Здравейте! По неволя градинар.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
vasilev
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Сеп 17, '22, 08:37
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 12 пъти

Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от vasilev »

Здравейте,

Приятно ми е да се запознаем, по неволя, а може би и не чак толкова, от малко над година градинар.
Казвам се Василев. От известно време имам профил тук, с някои се познавам задочно покрай осъществени вече поръчки, но сега стигам да се представя.

Защо по неволя градинар - то така се случи. Дори не помня как, защо, къде попаднах на една роза, която доста ми привлече вниманието, а покрай нея попаднах на форума, а също и на доста други рози (докато ръчках из интернет пространството). Които пък са страстта на майка ми. (Някой да не си помисли, че имаме голямо количество или че им знаем имената - не, събирани от резници от нейни приятелки, наши роднини и радват окото, като им дойде времето.)
По стечение на обстоятелствата "откритието" на розите съвпадна с планове за лека преподредба на дворното пространство из къщата, а това ми даде възможност да наложа някои виждания или искания за цветното обзавеждане из лехите. (Не беше лесна борбата, че сме много генерали и все гръмогласни, ама пак има един пò генерал, когото да убедим. :worship:) И лудостта влезе с гръм и трясък. Вече има и "маркови" рози и се питаме "Добре ли спа, Батшеба?"
Някой да не си помисли, че съм направил и грандиозни промени... Абсурд, никой нямаше да ги одобри, а и нямам такава далновидност за концепция. :aspm: Така че се придържам към "класическите" цветя (карамфили, някой друг клематис, лилиуми и други подобни установени), които знам, че ще бъдат безропотно приети понякога с укор "Защо не взе повече?", "Защо не поръча тогава?", "Ама този цвят повече ми харесва?", "Пита ли хората?", "Кога ще дойде?", "Защо го поръча това?", "Къде ще го садим?" Май се досещате. :chchaa: Е, има и някои съвсем нови за нашето разбиране.
Основната цел (б)е(ше) да има цвят из градината през всички сезони.

Колко пък и да е неволя създалата се ситуация, като организирано по списък разтоварвам с градинарството, отмятайки коя леха е обработена. Така че бих казал, че добре се получиха нещата. :gzzzzzz:

Надявам се с времето да мога да споделям снимки, които сигурно ще станат еднотипни, но пък направени с желание.

Поздрави! :)
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2247 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от pepelqshka71 »

Добре дошъл Василев. Разполагай се удобно и споделяй. Чакаме и снимки :daaa:
( Под секрет - и аз така започнах - от една роза, та две... та до 120. Поради строителни дейности ги намалих на около 20, но...запълних с безброй други китки)
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от desunie »

Добре дошъл, Василев!
Като те "слушам" баш по воля си е станало всичко, но то си е било там спящо в теб и е чакало това сръчкване и пробуждане. С интерес ще следя и ще чакаме снимки.
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от daneda »

Добре си дошъл! С радост ще следим разцъфването на градината. За местенето и разместването мисля, че няма как да ги избегнеш. Сега ти се струва добре, но следващата година вече ще те дразни нещо и ще искаш маааалко да го промениш, за да стане по-добре и така година след година, сезон след сезон! Повярвай ми при всички тук е така - даже и тези с най-старите и страхотни градини!
С нетърпение ще чакаме снимки и ще следим развитието на градината! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от Гео, граф »

Аха, така се започва (каза тя със снизходителен автохумор :angelche: ), с розичка или с някоя друга джиджена китка, дето ти хваща окото, поровиш (уж) малко из нета, попаднеш на форума и айдеее утече :wooow2: :wooow2: :wooow2: !

Добре дошъл, Василев :tzvetentze: ! Ама прекалено официално някак така на фамилия :hmmm: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от mileni »

Добре дошъл Василев!
Явно в точното време си открил форума и разнообразието, от цветни предизвикателства.
Много цвят в градината, за радост на всички у вас!
Показвай, като разцъфтят.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от Тутти »

Добре дошъл и от мен. Тук във форума ще си като и дома си. Ние си имаме много колеги с едни от най-хубавите рози във форума. И много се радвам, че си ни открил. Така и аз започнах, и с форума, и с розите, сега намалявам розите, заменям с божури и пролетни луковични, после може да ме хване иглолистна треска…но с някои рози никога няма да се разделя. Така че те разбирам.
Показвай снимки, много ще е интересно да видим какво те вълнува.
vasilev
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Сеп 17, '22, 08:37
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Здравейте! По неволя градинар.

