Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Пак са върнах да разгледам на по-спокойно - разкош! :sheart:
Ще взема и аз да си сложа една табела "Градина" - мойта има нужда през по-голямата част от годината :lol:
Представям си как тъжно ще стои в края на август...
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 750
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2054 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от трепетлика »

Колоритна градина ; фентъзи градина ! Възхищавам ти се ,Какче !
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Lalel4e написа: Апр 9, '24, 19:11 Пак са върнах да разгледам на по-спокойно - разкош! :sheart:
Ще взема и аз да си сложа една табела "Градина" - мойта има нужда през по-голямата част от годината :lol:
Представям си как тъжно ще стои в края на август..
Лече, моята я сложи сина ми, преди 3 години, когато в градината нямаше дори трева...
А за микса си права, сега видях на снимката че има и жълти, ама бяха съвсем бледи миналата година, незабележими почти...
https://pin.it/2haPOhpDK
Благодаря ви момичета, винаги има какво да се желае в една градина, но тази започва да прилича на мен - рошава, шарена и малко си прави каквото си иска :)
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7675
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2281 пъти
Получил благодарност: 1253 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от pepelqshka71 »

Какче, много свежарско при теб. Мирише на пролет. Представям си какъв кеф е да си пиеш кафенцето от готината тераска и да съзерцаваш тази прекрасна шаренийка.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Kakichka написа: Апр 9, '24, 21:01 [url]https://pin.it
Оо, добре че пусна линк да се разбере - твоят микс е Тutti Tulpi Romantico, не Tutti Frutti :lol:
В твоя има всякакви нежни цветове.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Бар

Мнение от Kakichka »

Нещо ново се заформи на моята хеликоптерна площадка - а именно бар :) То си беше идея за пергола, където да закачим мрежа за да пази сянка, но ММ я доразви с потенциала да стане на барплот. Ще видим като е готово финално, ако не за друго, поне за китки ще става.
Другата закачка от краткия уикенд бяха дузина самоливащи се саксии. Ще видим дали ще се държат добре, ако ви е интересно ще разкажа повече.

Изображение
Люлякът ми се оказа бял все пак, уви.
Изображение
Но пък лалетата още цъфтят.

Изображение[/url]
Изпуснах горещите дни, и ми е мъчно - божури се канеха да цъфтят, ириси и тях...ще ги пропусна. Дано дъжда и студа да не ги съсипят.
Жегата я преживяхме миналата седмица в Кипър, беше приятно приключение, сега ще чакам Истанбул в края на месеца ,макар че сигурно лалетата ще са прецъфтели...
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7313
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 1460 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Винаги си с някаква интересна изненада! Бар! Суперрр!
Знам ги тия саксии, дъщеря ми си взе и е много доволна. След като на два пъти свекърва ѝ успя да ѝ унищожи стайните цветя за две седмици време, вече се довери на саксиите. Скъпи са, но вършат чудна работа!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Бар

Мнение от Lalel4e »

Kakichka написа: Апр 16, '24, 22:49 ...дузина самоливащи се саксии. Ще видим дали ще се държат добре, ако ви е интересно ще разкажа повече.
Е как да не ни е интересно?!
Tъкмо се чудех - толкова китки имаш в разни сандъченца и саксийчета - не пресъхват ли за цяла седмица? :shock: Особено в летните жеги - как оцеляват изобщо??
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Самоливни саксии

Мнение от Kakichka »

Lalel4e написа: Апр 18, '24, 12:00
Kakichka написа: Апр 16, '24, 22:49 ...дузина самоливащи се саксии. Ще видим дали ще се държат добре, ако ви е интересно ще разкажа повече.
Е как да не ни е интересно?!
Tъкмо се чудех - толкова китки имаш в разни сандъченца и саксийчета - не пресъхват ли за цяла седмица? :shock: Особено в летните жеги - как оцеляват изобщо??
Люб, Лече, драго ми е да ви чета, отговарям веднага за саксиите. Не са оригинални такива, че не ми се даваха по 50 лв за саксия, като мога да си купя китки за тези пари. Просто взех от Лидл големи уж саксии, които нямаха дупки отдолу. ММ проби странично по стената на саксията дупка (някъде 10 см над дъното се пада), тези 10-15 см ги напълнихме със счупени керемиди и покрихме с геотекстил, а отгоре пръст (от гората) и насадих цветя. През цялата саксия минава тръба (1/2 май е, от тез дето захранват капковото) Идеята е да пълниш само там в това разстояние да и да се задържа водата. А ако е повече, да прелива през дупката. Най-чистия вариант е да имат двойни дъна саксиите, и пак само тръба да минава. Така направихме високите саксии - те са по метър високи, ама "казана" с пръст е 50 см. Той проби дупка, напъхахме парцал памучен и тръба, с идеята по парцала да се качва водата, която е складирана в долната част на саксията.
Офф не знам дали обясних, ще потърся клипчета да визуализирам, че аз не се сетих да снимам процеса.
А иначе, до сега оцеляваха китките в саксии с поливка от добри комшии -баба , а сега един дядо, които като се обадя и примрънкам грабват маркуча.
Но сега саксиите са по две, щото бая големи си купих, и хортензии за тях купих :) и викам да взема мерки да облекча народа. Ми нямам място, а имам още желания. Сега насадих в големи кофи далиите, че да си живеят там и зимата да ги прибирам в мазето с кофите направо.
Черпя ви с последните лалета:

Изображение
Ирисите до един са обикновено лилави, няма да се хваля с тях,.но виж хортензията ми се е хванала и съм много щастлива...
Изображение

Ей на, примерно клипче тук: https://youtu.be/-1d-9H69WLM?feature=shared
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7313
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 1460 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря за клипчето!
Погледнах какво има на пазара, разни системи, разни цени... Имам желание да пробвам така петунии, че дойдат ли жегите, боледуват и умират, от неравномерно поливане. Аз всъщност равномерно си поливам, но те пресъхват, и като ги налея после, се стресират.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”