Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Алинче,на мен личната ми препоръча безсолно да се храня заради кръвното,както и да избягвам мазните пържени храни.
Това разбира се когато съм здрава.
Сега когато бушуват всякакви вируси не е удачно според мен да преминавам към такова хранене и мисля да зачакам малко.
С калий гледам да се снабдявам чрез бананите и картофите.Почти всеки ден изяждам по един банан.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6022
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1203 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alys »

Ако ви е интересно, качих в албум екранни снимки на поръчките от Тему https://photos.app.goo.gl/xV3Vr3NgDsHyPRHbA
Лазара
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Яну 30, '19, 15:31
Дал благодарност: 390 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Лазара »

alys написа: Мар 21, '24, 14:01 Ако ви е интересно, качих в албум екранни снимки на поръчките от Тему https://photos.app.goo.gl/xV3Vr3NgDsHyPRHbA
Благодаря за споделеното.
Питането ми е дрехите отговарят ли на размера и визията от снимките?
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6022
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1203 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alys »

Да, отговарят. Но трябва да се има предвид, че на снимките са модели, а нашите тела са различни от техните. Трябва внимателно да си премериш мерките и да разгледаш размерите към съответния артикул.
Сега получих играчките за куклен театър, чехли и чорапки. 10-ият чифт чорапки са на мене.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А така изглеждаха на сайта
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

С диетата съм наникъде.Отпуснах края и със сладкото и със соленото. :ufff:
Нали много работа вече и като се емна ,в почивките като ми прималее вече посягам към нещо бързо.
И много се изкушавам от менюто на домашните ,докато се усетя и бъркам вече в чуждата паница,образно казано де.Но ядох толумбички ,сладолед и даже искам още.
Значи спрете ли веднъж сладкото не посягайте отново към него.С една паста няма да минете в месеца.
Поне се попрочистих един месец.
Засега още съм в почивка от всичко.Ще мисля как да продължа следващия месец.Трябва да се стегна.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от bongibo »

Аз днес опуках няколко еклера.. не бяха точно това, което исках , но ми задоволиха апетита за еклери…Вяхме се натам- насам с детето и мм)..не влязох в нито един магазин за растения и подобни.., щот бях почнала да лъжа, че влизам в Бриколаж да видя едно лепило и те ти едни петунии , да мина през касата, но не с празни ръце, че съм суеверна .?Така и през Пепко, на детето за чорапи, но си забърсах тези ръкавета за 2 лв :stmi:
Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от pepelqshka71 »

Аз пък събота и неделя излизах къщата от горе до долу, та даже и прозорците успях да измия. Останаха ми двете бани, но с тях ще се занимавам през седмицата. Направихме капковото на малката оранжерия, околтучих ранните домати, набих им колци и ги привързах. А одеве за капак си насадих и краставиците ( навън са- за тях няма място в оранжерийте). Утре започвам да садя патладжана и пипера от Полиабс, който бях пикирала. Гъстия ми пипер от купешки семена поникна перфектно, но сега някак стои попарен в оранжерията. Май няма да го бъде. Изкопах дупките за тиквичките и ги налях с вода, че всичко е пресъхнало яко. Утре ще ги насадя. Разсада ми е вече на 5 листо. Та така - скапах се - но съм доволна.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

Shami написа: Мар 25, '24, 14:59 С диетата съм наникъде.Отпуснах края и със сладкото и със соленото. :ufff:
Нали много работа вече и като се емна ,в почивките като ми прималее вече посягам към нещо бързо.
И много се изкушавам от менюто на домашните ,докато се усетя и бъркам вече в чуждата паница,образно казано де.Но ядох толумбички ,сладолед и даже искам още.
Значи спрете ли веднъж сладкото не посягайте отново към него.С една паста няма да минете в месеца.
Поне се попрочистих един месец.
Засега още съм в почивка от всичко.Ще мисля как да продължа следващия месец.Трябва да се стегна.
Аз съм равнодушна към сладко..
От мен за замяна на сладко:
чаша кисело мляко с канела, по-добре цейлонска, че е пречистена.с чайна лъжичка мед.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Аз такава почивка от диетуване си направих,че си върнах загубените килограми.
Мислех си,че от една паста нищо няма да ми стане толкова. Неусетно пастите зачестиха,после толумбичките,реването и вместо да ям плодове аз ги замених отново със захарни изкушения.Затова си е и казано,че спреш ли нещо веднъж по-добре го спри завинаги.Баш като алкохолиците.Незнам и защо се чувствам толкова щастлива и доволна след като изям една паста.Светя направо.Но като се погледна в огледалото не ми харесва отражението което виждам там,карам му се,ама то сякаш за отмъщение отваря хладилника и се почва.
Незнам и защо съм се оставила храната да ръководи живота ми.Всичко зависи от мен,а аз сякаш съм две личности и едната живее в хладилника :lol:
Ето,момичетата споделят,коя е изчистила,коя разходила,напазарила,а аз се скапах да готвя.Мъжете в къщи са все гладни.С отварянето на очите и всички погледи се вперват в мене,чакат си закуската.Пека близо час принцеси,а те чезнат за секунди.Хляб отива един цял.Вари се чай ли се прави сок.Малкия яде друго,за него принцеси само с кашкавал и топло какао.Покажа ли се навънка посрещат ме всички гладни хиени. Мечо яде като слон и вечно е гладен.Облизана съм от всички страни,окосмена също.Къпя котка до обяд,налага се и да я суша.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Зареждам няколко перални и се гониме с Мечо по простора.Поливам каквото успея и бързам да заредя обяда.Тава мусака и таратор.Малкия не яде мусака,пържа цаца.И котките обичат цаца.Пикирам домати,чистя,мия съдове,пак се гоним с Мечо в борба да спася божурите,изгриза вече един ацер и легнах по едно време да мра.ММ се развъртя,купил някакво трионче и докато се усетя заминал и втория ацер.Мислил го за ненужно дръвче,прорастнало самотно и да ми помогнел го минал с новото трионче.След като зачезна втория ацер взех та живнах.За хубаво или за лошо но не си спомням къде засадих третия.Няма го,ама сама се успокоявам,при мене често чезнат рози,после ги изнамирам.Що пък така да не стане и с един ацер.Детето злоядото иска супа топче за вечеря.Боли го гърло и иска топло какао.Те ти пак слагам тенджерата.ММ носи пресни витошки и пасти,купил и бира.Вече пека наденица.Това всичкото само в един ден.
Отделно мъкна разсадите напред ,назад.Гладя дрехи за понеделник.Те така ми мина неделята на мене.Цяла вечер след десет разпределях сортове семена за едно форумно другарче.
Е не мога да се оправя с нищо.Нито времето да си разпределя.
Днес подреждам и сортирам дрехи.С чорапите е голяма дилема при мен.
Изнасям вънка всичко на терасата и връзвам всеки чифт.Мечо не ме оставя,измъква ги под носа ми и няма оправия.Бутам му в муцуната един скъсан и той го понася.
Да ама се връща за друг. :lol: Под розите и мулчирано със скъсани чорапе. :lol:
Не ми пука вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”