Зокум -Nerium oleander

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от МГХ »

Прекрасни растения показвате. Моите са в малки саксии на балкона и се чудя дали да ги преместя в по-големи. Проблемът е с прибирането и мястото. При нас май не могат да издържат зимата без укритие, но се чудя дали със завиване ще оцелеят.
Колко режете? Цялото ми растение е около 60 см.
Този ми е на работа и се мъчи на един духовит балкон, където пече неистово и духа непрекъснато.

Изображение
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от Бобсъна »

Зокума цъфти на върховете-колкото повече разклонения-повече върхове и повече цветове..Реже се в началото на септември..

Изображение

Един от с.Ивайло...до Пазарджик...

Изображение


Изображение

Расте си на улицата от 4-5 години и плододава добре...

Изображение
Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от polyabs »

Поли, правим ремонт на вилата и почти не се прибирам в Бургас за да седна на компютъра, липсвате ми много, но като приключим с градините и зарзаватите, ще съм вече по редовна на линия.
Тorre Мarcone пишеше на етикета, купен зокум от Мосю Бриколаж, и аз много си го харесвам, радвам се че се е хванал и при теб.
Благодаря за съветите с рязането Бобсъна, Polin, подхващам ги тогава като мине август. И ще пробвам да засадя някои в градината напролет за да имат време да се вкоренят по сериозно. :gush:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от Polin »

Спойлер
Покажи
polyabs написа: Авг 13, '23, 23:37 Поли, правим ремонт на вилата и почти не се прибирам в Бургас за да седна на компютъра, липсвате ми много, но като приключим с градините и зарзаватите, ще съм вече по редовна на линия.
Тorre Мarcone пишеше на етикета, купен зокум от Мосю Бриколаж, и аз много си го харесвам, радвам се че се е хванал и при теб.
Благодаря за съветите с рязането Бобсъна, Polin, подхващам ги тогава като мине август. И ще пробвам да засадя някои в градината напролет за да имат време да се вкоренят по сериозно. :gush:
Поли, а твоя Тorre Мarcone цъфна ли? Забравих да спомена, че ми цъфти и другия :D
Изображение

Аз моите ги почнах вече, поетапно, че са доста и гледам до края на месеца да съм приключила. А болните изрязах отдавна
и вече имат нови листенца по 2-3 см :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от ljuboznatelna »

Бобсъна написа: Авг 10, '23, 16:16 Зокума цъфти на върховете-колкото повече разклонения-повече върхове и повече цветове..Реже се в началото на септември..
Ох...Спазих го по-миналата година. Защо после цъфтят чак през август? :( А знаете, че в края на август обикновено спират, или поне много намаляват цветовете.
Ако ги орежа през един (клон), как ли ще им се отрази? Не мога да ги прибирам много големи.
Иначе пък са гъсти,спор няма. При това от години си плачат за пресаждане, по-точно подмяна на част от пръстта. Само корен са.
Ако имах слънчево място, бих ги сложила в земята, даже съм готова да ги увивам зимата, колкото и да я мразя тази операция. Тук, в Пловдивско, виждам зокуми в земята на много места, и се развиват прекрасно с последните топли зими.

Да сложа и една снимка, да не е съвсем голо :) От миналия месец.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”