интернет достъп в отдалечен район

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Polad112
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Авг 24, '22, 09:14

интернет достъп в отдалечен район

Мнение от Polad112 »

Здравейте. Ще пътувам до отдалечена област и бих искал да знам как мога да се уверя, че ще имам достъп до интернет, т.к. работата ми го изисква? Благодаря.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от alys »

От нашия опит никой не може да гарантира това, че ще имаш добър интернет. Ние минахме през какви ли не достъпи. Сега сме с рутер на Виваком за малки населени места. Закачили сме рутера на дограмата в точно определено от нас място. Хваща само там. Мръднеш ли го, лошо. Сега е супер, защото разполагаме с 300 гигабайта на месец на висока скорост. За нет и сателитна телевизия плащаме 38 лв. Преди изпробвахме останалите оператори, дори Мтел се съгласиха да разтрогнем договора, който бехме подписали с тях. Отиваш на място и пробваш. Никой от операторите не даваше гаранция. Не даваха и да пробваме временно. Сега може да има нещо ново, което не знам, но е повече в сферата на мечтите.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 848 пъти

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от Alien »

+1 за горния пост на alys!
Ако на адреса няма кабелна връзка, единственият начин е да качиш на телефона някоя от програмите, показващи силата на GSM сигнала и да обходиш мястото. Може и по един пинг да пускаш, за да видиш колко пакета ще се строшат, въпреки привидно добрия сигнал.
potrebitel2022
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юли 9, '23, 08:52
Получил благодарност: 1 път

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от potrebitel2022 »

Спътниковата(старлнк) връзка често е добра опция(но не особено евтина) за отдалечени места, където широколентовата и мобилната връзка могат да не са налични. Препоръчвам първо да се информирате за наличните опции в областта. А информация относно въпросът си, можете да откриете на https://www.flashnews.bg/koi-sa-trite-osnovni-nachina-za-dostap-do-internet/
Polad112
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Авг 24, '22, 09:14

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от Polad112 »

Благодаря на всички ви.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от Asarina »

[
quote=alys post_id=1056569 time=1689167974 user_id=8150]
От нашия опит никой не може да гарантира това, че ще имаш добър интернет. Ние минахме през какви ли не достъпи. Сега сме с рутер на Виваком за малки населени места. Закачили сме рутера на дограмата в точно определено от нас място. Хваща само там. Мръднеш ли го, лошо. Сега е супер, защото разполагаме с 300 гигабайта на месец на висока скорост. За нет и сателитна телевизия плащаме 38 лв. Преди изпробвахме останалите оператори, дори Мтел се съгласиха да разтрогнем договора, който бехме подписали с тях. Отиваш на място и пробваш. Никой от операторите не даваше гаранция. Не даваха и да пробваме временно. Сега може да има нещо ново, което не знам, но е повече в сферата на мечтите.
[/quote]
И ние сме с интернет за отдалечени места на Виваком. Доволни сме.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: интернет достъп в отдалечен район

Мнение от johnstalker »

tanya.ivanova написа: Мар 18, '24, 15:13 Аз използвам на Vivacom - интернет на вилата, така се казва услугата. Много съм доволна.
Аз ползвам А1... а2, а3. ;) :katericka:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”