КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Семенаците виаги са с по добра коренова система!!Присаждайте смело!!
Изображение
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 880
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Неделя »

:helllp: Искам да си купя киви, което се самоопрашва, без мъжко растение, нямам достатъчно място за две. Срещал ли е някой в момента някъде по расадниците?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nadin »

самоопрашващите се сортове не раждат много и сортовете не са хубави. Моят съвет е да си направиш присадка на пъпка на женското растение с една пъпка от мъжко растение, което ще е достатъчно за опрашвянето.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 880
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Неделя »

nadin написа: Мар 29, '23, 10:12 самоопрашващите се сортове не раждат много и сортовете не са хубави. Моят съвет е да си направиш присадка на пъпка на женското растение с една пъпка от мъжко растение, което ще е достатъчно за опрашвянето.

Това е много добра идея. Благодаря ти, Надин! :tzvetentze:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от mimivd »

Здравейте!Имам закупени от разсадник 3 броя киви,2 женски и едно мъжко,които вече 7 години чакам да цъфнат,но уви.Утре се прибирам от Китен.Тази сутрин говорих и помолих собственика и човека ми отряза 2 калем от женски и един от мъжкото киви,които отглежда.Как е най добре да съхраня калемите според вас и при присаждането на спяща пъпка маха ли се дървесината като при розите ?

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

mimivd написа: Авг 26, '23, 13:20 Здравейте! Как е най добре да съхраня калемите според вас и при присаждането на спяща пъпка маха ли се дървесината като при розите ?
Пробваме се тука с един приятел, но по-ни се получи присаждането зима-пролет. Даже сега пак се чудя да пробвам и есенно на спяща пъпка.
На коя улица се намира тази къща като ходя до Китен да я видя наживо?
May the Force be with You!
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от mimivd »

Намира се на Странджа самия край,на ъгъла срещу хотел Додо.Аз си пробвах късмета, дано да се получи.Собственика също ми каза, че пролет прави на подобрена копулация, но аз пролет няма откъде да взема калем.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

mimivd написа: Сеп 1, '23, 18:11 Намира се на Странджа самия край,на ъгъла срещу хотел Додо.Аз си пробвах късмета, дано да се получи.Собственика също ми каза, че пролет прави на подобрена копулация, но аз пролет няма откъде да взема калем.
Намерих го на картата. В района където живееш ще ми е чудно ако няма кивита.
May the Force be with You!
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от mimivd »

peterstamov написа: Сеп 3, '23, 08:11
mimivd написа: Сеп 1, '23, 18:11 Намира се на Странджа самия край,на ъгъла срещу хотел Додо.Аз си пробвах късмета, дано да се получи.Собственика също ми каза, че пролет прави на подобрена копулация, но аз пролет няма откъде да взема калем.
Намерих го на картата. В района където живееш ще ми е чудно ако няма кивита.
Аз живея в град Видин, а снимката е на растение в Китен. От това киви собственика ми отряза калеми.
ayz1k
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 5, '20, 11:42
Местоположение: с. Първомайци
Получил благодарност: 8 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ayz1k »

Здравейте! За много години!
На 02.04.22 година засадих 5 киви:
От Toni Limoni (фейсбук) си купих две Бруно и едно Томури. Никой не спомена, че за Бруно трябва Матуа. Едно Бруно и Томури умряха. Не го препоръчвам г-н Лимони, но това е лично мое мнение. Другото Бруно стигна чардака, а дали е Бруно и дали е женско не знам. Пусна няколко листенца, но не е цъфтяло.
От razsadnikat.com (разсадник Фантазия) - купих 2 Хейуърд (едно от 12 лв и едно от 10 лв). Споменавам цената, защото и на двете пише двугодишен разсад, но това от 12 лв беше по дебело, но пък не порасна много. Това от 10 лв стигна чардака. И двете не са цъфтяли, но са живи, здрави, без хлороза, което при мен е чест проблем. Добре са, а въпросът ми е кого бихте ми препоръчали? Да си поръчам ли пак от razsadnikat.com? Доволна съм от овошките им. Хванаха се 4 дръвчета, купени с кивито, но не са раждали още. Кивито е живо, но не е цъфтяло. Та затова реших да ви попитам да им се доверя ли пак? Доволни ли сте от този разсадник или не си отговарят сортовете? Искам да поръчам Томури и видях, че го предлагат. Имат и ябълки златна превъзходна, лозички, праскови, които също искам, НО ще се съобразя с вашето мнение, защото не са едногодишни насаждения. Благодаря предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”