Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от alina »

Изкочиха доста реклами на къщичките от Полша.В два пъти е по-евтино . Но доставката.(?????), "за морем телушка - полушка да рупь перевоз.."
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

Ще поправяме старият навес и ми трябва нещо където да складираме косачки , резачки , пръскачки и т.н. Правихме скоро навес за гости , само дограмата ни беше 7000 , та не искам и там да бухна още толкова ... пък и с нещо сглобяемо ще стане по-бързо , като се изключи факта , че пак ще се лее бетон ...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

Преди малко си поръчах тази акумулаторна ножица за трева. Сигурно трябваше да попитам, преди да направя белята :sgiggle: ...
Някой ползва ли такава? Доволни ли сте?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от greeneyed »

Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:16 Някой ползва ли такава? Доволни ли сте?
search.php?keywords=isio
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
greeneyed написа: Апр 2, '24, 14:21
search.php?keywords=isio
Ух, успокОих се :swhew: ! Благодаря, Грийни, ще се поФаля, щом я пробвам :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

А, да! Кажете сега каква косачка да си взема - бензинова или електрическа? Бензиновата, която съм харесала, е с функция мулчиране, ама пък е 25 кг. Електрическите са леки - по десетина кила, обаче като си представя как се влачи след мен тоя кабел и ме хващат лудите предварително :sdrunk:... Какви са положителните и отрицателните страни на едната и на другата като се има предвид, че ще кося едни 300-400кв.м :?:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Мария Николова »

Трети вариант, Графиньо.
Вкарай 2-3 овце в тези 300-400 кнадрата и само ги пази да не напускат периметъра.
Ползата ще е двойна - хем тревата ще е опасана, хем ще е наторена с овчи ... барабонки. :katericka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:16 Преди малко си поръчах тази акумулаторна ножица за трева. Сигурно трябваше да попитам, преди да направя белята :sgiggle: ...
Някой ползва ли такава? Доволни ли сте?
Ползвам такава вече пета година. Супер е. Батерията все още държи яко. Лека, удобна и качествена. Препоръчително е да не си слагаш пръстите на другата ръка около нея докато режеш :nod: . Болезнено е. Бързо клъцваш. От личен опит от снощи. Не е много, но ме боли и е неприятно.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Апр 2, '24, 14:27 А, да! Кажете сега каква косачка да си взема - бензинова или електрическа? Бензиновата, която съм харесала, е с функция мулчиране, ама пък е 25 кг. Електрическите са леки - по десетина кила, обаче като си представя как се влачи след мен тоя кабел и ме хващат лудите предварително :sdrunk:... Какви са положителните и отрицателните страни на едната и на другата като се има предвид, че ще кося едни 300-400кв.м :?:
Някой беше питал, и имаше много добри отзиви аз самоходна моторан косачка. Може би е важно и какъв е терена ти, не зная на наклон как се държи.
Ние използваме само електрически, защото се налага да се разнасят насам-натам. За двора ползвам по-тясна, за да маневрирам по-лесно, защото има много врътня. Мятането на кабела е въпрос на навик, но въпреки това затруднява. А и е добре докато свикнеш, да имаш подръка подходащите неща да го свържеш, ако го "окосиш". косачките ни са Бош, не се доверявай на глупави марки , твърде малки, и недостатъчно мощни.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от pepelqshka71 »

Аз препоръчвам бензинова. Не и гледай килата. Не я буташ - тя сама върви, но трябва да и стискаш дръжката с още едно нещо дето е като съединител. Коси се лесно с нея. Рая беше 32 кила, когато започна да коси с нея двора ( е срещу 10лв де :nod: )
Имам и електрическа, но не я ползвам. Много досадно да дърпаш разклонители и да се съобразяваш с кабели.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”