От А до Я за любимите домати 2023

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от kim »

Полиии, Честит рожден ден! :tzeluvka: :gush:
Желая ти най-най от всичко :tzeluvka:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от kim »

polyabs написа: Авг 20, '23, 00:28 Аз тази година много проби но най съм доволна от Руми Варна, бай Хасан Меделина, Дуся жълта,...
Еее, ръбестите пак :D Имам Дуся красная. Няма такъв завръз и е вкусен :angel2: Ще пращам семенца :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Shami »

Кимче,много интересни са и трите ти вида черита.
При мен тази година съм доволна от Илдито.Благодаря,че ми изпрати разсад и от него.
Ще гледам да си запазя семенца.За останалите сортове ,ми то всичко ни е вкусно на нас.А като е и малко от към количество в салатата всичко измешвам.Всички са много хепи с такава салата,че съседите си правят само от краставици с копър.При мене кът са пък краставиците тази година.Само на шума вървят.Имаше до едно време и после затишие.ММ се разхожда постоянно с една купа със салата домати като ходи по съседите,носи си мезето с него :lol: После трябва да минавам да си събирам съдовете,че на мен са ми скъпи,подбирам си ги и колкото и да е неприятно ходя та си ги искам обратно,като същевременно връщам чуждите такива :hihihi:
Миризливки имам,излових вече няколко големи зелени.Има и кафяви и шарени.Не мога да определя и дали лука и чушките помагат в някаква степен.Направо си мисля,дали една година да пропусна и да не садя нищо а само да пръскам за да ги прочистя. :hmmm:
Семена няма да оставям от други домати.Не са здрави достатъчно за тази цел а и бързо ми заминават.Ето днес пак ще обера всичко,зълвата утре е рожденничка и се чакат гости.
Това което разбрах досега е,че ако искам да гледам непръскани зеленчуци,трябва да заложа на доста по-голямо количество
насаждения. Доста от тях дават фира и е добре да има повече.
А вече останалите неща свързани с напояване,миризливки,капани и прочие други проблеми,трябва да си ги подобря и да си търся решения за тях.Сега пък охлювите ме атакуват.Избират най-захарните сортове като чели.
За доматите сортове изпратени от Тутти нищо не мога да кажа,нещо май не им харесва при мен.Днес пак ще огледам за тях,но ми се бавят много ,но пак ще прегледам да не съм объркала при саденето ,нали много сортове садих и досега гледах само сортовете с червени домати.
Днес специално ще потърся и тези сортове за да видя какво се случва със тях точно.
Първо обаче отиваме при ветеринаря за ваксините на Мечо,а и после програмата е пълна,трябва да обикалям за подарък.
Това ще е голямо обикаляне и мотаене,много обичам да пазаря и вече предвкусвам как ще си самоподаря и нещо за себе си
Надявам се привечер да успея да влезна в доматите вече :lol:
Аватар
Хави
Виенско кафе
Мнения: 419
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2956 пъти
Получил благодарност: 336 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Хави »

И моите доматки, въпреки градушката, която ги помля!
С хиляди благодарности към Клеър!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от ivko69 »

Поли,Честит Рожден Ден.. :tzvetentze: :tzeluvka: :nazdrave: :ssvirka: :scake: :srock: :sflower: Да си жива и здрава,мир,спокойствие и разбирателство в къщи..

Аз днес замезих с две таранки на ламарина,ударих пет живи бирички,хапнах от собственото си пъпешче,и като едно добро и послушно детенце,отивам да направя една следобедна дрямка от 3-4 часа... ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 227
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 418 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от ch.petrov »

Още един неправилен домат

Изображение
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от b_ignatov »

Здрасти пак!
Аз вече си имам фаворит за догодина и той се казва Огромно Червено Сърце Тути (О. Ч. С.). Много приятен и плътен домат.Сладък с леко кисела нотка, без кора и найлонова ципа......абе просто уникален.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от alys »

Най-после някой друг, освен мене, да похвали ОЧС на Тутти!!! Игнатов, и аз много го харесах! Сега внимавай какво още ще похвалиш, защото съм решила да намалявам бройката на сортовете. ;)
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от b_ignatov »

alys написа: Авг 20, '23, 21:36 Най-после някой друг, освен мене, да похвали ОЧС на Тутти!!! Игнатов, и аз много го харесах! Сега внимавай какво още ще похвалиш, защото съм решила да намалявам бройката на сортовете. ;)
Аз ще направя същото за догодина......живи и здрави. Сега се чудя кой от ръбестите да оставя? Мисля да бъде Влахова, не че Бай Хасан и Меделина не са ОК, но Влахова ми се струва по-плодовит и едър. Ще запазя и жълтия домат, защото е едър и почти няма семки. Яша също е фаворит, защото е много родовит и вкусен, но е по-дребен. Розов продълговат Краси, също ще запазя и най-много още 1-2 сорта. Абе трудна работа ще бъде :)
Алис.....кажи и твоето мнение за догодина. Какво те е впечатлило най-много за всичките тези години?
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от alys »

Ми аз ги писах. Имам 3 ръбести, не мога да избера един - Влахова, Селско чудо и Квадратния на Клеър, следват Крушата на Клеър, ОЧС на Тутти, Розовият издължен на Краси, Чакал, Русе на Тутти, Португалския на НАМ, Болгарское чудо, може би Розов гигант на Тутти, Айсберг, Червен гигант Суходол (Бургаско), Алис-Лучия.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”