Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 823 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от мечтица »

Имам и от двата вида косачки.
Бензиновата е самоходна,но за мен все пак е тежка,понякога завоите трудно вземам.
Ползвам я предимно за новата голяма поляна,където все още нямам много растения.
С електрическата ми е по лесно,по маневрирана, а за кабела,както написа Люб,въпрос на навика,на мен не ми пречи.
Е в началото на два пъти срязах кабела,но после бързо се свиква.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от mariyanag »

Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:16 Преди малко си поръчах тази акумулаторна ножица за трева. Сигурно трябваше да попитам, преди да направя белята :sgiggle: ...
Някой ползва ли такава? Доволни ли сте?
Миналата година си взех на примочка от Лидъл на Парксайд, същата като на Бош. Много съм доволна, ползвам и двете части, страхотна е.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7317
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1469 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

mariyanag написа: Апр 3, '24, 00:29
Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:16 Преди малко си поръчах тази акумулаторна ножица за трева. Сигурно трябваше да попитам, преди да направя белята :sgiggle: ...
Някой ползва ли такава? Доволни ли сте?
Миналата година си взех на примочка от Лидъл на Парксайд, същата като на Бош. Много съм доволна, ползвам и двете части, страхотна е.
А за какво я използвате? На мен ми е супер странно, че с нарича ножица ЗА ТРЕВА. Аз я използвам само за подстригване на тякаквни фигури, и то само фино, връхчетата. Гледам да нямам места, където ще ми се налага да я използвам като тример. Общо взето не ми е особено полезна.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5276
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Daniela Pargu »

За мен е основен инструмент ! :daaa:
Всичко правя с нея- почиствам от пролет - цветята , тревата покрай камъни,храстите.
Подстригвам,махам някой упорит бурен.....
Като продължение на ръката ми е
В началото купувах маркови /изгорих една две батерии/, последните години лидълски като са на промоция -
имам няколко ,зареждам ги /батерийте им държат много/ и в един ден се случва да сменя две :daaa:
До навик е, вероятно :daaa: :dovolen:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 358 пъти
Получил благодарност: 299 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:27 А, да! Кажете сега каква косачка да си взема - бензинова или електрическа? Бензиновата, която съм харесала, е с функция мулчиране, ама пък е 25 кг. Електрическите са леки - по десетина кила, обаче като си представя как се влачи след мен тоя кабел и ме хващат лудите предварително :sdrunk:... Какви са положителните и отрицателните страни на едната и на другата като се има предвид, че ще кося едни 300-400кв.м :?:
Гео, (да дам и моите 5ст.по темата :lol: ), скоро мернах в Лидълския каталог, акумулаторен тример, който може да става косачка, "стъпва" в/у колелца и просто го буташ, а той си коси. При нас има от всичко - и бензинова самоходна, и електрическа (втора или трета, че не ги щадя, а мястото е много) и тримери, бензинов и акумулаторен, само това, дето ти го предложих горе, го нямам, но помня преди време някой беше питал за косачка, (дали не беше Ив Тарлен :hmmm: ?) и тогава някой от форума предложи това комбинирано уредче, като купено от Амазон май и с горещи препоръки! Пиша от телефона и ако опитам да търся, сигурно ще затрия написаното, та ще го пусна сега.
Ако намеря конкретния пост, ще го пусна после.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 358 пъти
Получил благодарност: 299 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Ето го мнението, но вече не мога да се редактирам или да добавя. :dovolen:
gevkati написа: Май 19, '23, 09:31 Black + Decker 18V 3 in 1 Multi-Trimmer Set with Spool

Купувала съм го от немския амазон през габко.
Батерията ми държи 30 мин. Купила съм си и допълнителна.
Нещо се обърка с цитата.
...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”