Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1041
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 322 пъти
Получил благодарност: 223 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от belika »

alys написа: Апр 20, '24, 22:16 Прогнозата гледам от Синоптик.бг. И при нас заминаха орехите, някои лозички или част от тях. Метео станцията е отчела -2,6°. В ПК оранжерия завивам и отвивам с няколко ката агривело. За навън и дума да не става. Мисля скоро да садя основната серия домати в парниците и оранжерията, като тунелчетата с агривело са задължителни за през нощта.

Благодаря ви, момичета, на всички 🍀

Утре ще разровя какво от тиквички, тикви, краставици, дини и пъпеши е останало. Нямам много туби, но буркани ще събера. Царевица не ми остана, може за другия уикенд да купя. Лошото е, че само гмо продават в магазините, а аз имах шепа кнежа бг естествен хибрид, които заминаха. Ще садя каквото намеря. Фасули има от марковите по магазините. Тук сигурно са ми останали някакви обикновени. Фасулите ги исках заради цветовете повече. Някои цъфтят в червено, други розово, други жълто. Много харесвам грах и фасул кк цъфтят, дори не от цветните щандове семена на някои сортове.

Мини парници, за да правя в бъдеще ще си купя агрило, наелон за парници... и щипки. Сега слагах налични наелони, най-дебел за ремонти, какъвто продават в железариите и лепях със сива лепенка duct tape. Не е било достатъчно и отлетя. Занапред ще се подготвя.

Алис, ти в кой край на България си? Аз съм в Гайтанево, община Горна Малина, не вярвах, че е възможно това тук да се случи... Най-вече за дръвчетата. Разсадите ок, беше си лотария, първа бука за наука, макар да опитвах да следвам календари, не са били верните. Но гинкото и лозичките 😢

Благодаря ви отново 🌻 Малко ми поолекна. Нямам какво да направя за дръвчетата, лози, гинко, орех, може и други жертви да има, които не съм видяла още...

Догодина ало сме добре ще ги опаковам с агрил до юни месец чак... Каквото е останало де.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6043
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2133 пъти
Получил благодарност: 1234 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Близо до Драгоман съм. При нас е по-студено. :) Тепърва ще садя в градината (през май). Още картофите не съм садила. Не бързам, защото сланите ги попарват и започват отначало.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 556
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от НАМ »

Аз вчера засях навън царевица, слънчоглед, боб и тиквички. Ще продължа и с тиквите. За тиквите и тиквичките не се притеснявам от измръзване, те си никнат, когато им стане време.
Царевицата е нов за мене сорт, казва се Festivity. Един американец си е играл 30-40 години и е кръстосал 70 стари сорта, т. е. постигнал е огромно генетично разнообразие, което ги прави много адаптивни към различни условия. Твърдят, че поникват в студена почва, издържат на суша и растат на бедна почва. Направо ги очаквам с трепет да видя доколко това е така и при мен.
Пиперът бях забравила преди две седмици на слънце и изгоря, защото не беше изнасян. Дори и новите му листенца са бледички. А нямам време и място да го пикирам, та ще видим резултата по-късно.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4830
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 577 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

На 10 май 2021 при мен имаше две поредни нощи слана и умори всичко което бях насадил..От тогава все си имам едно на ум ,затова почнах да засявам семената за разсада края на март или началото на април,а семена директно в почвата средата на май..Отгледания разсад го засаждам в градинките в периода от средата на май,до към 10 юни...
А това са краставички на четири денонощия..

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1041
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 322 пъти
Получил благодарност: 223 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от belika »

Успях да сасея каквото е останало от бобчетата, тиквите, тиквички, краставички, пъпеши и дини.

На Тиквовите сложих пластмасови бутилки. За бобчетата не стигнаха. Като дойда след няколко дни може и на тях да сложа. Царевица ще взема от някъде в София и нея ще засея отново.

Каквото такова, здраве да е 🌹

Благодаря на всички, за съветите и подкрепата 🍀

Все нещо ще има в тая градинка 🍀

Успех на всички градинари и градинки и да не се случват на никого такива поражения, особено по дръячетата 🍀
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 378 пъти
Получил благодарност: 1064 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

Хич не ми стига времето. Пак не стигна за тиквите. Ще ги рътя в къщи, пък каквото се получи.
Зел.боб поникна, картофите също.
И всичко много дръпна от дъжда. Преди това беше сухо и не вървеше.
Салатките са в оранжерията и хубавеят. Навън им е сухо и не стават, но вътре са супер.

Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6043
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2133 пъти
Получил благодарност: 1234 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Малко снимки от ПК оранжерия
https://photos.app.goo.gl/HZ7R8HKbpL2g8tR96
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 273 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Skio »

Мога само да си представя какви супер разсади на чушки вече сте опнали, но аз нямам никакви условия за ранни истории и даже още не съм започвала да сея.
Но тези дни си събуждам далиите в саксии и за да не объркам нещо, търся справки по разни папки и само като се натъквам на снимки от този тип... :lol: :lol: :lol: Една носталгия ме переее... и не разбирам за пиперки ли е или за букети от далии.
ТА, ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВАС УСПЕШЕН ЧУШКО-ДАЛИЕВ СЕЗОН
... и ще си чакам късния влак(вчера 20 мин., но сняг валя, и после продължи с ледения дъжд). Важното е да успея отново да нафраскам фризера.

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 119 пъти
Получил благодарност: 391 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ch.petrov »

Изображение

Baby spinach

Изображение

целина

Изображение

чушки

Изображение

мащерка

Изображение

копър + червено цвекло

Изображение

левурда

Изображение

На Цветница - здраве
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 133 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Някой от вас подстригвал ли е листа на млади моркови? :hmmm: Дали ще им се отрази негативно на растежа?
Имам навика да сея различни неща от двете страни на капковия маркуч в оранжерията. Тази година сложих от едната страна моркови от другата репички.Днес до оскубах останалите репички и искам да си сложа на същото място готовия разсад пипер. Ноо морковите са с листа по педя ,че и нагоре иска ми се да ги подстрига,за да може пипера да дръпне след засаждането .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”