Украса за Великден

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 273 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: Украса за Великден

Мнение от darina1960 »

Тути, прекрасни са!
Най-харесвам такива ярки и изчистени бои.
Аз в събота ще ги боядисвам, че днес други задачите, а и децата ще са свободни тогава, а те искат да участват в заниманията.

Светли празници на всички съфорумци!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Украса за Великден

Мнение от Клеър »

Тутти , страхотни яйца са се получили , можеш да споделиш точно как ги направи , аз ще боядисвам в събота , тъй като днес съм на работа .

Сега по случай празниците , понеже не знам в коя тема да го сложа , надявам се че няма да се сърдите , просто така ми дойде от вътре .
Искам да поздравя всички по случай великденските празници с детския духов оркестър на Разград , в който е бил възпитаник и моя син 7 години , даже имаме грамоти и медали , но това е друга тема . Много се вълнувам всеки път като ги слушам . Това е блока зад местоработата ми и всеки ден ги чуваме като се упражняват , днес господина ги е изкарал да репетират на чист въздух и аз избягах за 5 минутки от работа за да им направя едно кратко клипче и да ви покажа . Пращам ви много усмивки !
https://photos.app.goo.gl/C5t3Xo5jBygwkBhZ6
Трябва да се кликне втори път за да тръгне видеото .
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Украса за Великден

Мнение от Тутти »

Браво на младежите! И как спокойно си свирят, със самочувствие.
Клеър, :liubov: Благодаря ти за клипчето.
Върна ме в ученическите години, когато правехме номера на “духачите”. Докато свиреха на продукция, някой зевзек започваше тайно, но така че да се вижда от сцената, да смуче лимон. Всички духови инструменти излизаха от строя, слюноотделянето беше неовладяемо. Гаднярчета имаше и има винаги.
Светли празници.
А за боите: сладкарската боя - купих течна, се капва върху найлонови ръкавици, няколко капки само, и топлото яйце се намазва като се овалва произволно. Бърза работа. После съхне върху пластмасова чиния или порцелан, да не залепне.
Мраморните бои са на същия принцип. Цялата занимавка е супер кратка и лесна. Ако няма ръкавици, става с найлон.
После като изсъхнат се полират с домакинска хартия и олио.
Това е.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Украса за Великден

Мнение от greeneyed »

Децата ги боядисваха, много им беше забавно, накрая започнаха да пишат цифри по яйцата, питам ги какво става, отговарят ми, че това били номерата на Меси и Роналдо)))))))))))) :lol: :lol: :lol:

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”