Люляк (Syringa vulgaris L.)

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7313
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 1457 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от ljuboznatelna »

радост-31 написа: Апр 6, '24, 17:38 Привет!
Искам да попитъм къде от България мога да си взема "Красавицата на Москва"?
Виждам, че в Зелена пролет има наличност.
https://zelena-prolet.com/syringa_vulgaris
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 405 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от zeleno »

радост-31 , аз имам бял кичест / Madame Lemoin /, цикламен кичест и един лилав / от Шмит / , който обаче не пуска издънки - камо клонки за вкореняване мога да изпратя / пп сетих се , имам един кичест от Пландорекс , Надежда май се казваше , мисля , че има издънки , въобще не съм го заглеждала /
Красавицата на Москва / който също имам / ми е подарък от Чара , тя пък го е купила от Лидл и си отговаря на сорта !
Та , когато аз започнах да залесявам ранчото по мой си вкус , също си представях как ще подредя по цялата ограда люляци / със същата цел / , НО , в София наслагах така люляци имного , а ма наистина много - оглозгват ги до кокал :ufff:
Под прозореца на кабинета си съм сложила последният подарък / от Фло / , белким се порадвам на цвят . Разкошен е :tzeluvka: Фло .
Изображение
Та , мойта мисъл е , не нареждай люляци момиче , ще те е жал до какъв вид ще ги докарват хората / това , че те вероятно също имат в собственият си двор нищо не значи - берат си , съблазнява ги ....
Та аз , в крайна сметка , наслагах банални туи / които въобще не ме кефят и те вероятно го знаят защото една с една не си приличат по ръст и форма / , така , че и това не препоръчвам.
На тоз акъл на който съм сега бих наслагала нещо друго .
Понеже оградата е пълен запад и много пече , зад туите съм позиционирала японски вишни , също защото не раждат плод и няма да ми катурнат смотана ограда от зор да берат ...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1353 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от мечтица »

Syringa meyeri 'Palibin' в цялата си красота
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31705
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1051 пъти
Получил благодарност: 2532 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Мария Николова »

"Люляка ми замириса."
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”