Нови ентусиасти на дърти години :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Lalel4e »

Sofiya Stoicheva написа: Мар 24, '24, 21:09 Ех, Lalel4e, и ти сега, вместо да кажеш - Ами добре си решила, почини си малко! Но не, лавандула покрай оградата!
Ами да беше оставила тревичката тогава! :hihihi:
Така голо не стои - не давам :D
Аз бих се побъркала на гола мрежа да ми здяпат у двора - бих насадила храстья там някви (че не обичам “ограда” от туи, ама и на туи бих кандисала, и на бетонен зид дори, само и само да съхраня уединението), ама това е индивидуално, та си мълча! 🤐

Катее, на твойта енергия никой в тоя форум не мож насмогна! Остави хората на мира! Или иди помагай :hihihi:
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

О,Лече, не ми пречи, че ме виждат! Пък и предизвикваме възхищение на минаващите колко сме работни! :lol: :D :lol:
И друго си е като мине някой, да каже:"Ауу, какви хубави домати! А моите не вървят, що така?!" И аз да почна да преподавам зеленчукопроизводство и да ръся акъл! ;)
Шегувам се, но около нас всички комшии са с много ниски огради, по 50-60 см плътна и нагоре ажурна, а между дворовете обикновено мрежа.
Растителност тепърва предстои да се бучка, но няма да ни скрие толкова бързо, ясно е това. :)
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

И при нас дойде пролетта 🍀🌼🌷

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Малко късно, но тези почивни дни успях да засадя вечнозелен лигустриум за жив плет в частта зад къщата. Целта е да се скрият съдовете на пречиствателната и да се отдели зеленчуковата градина. Оставих място за вход с арка и катерливи рози. Изложението е североизток и тази част зад къщата е много приятно прохладна през лятото. Засега с друго там няма да се увличам, защото някога ще стигнем до направа на пътеки, площадка за маса със столчета.


Изображение
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Пролетните ми цветенца избухнаха с пълна сила. Едвам си тръгнах от къщата, толкова ми беше мъчно! До другият уикенд всичко ще е прецъфтяло.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Отзад в градината също вече зеленото напредва.


Изображение
И да покажем на младото поколение от къде и как идва храната на масата. :)


Изображение

А вечерта продължих с апартамент ако пикиране на домати.

Изображение

free logo pictures
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Разхождам се с огромно удоволствие из многото прекрасни градини тук!!!
В моята също започнаха да се развиват и храстите.
Калината ме изненада с два цвята днес, въпреки че е много мъничка.

Изображение
Скалните кътове също оживяват.


Изображение


Изображение


Засадих част от лавандулата.
Изображение

И какво е селска къща без лози? Решихме да сложим два броя пред частта с неотваряемите големи витрини. Пред другите, някой слънчев ден се надявам да има веранда и над нея някакъв навес за сянка. Заложих на два ранни десертни сорта, за да могат да узреят при нас - Афродита (бяло без семки) и Русенски мискет (червено)

В сенчестата ми градинка на изток здравецът се е хванал, надявам се този сезон да успее да покрие. Там също ще до търкалям няколко камъка. Наскоро преместих там Аукубата и съм много щастлива, че е тръгнала!



Изображение

Изображение
Все още се чудя дали да насадя хостите и хойхерата в земята. Първите бяха многократно изяждани от голите охлюви м.г.


Изображение
На запад работя по продължението на градинката. Имам три рози вече на постоянни места.

Изображение
Имам за тук и един люляк за местене, както и в края на улицата има един от обикновените, лилави, който също смятам да приютя, но наесен.
В крайна сметка реших, че на тази западна страна, която има свободно място около 15 м дължина, няма да слагам жив плет. Ще заложа на вечнозелени храсти, хортензии и други, които понасят полусянка.
А това е Lewisia leeana, уж издръжливо на суша растение. Купих го за 8-ми март, прецъфтя и следващите пъпки изсъхнаха. Бях го отписала, но го засадих в градината и то взе че ме изненада! :)
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Тутти »

Ентзусиазмът винаги носи резултати, Софи. Скалните кътове добре си ги замислила, всичко ще стане. А за охлювите прилагам една техника, насипвам около ценните хости кръг от пясък, широко, да не се отмива при поливане.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от ljuboznatelna »

Вече си прилича на градинка! И много добре се е получило с камъните!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”