Дом за моите костенурки.

За домашните и дивите животни
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Дом за моите костенурки.

Мнение от gonel »

Не, не подарявам костенурки..
Отворих нова тема, да.. То си ми е проект за дом, ама, не исках така да се казва.. И, понеже искам да събера на едно място съвети, помощ, идеи.. Като, поприключим, можем да я изтрием..
И, така.. Моят проблем.. Имам две водни костенурки, вече повече от 5 години живеят с нас.. Сега спят някъде из вкъщи, не мога да ги снимам.. Вида има е - Водна Костенурка от Мисисипи.. Едната е с жълти ивици, другата с оранжеви, казват се Лимон и Мандарин.
Имат си воден басейн /ах, как хубаво звучи..:))/, един огромен леген върху маса на колелца.. Ако светне слънце, ги примъквам да се пекат или са на лампа.. После са из в къщи, разходжат се, спят..
Аз искам да им направя хубав дом.. В мислите ми изглежда така: дълбок съд с вода, в него живеят растения - блатни и водни.. Има нагревател да топли водата и лампа над всичко това.. И, като малка еко система, растенията си поддържат водата чиста.. Костенурките могат да влизат и излизат за из вкъщи сами..
Технически имам идея, в какво да се намира всичко това и драконите ми, как да влизат и излизат..
Тук бих искала да помоля за съвети, помощ, идеи - възможно ли е според вас, с водни, и блатни, и каквито е нужно растения, да докарам до малка еко система?
Моля, всеки съвет и всяка споделена мисъл са желани и полезни! Благодаря, сърдечно, от сега!
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Дом за моите костенурки.

Мнение от flora »

Мисля, че е напълно възможно, ако е достатъчно голяма. Когато дъщеря ми беше малка имахме водна костенурка. Живееше в съд с размерите на голям леген с островче, над което имаше лампа. Обичаше да се пече под нея. Във водата имаше растения, но екосистемата беше твърде малка, за да се поддържа сама. Налагаше се да я почиствам. Когато костенурката порастна водното и царство отесня и се наложи да я подарим на зоопарка. Ако водната площ е достатъчно голяма и с доста растения би могла да се саморегулира или поне с малко помощ от теб.За външна самоподдържаща се система най-ефикасни за почистването на водата са тръстиките, но за малка вътрешна не знам кои растения ще са най-подходящи. Може би ще трябва да сложиш аератор и филтър като в аквариум докато улучиш равновесието. Сигурно има хора с по-голям от моя опит и знания да ти помогнат със съвети. Твоите домашни любимци са щастливи с теб.
Изображение Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Дом за моите костенурки.

Мнение от Daniela Pargu »

За да е самоподдържаща се система ,трябва да е доста голяма !
Ако ползваш ел.пре4истватели за водата -трябва да са извън обитаемата
зона !
А по принцип има водорасли и растения, които пре4истват водата,но
минава доста време , докато сработят !
От опит - вади ги за хранене в друг съд - тогава акат ! :daaa:
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Дом за моите костенурки.

Мнение от gonel »

Много благодаря и на двете ви! :gush:
Да, аз ги храня в друг съд, в голямата вода няма много отход и остатъци от храни.. Тя изкарва към три седмици, те стоят доста и на вън.. Но, не ползвам ел. почистване.. Мен много ми е жал за природата, ако има лесно, в сламена колиба ще живея..:))
Все си мисля, да кажем с някакви агресивни водни растения и още някое чадърче, работи, може да се поддържа по-чиста..
Благодаря ви, отново!
Ще очаквам още съвети и мнения.. :liubov2:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”