За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

mariyanag написа: Фев 29, '24, 11:10 Лече…
И аз благодаря, Марианка! :gush: Радвам се, че ти е харесало!

Гео, :gush:
благодаря за коментара! Видях го, ама от другия профил и затова не съм отговорила още.

От известно време си мисля, че с приключването на тази седмица ще обърна нова страница и видеата ми няма да бъдат толкова разреваващи, обаче не смея да го кажа, защото се съмнявам че ще ми се получи! :mrgreen:

Знам, че много хора са отблъснати от това, ама то отвътре си ми идва - аз пък много обичам да се затрогвам и разревавам :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Редно е авторът да прави нещата така, както ТОЙ ги усеща, а не както би искал зрителя/читателя. Така е честно. И е истинско. Докосване. А на който не му се реве, да си рови в тик-ток.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ln_none »

Lalel4e написа: Мар 1, '24, 23:29 защото се съмнявам че ще ми се получи!
Изобщо не се съмнявам, че ще ти се получи ;) Аз съм съгласна, че е най-важно човек да е искрен и истински, обаче с твоя комичен дар е срамота само да разреваваш хората. Да го използваш повече няма да бъде неискрено? Поне това е Лечето, което аз познавам от тук. Разбирам удоволствието да си поревеш едно хубаво, но мисля, че всички, включително и ти, предпочитат да се посмеят.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Аз, като един истински византиец, ще кажа че и двете сте прави! :lol:

Я кажете ся, таз далия ш я бъде ли? :hmmm:
Има само две пъпки, едната с изгнил връх :cry:
Да приемем, че едната ще покара.
Двете “бомбички” намерих в пакета отчупени :snif: Четох, че като се разделя коренището, трябва да има пъпка на всяка част. Тези нямат :snif:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Мар 2, '24, 09:52 ... Я кажете ся, таз далия ш я бъде ли? :hmmm: ...
Коя :hmmm: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Мар 2, '24, 10:16
Lalel4e написа: Мар 2, '24, 09:52 ... Я кажете ся, таз далия ш я бъде ли? :hmmm: ...
Коя :hmmm: ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Тази, дето съм забравила да покажа :lol:
Днес съм малко напред-назад и на пресекулки надничам… :sblush:

Изображение

Ето изгнилото връхче :snif:

Изображение
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 309 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Elatior »

Lalel4e,ако са твърди грудките ще избият,без значение от изгнилото връхче.Слагай всичко (и малките клубени)в торфен субстрат(лека почва),зарови по-плитко и поливай по малкоо в краищата на саксията.После като израсте може да прехвърлиш директно в земята или в по-голяма саксия,тъкмо ще са отминали студове и слани.
Успех и да показваш после! :liubov:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Elatior написа: Мар 2, '24, 17:14 Lalel4e,ако са твърди грудките ще избият,без значение от изгнилото връхче.Слагай всичко ...
:wooow2:
Благодаряяя! Дано и отчупените грудки да покълнат!
Аз ги настаних в една саксийка с леееееекинко влажна пръст, ама не колкото да ги събудя..
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Тази пролет имам някакъв недостиг на ентусиазъм :sworried:

Изображение

Лалетата не тръгнаха добре. Листата са едни разкривени и на разни точки и драскотини. Все едно са ги кълвали някакви буболечки. Може и вирусът да е плъзнал, не знам, като цъфнат ще видим.
И дали защото все още не са нацъфтели масово, дали защото по някакъв начин ми пасва на настроението, не знам, ама взе да ми харесва тази недоразпукната пролет с нейните дребни радости. Харесва ми хладната, влажна земя под сухата трева, харесват ми наболите дребосъци, пълни с толкова жажда за живот.

Изображение

Започнах да заглеждам комбинации от дребни луковични и диви лаленца. Някои мини нарциси с мускари, синчец, хионодокса и рехавите бабешки зюмбюли, биха се съчетали прекрасно, заедно и с дивите лаленца, които още са на пъпки, но ще цъфтят след тях също толкова нежно...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тъкмо ми е време за рестарт.
Надявам се, че тази година няма да ми е толкова трудно да извадя лалетата. Юнските жеги са непоносими, но по-големия проблем винаги е била спечената земя. Саденето, с цялото копаене и пресяване, е приказка в сравнение с ваденето. Сега, като имам вода, се надявам че нещата ще са по-различни.

Изображение

От умилкващите котараци, т. е. от тези, които позволяват да ги галя, е останал само един - Джо Блек.

Изображение

Има много бандитски вид, а е страшно гальовен! Но, не е съвсем "местен". Чат-пат приижда отнякъде и не е добре приет от местния прайд. От тях останаха само мъжките и както върви, до няколко години ще останем без котараци :cry:
Искрено се надявам, че малките котета са се присламчили някъде при постоянно живущи съседи. Предполагам че е така, понеже когато ги видях за първи път вече бяха поотраснали - явно са живели някъде другаде дотогава. Вяснаха се няколко пъти при мен и пак изчезнаха. Малко повече се притеснявам за Дунди.. :snif: Той си беше местен и идваше абсолютно всеки път. Млад котак е още, а вече го няма :cry: Няма го Килимчето, Топча и Рижка... Как ми липсват!

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Тутти »

Лече, обичам твоето място с много луковични. Сякаш природата е изсипала няколко чувала благини и е разкрасила двора. Така естествени стоят и внушават натуралност и неподправеност. Аз все залитам по симетрията, но добре че има такива градини да ме въздържат от липса на вкус и пак намествам свободно разни красоти из бордюрите.
Липсата на ентусиазъм е само моментно, да знаеш, не го мисли. Като видиш какво си боцнала в земята, ще дойде нов ентусиазъм. Ти си от самозареждащите се хора, изолирай външните неща и виж онзи мир и желание за красота, които са ти от Бога дадени.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”