Опит - малко, желание - огромно

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Lalel4e »

zvezdi4cca написа: Фев 16, '23, 14:52 Това е Chandos Beauty ...
:o
И аз я имам, и аз съм очарована, ама при мен е малко измъчена и цветовете, макар едри и страшно ароматни, са доста по-рехави.
Тази година вече ще имам вода (на хиляда места го написах, дано да не "излъжа"..) и се надявам картинката да се промени коренно!
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Lalel4e написа: Фев 16, '23, 17:53
zvezdi4cca написа: Фев 16, '23, 14:52 Това е Chandos Beauty ...
:o
И аз я имам, и аз съм очарована, ама при мен е малко измъчена и цветовете, макар едри и страшно ароматни, са доста по-рехави.
Тази година вече ще имам вода (на хиляда места го написах, дано да не "излъжа"..) и се надявам картинката да се промени коренно!
Както обича да казва ММ - Ти без ток си никой, в нашия случай без вода 😁 Майтапа настрана, това лято най-накрая прекарахме капково на розите, даже вече минаваше сезона, обаче веднага се усети промяната
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2169 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Polin »

Здравеи, Звездичке :tzvetentze:
zvezdi4cca написа: Май 1, '20, 18:45 А тези изобщо не ги знам как се казват, нито пък от къде се взеха лилавите ☺️☺️☺️
Изображение
Изображение
Това е Hyacinthoides hispanica :daaa:
Градината ти е прекрасна :liubov: Растенията са великолепни, отгледани с много любов!
С интерес ще следя темичката ти :nod:
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

След сивата зимата, всеки цвят е радост за окото :)

Изображение

Изображение

Изображение

Тази година за първи път рязането на розите съвпадна с цъфтенето на форзицията / нали така пише в дебелите книги ;) /

Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Здравейте
Толкова дългочакана пролет не съм имала. При нас все още е доста хладно, цветята из цялата градинали са "тръгнали", но трябва слънце за да почнат да се развиват. Всеки ден проверявам минимум по два пъти да не изпусна някое ново стръкче :D От последните поръчки до тук един розов флокс и едно астилбе не са се показали, може и да не са успели - бяха доста изтормозени миличките като дойдоха. Иначе гладиоли, ириси, хости и хойхери са се показали, розите напредват по малко, не е лошо да ги напръскам тия дни, че въшки и гъсеници и кво ли не... Магнолията за поредна година няма цвят, а е вече 2 метра, при мен за 3та година..жалко, защото много обичам нежните им цветове..ще чакам догодина.
Тази година пролетните ми цветя нещо не са както трябва - нарцисите и зюмбюлите изкараха по много листа, а цвят тук - там по някое мижавко. Тях не съм ги вадила миналата година, може и затова да е. Лалета вадих, подреждах, нареждах, нови слагах, едни преминават, други тепърва чакам...

Изображение

Изображение

Това цвете, го бяха подарили на бабата за Цветница, има още едно в бяло, ако някой знае как се казва, ще се радвам да прочета нещичко за него.
Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1695
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 228 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от darina1960 »

Много красиво при теб, Звездичка.
Пъстро и пролетно.
Мисля, че цветето за което питаш е саксифрага, наричана още каменоломка. Поне по цветчетата на това оприличавам растението. Не мога да видя листата. Има и бяла.
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

След дълго чакане, най-сетне и при мен зацъфтяха розите ❤️



Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”