Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от pepelqshka71 »

Еее Тути, нямаш стигане. Браво!
Аз извадих и големия козунак. Не знам дали се е опекъл отвътре, защото освен богато шоколад и орехи, сложих и сушени банани накиснати с уиски и захар ( не ми се сториха сладки и сложих и захар).
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Мария Николова »

Пекарският ми майсторлък се изчерпва с една тава баклава за свекърва ми Радка, по случай имения й ден. Бяха дошли трите й сестри и се издигнах в очите им чак до небесата. :lol:
Мама точешше корите за баклавата, а аз я направих с готови кори. Но не пестих време за отлично изчистени орехови ядки начукани в хаванче, нито парички за краве масло.
До правене на козунак никога не стигнах. : :hihihi: Но гледах мама как прави десетина козунака с 40 яйца. Всички роднини се чудеха как така нейните козунаци са по-жълти от техните. Просто слагаше в прясното мляко малко жълта боя за сладкиши. :srofl:
Гледах и помагах каквото ми каже. През целия й живот, единствения алкохол, който поемашше, беше причастието с вино. Беше искрено религиозна, пееше в църковниа хор и в трите дни на тримерене дори слюнката си не прглъщаше, а отиваше на умивалника да я изплюе.
Този факт превърнах в закон на живота си - Прави насаме това, което можеш да направиш пред хората. И обратно.
(По отношение на виното съм ... по-широко скроена. :lol: ) Затова аз тогава "обработвах" стафидите с чешмяна вода.

Радвам се за децата, които ще са искрено щастливи в хапката козунак да открият стафида. (Дори да е леко пияна. :sgiggle: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1199 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от alys »

Браво на всички, козунаците са страхотни! Направих втори козунак вчера и стана още по-добре. Половинката и първия хареса, което е радостно. Синът също направи козунак с леки дистанционни напътствия от моя страна. Снимката е на неговия козунак. Снахата беше заета с бебето. Иначе и тя с удоволствие се включва в кулинарни предизвикателства.

Изображение

Мерко, стафидите слагам сухи, така, както се продават (засега не съм правила сама). Стават си мекички и вкусни. Кисна ги в ром само за торта.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Emilly1212 »

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Тутти »

Днес угодих на ММ, който винаги иска козунак преди Великден, щом започнат рекламите по медиите. Стана идеален. Нямам толкова голяма чиния, използвах един обърнат поднос, за да го снимам.ИзображениеИзображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Emilly1212 »

Разкошен е, Тутти! Браво, справяш се отлично с всичко, което захванеш! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Тути :liubov: , абсолютна майсторица. Изглежда страшно апетитно. Този по нова рецепта ли е? Миналата година правих по твоя рецепта и стана много хубав и на конци. Рая мнооого го хареса и тази година ще правя твоята рецепта и още един, дето се прави във малки формички. Комшийката го направи и ми даде да го тествам. И той много ми хареса.
Само дето ги беше пекла във алуминиеви формички, една идея по големи от формичките за мъфини, а аз съм взела алуминиеви във формата на сърце.
Ето рецептата:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”