Градината на greeneyed

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Замръзнала е чешмата, защото някой гений/ предишните собственици/ е решил, че това ще е лятна вила, като дойде ноември, я зазимяват- спират водата, източват се тръбите и тъй до април. Ама ние от короната насам се прибираме всеки ден и не може всеки ден зимата да си играеш да спираш и пускаш водата. Сегаааа, не знам как ще е ,като се размрази чешмата.Необходимо е тази външна чешма да е в предната част на двора, демек нова чешма. За какво ми е вода зад къщата, ходиш, действаш из градината и като трябва да се измиеш или да налееш вода, отиваш на другия край на имота? 8-) Нелепост голяма. За да се направи възможно източването на водата на сегашната чешма, трябва да се разруши тази каменна облицовка и да се направи наново. :hmmmmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от МГХ »

Страхотна красота е тази замръзнала чешма. :daaa: Дано не се е спукала тръба.
При нас сондажът и чешмата са по средата на двора. Там откриха водата и аз много се зарадвах, защото си е удобно водата да е до сайванта и да не обикаляш до нея.
Сега обаче ще вкарваме вода и в къщата и ще копаем за тръбите. Чудя се на каква дълбочина, че да не замръзват. И ние ходим през зимата редовно, с изключение на две-три седмици около НГ. Някои твърдят 50 см , а други 80 см., но ние нямаме толкова почва. :hmmm: На места е около педя, че и по-малко, а отдолу камък.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от borislava.kirilova »

А кой е казал, че външната/дворна чешма трябва да е само една?!? :D При мен до момента са 5 на брой, разпределени на различни места, за да не се налага да спринтирам на средно дълги разстояния само за да измия нещо си или да налея 1 лейка, че ми трябва за нещо. Отделно има маркуч 50м, който си е на макара и е свързан постоянно с водата, като има кран. Когато ми трябва отварям крана и има вода. Отделно си е капковото. Всички външни чешми късно есен спираме снабдяването с вода, за да не замръзнат. Остава само чешмата в зимната градина, но тя е към къщата. Така избягвам аварии и спестявам време от такива неща.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Да обновим снимките с пролетни.

Изображение

Изображение

Изображение

Чемширите са оръфани от кит.молец, скоро трябва да пръскам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Махонията още не е разцъфтяла

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7293
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от ljuboznatelna »

Грийни, как е чешмата?
И аз да се обадя за чешмата. Ние също сме с много чешми, 3 са засега в двора, предстои четвърта. Можеш да си направиш и само кранове за маркуч, поставят се в ей такива шахти, които са заровени.
Изображение
Може би ги знаеш, аз за всеки случай :)
Разбира се, иска си преработка на системата. Нашите външни чешми всички са с кран, откъдето се спира водата. До минус три нищо им няма, но от там нататък затваряме крана и отваряме чешмата. Сигурно и тръби трябва да се вкопават по-дълбоко, Нашите са на една лопата само, но и големи студове в Пловдив няма. Пък и като си живеем тук, ако се предвиждат много ниски температури, винаги може да се издуха с компресора.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Lalel4e »

Разкошотия! Много е свежа пролетната градинка с тези тъмни хойхерни бордюрчета и цветни акценти! ❤️
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

ljuboznatelna написа: Мар 19, '24, 14:34 Грийни, как е чешмата?
И аз да се обадя за чешмата. Ние също сме с много чешми, 3 са засега в двора, предстои четвърта. Можеш да си направиш и само кранове за маркуч
Люб, такива изводи има 5 броя заради капковото, и компютър има да го управлява, два от изводите са високи, със спирателен кран. Няма градена чешма обаче - единият извод е до терасата, на него имам желание да се изгради конструкция . Има обаче незавършен обект - в най-големия пек наверно от разширенията се срути южната ограда, падна в нашата част и ММ започна възстановяването и , не е завършена още оградата, така, че в списъка градежът на чешмата е по-назад. 8-)

А старата чешма е издържала, няма спукани тръби :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”