,каква ли работа вършат,явно никаква.Имаме бензинов,но е по тежък от мен и ми си искаше нещо по леко да мога да го използвам и аз.
Ако ще ти е в помощ, ето какво разучавах аз, по мои критерии търсех бюджетен, ефективен, безкабелен (с кабел между растения никога, вече го играх това хоро), да не е тежък и обезателно да е с корда. С батерия и зарядно в комплект когато са, е по-евтино. Освен, ако не си купиш тример на марка, на която имаш вече батерия и зарядно от друга машина.
Понеже онлайн не поръчвам някои неща, исках да видя на място, да пипна, да видя дали ще ми е удобен захватът.
Моите изисквания покриваха 3 модела в Бриколаж и Практикер.
Бош, Блек енд Декер и Алпина.
Този е най-бюджетен и най-лек, ако бюджетът ти е на първо място, препоръчвам го като марка. На Алпина имаме тример, но бензинов от няколко години (преди това уж друг марков, но боклук), доволни сме, а моят мъж коси доста с него, включително и доста обрасъл двор с клони и трева.
Ето линк към акумулаторния на Алпина:

https://mr-bricolage.bg/akumulatoren-tr ... /p/1009772

Аз си взех на Бош EasyGrass 18 май беше моделът, с около 70 лв отгоре, беше ми по-удобен захватът (но имам специфичен проблем в кръста), той е по спомен 300-400 г по-тежък от Алпината.
И малко марката даде превес, защото всички машини (включително и дърводелски), които имам на Бош, ги ползвам интензивно вече доста години.

Аз го взех с цел да кося между новозасадени малки растения, тепърва правя градина и докато пораснат и не спре тревата между тях, ще им слугувам :)

Негативът е само, че за 20-30 минути работа батерията свършва, но в този ценови клас толкова.

Иначе гледах просто за сравнение и с по-скъпите, разликата е основно във въртящи глави (но и тези имат) и мощност на батерията.
На Гардена скъпите модели са със тези пластмасови ножове. Да ме извиняват, ама 20 лв за 20 ножа са много.
То в едно косене може и 5 да счупя, случва се камъче, стърчащ корен, все пак нямам Версайски градини :)
Аватар
eli
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от eli »

Бързо помагайте! Ще си червя яйца от фазан. Ми те зелени! Дали ще станат? Червената, ако не покрие ще са ми кафяви. Жълтата и тя предполагам. Освен само сини и зелени?
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”