Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Днес засадих размножилите се луковички и лучета исмене. Миналата година купих в някаква поръчка тук 2-3 луковички юноши. Два часа. Покривна красотичка се разпростряла. Час и 50 минути ми отне малко по малко да намаля популацията на покривната красотичка и да оплевя разните тревички. Засадих луковичките на прелестната ароматна госпожица Исмене и полях мястото. Накрая прегледах отново дали между люспите не съм пропуснала някое луче. Открих го! Боцнах го в калната почва, но по-добре да е там, отколкото да го изсипя с люспите в кофата за отпадъци и да свърши на бунището без щастливата си фамилия.

Изображение

Прекъснах подготвянето на мястото за една цигара, когато чух първите тактове на моята песен. Защото, естествено радиото е включено.



Опитвам се да си спомня кое форумно другарче ми беше обещало луковичка госпожица Спрекелия, но не си спомням, а изглежда, че и другарчето е забравило.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от botan »

Звучи сякаш вън в земята си ги боцнала. Не е ли още рано? :hmmm:
Тъкмо им се чудех, че моите също са започнали да се разбуждат.
Insta: ex_hort
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Да, вън и в земята. А утре ще разсаждам порасналите 7-8 см. в саксия корени Тубероза полиантис.
Поне тук вече няма опасност от нощни 0 градуса температури.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”