Мнение от vasilev »

pepelqshka71 написа: Апр 5, '23, 22:44 Добре дошъл Василев. Разполагай се удобно и споделяй. Чакаме и снимки :daaa:
( Под секрет - и аз така започнах - от една роза, та две... та до 120. Поради строителни дейности ги намалих на около 20, но...запълних с безброй други китки)
Здравей, Пепеляшка.
Мен мен озаптиха, че доста сериозно бях отворил различни каталози. :lol: Мисля, че сме на около 70 бройки в момента. Не е изключено в колекцията обаче да влезе още някоя с времето. :angelche:
desunie написа: Апр 5, '23, 23:31 Добре дошъл, Василев!
Като те "слушам" баш по воля си е станало всичко, но то си е било там спящо в теб и е чакало това сръчкване и пробуждане. С интерес ще следя и ще чакаме снимки.
Здравей, Десуние,
Имаше и малко воля, не отричам. Ама беше малко... Но пък не ми трябваше много да ме ръчкат. Лошото е, че лаврите на крайния продукт ги обира майка ми. Мен виждат в градината, нея хвалят. :lol:
daneda написа: Апр 6, '23, 11:36 Добре си дошъл! С радост ще следим разцъфването на градината. За местенето и разместването мисля, че няма как да ги избегнеш. Сега ти се струва добре, но следващата година вече ще те дразни нещо и ще искаш маааалко да го промениш, за да стане по-добре и така година след година, сезон след сезон! Повярвай ми при всички тук е така - даже и тези с най-старите и страхотни градини!
С нетърпение ще чакаме снимки и ще следим развитието на градината! :tzvetentze:
Добре съм те заварил, Данеда,
Съгласен съм за това с местенето. Ако мястото на цветето не е там, ще му намерим другаде. :)

Гео, граф написа: Апр 6, '23, 16:48 Аха, така се започва (каза тя със снизходителен автохумор :angelche: ), с розичка или с някоя друга джиджена китка, дето ти хваща окото, поровиш (уж) малко из нета, попаднеш на форума и айдеее утече :wooow2: :wooow2: :wooow2: !

Добре дошъл, Василев :tzvetentze: ! Ама прекалено официално някак така на фамилия :hmmm: ...
Да, покрай форума се загледах по-втренчено в определени растения, които преди по-скоро отразявах по снимки, видеа, други градини, по пътя, а сега реших, че ще бъде интересно да разчупим съвсем леко с тях монотоността в цветната част на градината.
А иначе с малко име съм Валентин, приятно ми е, Гео, граф. С фамилното ми и аз се чувствам все едно съм някъде на официално посещение. :lol:
mileni написа: Апр 6, '23, 17:38 Добре дошъл Василев!
Явно в точното време си открил форума и разнообразието, от цветни предизвикателства.
Много цвят в градината, за радост на всички у вас!
Показвай, като разцъфтят.
Потвърждавам, че макар и не изрично търсен, форумът си дойде в точното време, Милени. :)
Да е спорен сезонът и да има много цвят. :)
Тутти написа: Апр 6, '23, 20:13 Добре дошъл и от мен. Тук във форума ще си като и дома си. Ние си имаме много колеги с едни от най-хубавите рози във форума. И много се радвам, че си ни открил. Така и аз започнах, и с форума, и с розите, сега намалявам розите, заменям с божури и пролетни луковични, после може да ме хване иглолистна треска…но с някои рози никога няма да се разделя. Така че те разбирам.
Показвай снимки, много ще е интересно да видим какво те вълнува.
Здравей, Тутти,
Определено пооплакнах очи по розите на някои от съфорумците и в някои случаи хич не мога да повярвам, че розата може да изглежда по начина, по който я виждам. :omgoo:
Ще се старая да качвам снимки, когато започнат да цъфтят. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”