Lens

polia
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Авг 12, '12, 20:59
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Lens

Мнение от polia »

Здравей, Зеленко!
Така се случи, че си навзех различни видове рози - първата роза, която видях беше Балерина и мускусните хибриди си останаха моите фаворити. В момента имам почти само от тях, на 2 петна по 10 рози.
Харесвам ги, защото се обгрижват лесно. Тази година не успях да ги напръскам (за първи път от 10-тина години) въобще и се маносаха и са малко с "оголени крака", гледам да ги торя началото на пролетта и после след като прецъфтят , обикновено началото на юли, сега планирам това за другата седмица (закъснях). Един или два пъти за сезона според наличното ми свободно време ги поливам и с течен тор от калифорнийски червей и зелен камък. Моите са на полусянка, при нас е голям пек и мисля, че се чувстват добре, не ги загрибвам. Тази година имаше зелени листа до средата на февруари, зимата беше необичайно топла. Участъците където са посяти са окопани и нямат плевели, всяка година решавам да ги мулчирам през следващата и все нещо се осуетява. Струва ми се, че имат нужда от подмладяваща резитба.
Би ли споделила кога и как обгрижваш твоите принцеси? Винаги показваш снимки с обилен цъфтеж и растения в прекрасна кондиция.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Lens

Мнение от borislava.kirilova »

:D Zeleno, дали пък нашата объркана Coloma, не е Rosalita? Виждам, че отглеждаш и двете, може ли да се произнесеш.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 395 пъти

Re: Lens

Мнение от zeleno »

polia , ранна пролет мятам по шепа Яра Мила и това е
пръскам наравно със всички останали растения - иглолистни и овошки
режа своевременно прецъфтялото
чат-пат поливам
по мой наблюдения розите са най-държеливите растения на суша / изключвам кактусите де / , дори да им опадат всичките листа от пустинните условия в Тракийската низина , захлади ли се , се освестяват веднагически ...
borislava.kirilova , правила съм снимки на двете рози , даже май съм ги качвала някъде из темите / сравнявайки ги /
има дребни разлики , но може да са от мястото , подложката , калема и прочие
и всичко това , ако предположението , че имам Росалита е вярно , защото нашият човек може да изпраща някоя напълно непозната за нас машина за цвят ...
polia
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Авг 12, '12, 20:59
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Lens

Мнение от polia »

Благодаря за отговора. Тази година нещо се замотах, не ми стигна времето, няколко уикенда през пролетта бяха дъждовни пропуснахме и сега няма наваксване...
На кого ли му стига времето за всичко, което е намислил да свърши в градината ?😊
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 395 пъти

Re: Lens

Мнение от zeleno »

Alden Biesen , нападната от цикада , неполивана , зарязана направо , но какъв цват ... и колко цвят ...

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 395 пъти

Re: Lens

Мнение от zeleno »

Lens Flair ® порасна
обсипана с пъпки , но аз нямам търпение да я наснимам

Изображение Изображение
Изображение

никакви поражения от вятър и дъжд
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”