Препоръчайте ми препарат против...

Модератор: Миша

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1040 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от gevkati »

и тези разказваха , че требят троскота с бактерии
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от alina »

Интересно предаване, но аз се отнасям към бактериите предпазливо. Едно време опитвали да събират и уничтожават нефтени петна с бактерии. Нещо стихна, явно резултатът не беше добър..
Гледах видео от Англия, една се борила срещу личинките на комари с нематоди..поливала своите 2,5 декара със скъпи разтвори..аз пък знам, че някои се борят с нематодите.
Най ефективно уничтожават троскота овцете, безгрешно подстригват .А може да го копаеш, корените са лекарствени.От зеленото на троскота правят американците напитка, казват че поддържа енергията , дава витамини..
Знам и чувствам, че в природата не трябва да се намесва грубо, с лека ръка и да диктуваш своите закони.
Иначе бих пожелала на тези хора спокоен и удачен живот на село.Дано да издържат .Интересно, че пожеланията на кочевниците в Иран при встреча : "Не повреди ръка" и " Не се изморявай"
Аз бих и добавила:"Бъди издържлив"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Di_Va »

Моля за съвет, че обърках пръскането на розите. Не точно обърках, ама знаех, че имат въшки и понеже си имам тепеки от лани, препарат съвсем като за въшки, направих разтвора и почнах да пръскам, но...оказа се, че освен въшките, са се появили и гъсеници, които по една, по две се бяха разположили по връхните листенца на много от розите и сладко си хапваха. Много се ядосах, че не погледнах, преди да захвана пръскането, ама беше късно. (Сега, като пиша, се чудя дали не можех да добавя и още някой инсектицид, ама ...)
Питането ми е, кога мога да пръскам отново и с какво, а притежавам още куп инсектициди - моспилан, дека ек, конфидор, фендона 60ск, сиванто, айкън, калипсо, делегат и рапакс! Какъв арсенал имам, а да избера тепекито :ufff: :ufff: :ufff: .
Дано Мишето погледне, но ще съм благодарна на всеки, който може да даде акъл в случая!
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Alien »

Изчакай ден и пръскай следващия?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Di_Va »

Alien написа: Апр 15, '24, 12:16 Изчакай ден и пръскай следващия?
Благодаря ти, Alien! Така направих, напръсках с рапакс в неделя, надявам се поне малко да преборя гъсениците, за първи път виждам такова масово присъствие! Следващите почивни дни ще пръскам отново, с друг инсектицид, (ако обстоятелствата и времето ми позволят). Трябва само да реша, кой от многото налични, да избера.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от zeleno »

аз бих използвала моспилан и дека ек заедно
единият системен , другият с бърз първоначален ефект/ контактен
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Di_Va »

zeleno написа: Апр 22, '24, 13:39 аз бих използвала моспилан и дека ек заедно
единият системен , другият с бърз първоначален ефект/ контактен
Благодаря :tzvetentze: ! Следващото пръскане ще е с тези препарата до два-три дена.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”