Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

qn4eto
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 102 пъти
Получил благодарност: 95 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от qn4eto »

С това време - да се чуди човек какво да прави.... Разсада ми пипер вече е много едър, а дават 3 дни с минимални температури 8 градуса. Дали да го сея на открито - това ми е дилемата. В оранжерията го сложих вече. Мисля си : Ами то навън като е 8, в оранжерията е също толкова. Защо да го задържам още? А сега, като е по- хладно по- леко ще се прихване. Някой със съвет?
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6040
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2126 пъти
Получил благодарност: 1227 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

При нас беше около -2°. За навън не става. В оранжерията съм боднала 5-6 двойки пипер. Вътрешните листа са се накъдрили яко. Или е болест, или им е студено. Разсадът също е в оранжерията, но е по-обгрижен и почти няма така накъдрени. Две нощи забравих да завивам проблемните пиперчета. На кантар съм дали да ги отскубна.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6040
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2126 пъти
Получил благодарност: 1227 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Да покажа двата вида салати. Много са нагъсто и започнах да прореждам. Главите са Айсберг Стамир, а къдравките са Отис.
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2903
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1432 пъти
Получил благодарност: 1464 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Стахотни салатки си отгледала alys , браво , ама поне да беше им качила голяма снимка :hihihi: .
Къдравия пипер не го скуби , той ще се оправи , от студа е .

Янче , много ти е хубав разсада на пиперчетата , ама не бързай за открито , пипера си иска топличко , малко още го задръж така , само ще му прекъснеш развитието , после лесно може да заболее . Ако можеш едно тунелче му направи , ако толкова не търпи да чака .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31721
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1071 пъти
Получил благодарност: 2617 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Мария Николова »

alys написа: Апр 19, '24, 21:00 На кантар съм дали да ги отскубна.
Глас от публиката.
Защо да бързаш със скубането? Дай им шанс една седмица и, като видиш, че няма да се оправят, тогава ги скуби.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 102 пъти
Получил благодарност: 95 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от qn4eto »

Алисче, винаги можеш да ги отскубнеш. По принцип следващите листа са нормални, ако се оправят условията, а то ще стане. Бих ги изчакала, освен ако не ти трябва мястото за друго.
Аз ще послушам съвета ви и ще изчакам, другата седмица ще се постопли.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2903
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1432 пъти
Получил благодарност: 1464 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Тази година много дружно и на 100 процента ми изникнаха краставичките .
По принцип винаги хубаво никнат , но под час всички да излязат на куп не е било . Направо не повярвах на очите си . Всяка касетка е с отделен сорт при това . Двата сорта са със по две семчици в чашка , а третите са по три защото сложих едни по- старички семена .
Изображение
Малките ми човечета :dovolen: хората вече берат красттавички пък на мен чак сега ми остана време да ги посе .
Сложих ги дирекно под лампите , всяка чашка завита с торбичка , като се покажат , ако ме няма да не се издължат . Стояха 3 денонощия така при температура в диапазон 18-25 градуса .
Така не съм се радвала на краставички никога , все едно за първи път сея краставички .
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6040
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2126 пъти
Получил благодарност: 1227 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Клеър, чудесни са ти краставичките!
Нещо са променили, едвам се сетих как да кача голяма снимка.
► Виж съдържание
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1039
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 318 пъти
Получил благодарност: 220 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от belika »

Чудесни са ви растенията, които сте показали, поздравления от ❤️

За съжаление, огромно съжаление, след пристигането ми преди половин час, открих, че в селската градина е имало много убийствен мраз. Въпреки, че според прогнозите нямаше да има под нулата.

Тунелчето, под което ми бяха доматчетата - всички нормални не чери сортове собствен разсад се е развалило от вятъра или от нещо друго и... всички са загинали геройски.

всички босилеци, купени от пазара и садени преди 2 седмици също. Всички фасулчета, всички царевички. И всичко що е краставици, тиквички, тикви, дини и пъпеши. За съжаление.

Но най-много ми се плаче за лозичките. И старите, и новите бяха напъпили и разлистени в началото на седмицата. Почти нищо не е е останало. Много тъжна картинка.


И сармички собствено производство май тази година няма да видя. 😢

Плаче ми се.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

upload images
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 317 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Elatior »

belika,много съжалявам за загубите :snif: Толкова труд и старание от твоя страна...Нямам думи с които да изразя..,знам как се чувстваш(усещането ми е познато). :hmmmmmm: :hmmmmmm: Нека не звучи ,като успокоение,но не е късно да засееш отново семена и разсади на зеленчуци,а Лозичките не бързай да отписваш,може да избият...Не мога да си представя,толкова ли е суров климата при вас,че такива поражения да има?! :hmmm:
Смяташ ли,че е само от студа...да не е от почва,някъв тор,който да ги е изгорил,тъй като са с много нежни първи листа :hmmm: Нека botan и другите специалиста да изкажат мнение.Гледайки Лозите ми приличат по-скоро на изгорели листата(виждала съм измръзнали) :|
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”