Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 883 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Аз обаче не влизам в категорията на оправните.Не ми се отдава правилно да си планирам времето.Колкото пъти и да съм си съставяла план все нещо ми се е случвало и никога не ми е ставал.
Не умея да разпределям и възлагам задължения на околните ми.То няма и на кого.
Затова сама бъхтя.Колкото мога и гледам нищо да не е на всяка цена.
Вчера си скопах една малка лехичка. После се опитвах връз нея да направя импровизиран парник.
Така се шибнах с чука,че сега палеца ми е странно черен.Два часа ковах едни криви дъски.Накрая не ми хареса изобщо какво ми се получи и развалих всичко.Само времето си загубих.
После обаче измъкнах подпорите на божурите,домъкнах една страница на шатрата за покривало и воала,получи се.Докато се обърна Мечо се вмъкна в парничето и се заклещи.Повлече всичко.Правих го отново.След него се заредиха всички котки.Добре,че още нищо не съм посадила там.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 883 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Сложих шадравана ,напълних го с вода и поставих фонтанчето.Мечо скочи връз шадравана и го обърна.Добре,че не се пукна никъде.Свалих му горната част и я поставих нисичко връз един обърнат леген дето кучето и него спука.Мечо си харесал фонтанчето и докато аз се занимавам с дъските,той се заел с фонтанчето.Разкостил го е на съставните му части.Събирах ги по двора.
Редих си украса по терасата,но незнам колко ще оцелее.
Насях всички домати и приключвам с тях.Каквото поникне това ще е.Но сортовете са много ,а и няма смисъл да ги описвам всичките защото не знам дали ще успея с разсада.Сложих си
Мечта Алиса
Калифорн.тюлпан
Илди
Лудото чери.
Бананови ноги.
Полосат. господин
Черен лак
Червен Лесново
Бай Хасан
Дружба
Ох,много са.Общо взето тях съм ги показвала във видеата си.Слагах по две ,три семки.
Сега трябва да обърна внимание на останалите семена.Краставици няма да слагам обаче.Имам готови купени и вчера измъкнах три стари гуми на ММ.Тях мисля да ползвам за краставиците.
Лошото е,че не съм им направила укритие.
Пак трябва да мисля с какво да ги покривам. :hmmm:
А сега ще трябва да къпя Принцеска.Ухапана е от куче.Не е от нашите разбира се.Допълзя милата преди две седмици с рани и незнаехме дали ще оцелее.Мърда задните лапички вече ,но не става да ходи все още.Надявам се с времето да се оправи.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 883 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Сега, гумите мисля да изместя в предната част на двора дето не се копае.Там минават тръбите.Така ще ми остане свободна лехата дето миналата година садих краставиците.Ще я ползвам за домати.
Но ми трябват още гуми или нещо подобно.
Как не съм се сетила досега.Не съм хич фен на ползване на гуми за каквито и да е цели в градината,но така ми се освобождава пък цяла леха.Затова ще пробвам тази година с тях.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Lalel4e »

Е качи некое снимче, де!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 883 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Лече,нещо хич ми я няма музата тази пролет.
Това с гумите ме уби направо.Прибираме се днес с колата с ММ и под моста гледаме две стари гуми захвърлени.Аз възкликнах просто като ги съзрях.ММ обърна колата спря там и ги метна на тавана отгоре.Довлече ми ги даже в двора.Минахме и покрай един съсед дето ремонтира коли.А отвънка пълно гуми се търкалят по двора улицата и прочее.ММ ме пита дали искам още,че да спре ,а аз можете ли да познаете как мълчах вече,ни гък,ни мък. :slips: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”