Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Тутти »

Пролет идва, хубави малки радости за Радост и за нас, които сме видяли снимките.
Напредваш с имението ти, упорито.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 353 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравей, Тутти! Благодаря ти за гостуването и за хубавите думи! Тези снимки ги правих удома. Напоследък с имението пак ударих на камък, но то е моят урок по търпение и обичане.

Наминах да се похваля с къшната работа. Вчера орязахме малините, касиса, златната ябълка на тримата братя, кайсията, Блек даймънт и купената праскова. Е, не снимах новите прически на дърветата, но ... Душата ми е пълна!

Изображение

Изображение

Изображение

И като видях и това...!
Изображение

Изображение

Изображение

Вече официално е пролет в душата ми! Само се моля февруари да покаже характер и да намали буйния устрем на всичко около мен. Нека да изчакаме още поне петнайсетина дни.

Поздрави,
Радост Цветна
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от desunie »

Радост, може ли да споделиш как подрязваш касиса?

Времето раздвижи всички цветни души тези дни. Много необикновено, вълнуващо и някак прераждащо ми подействаха и на мен :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Lalel4e »

Ауу, къв разкошен дрян! Това някакъв облагороден сорт ли е?
Като бях дете най-много обичах компот от дренки. Всяка година ходехме в гората за дренки..
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 353 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца!
desunie написа: Фев 12, '24, 12:09 Радост, може ли да споделиш как подрязваш касиса?
За касиса нямам нито философия, нито знания. Режа всичко, което ми пречи и се е разпростряло много настрани. Също ако има много гъст участък, от него отвоно се мажат клонки. Днес ще направя снимки и ще пусна.

Лелче, дрянът и облагороден. Преди 4 години ММ се появи със сурвачка с корени удома и рече: "Най-накрая си намерих хубав дрян!", а моята реакция беше: "Е, само тва ми липсваше!". Дворът ни е много малък и пренаселен, а дрянът го ползвам само за 5 компота и 10 снимки, та ...

Вчера ми беше доста натоварен ден- пролетното подрязване приключи! Една огромна праскова, ябълка и слива, над 20 лози и 2 кивита...Всичко беше подрязано, а клоните изнесени.

А малките радости са на всяка крачка!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да ви е цветно, цветенца!
До скоро!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”