Missi

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Missi

Мнение от libra »

Какви са боровинките-американски или камчатика?
Missi
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Май 24, '22, 15:11

Re: Missi

Мнение от Missi »

Либра ,американска е, доколкото разбрах ще си взема тор за кисела почва. Снощи видях една за боровинки, тъкмо със нея ще си поливам и азалията. Другото ,което запомних е да садя на около 1.200м една от друга. Ох много искам да бера плодове от тях.🤞
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Missi

Мнение от libra »

Aз живея в този район, имам представа каква е почвата и не става за американска боровинка. Рододендрони и азалеи загубих ,може би към 30 бр. С поливане не става. Единственото друго, което можеш да опиташ, е да направиш голяма дупка и да я засадиш в специална кисела почва, но мисля че и така няма да се развива добре. Все пак, не знам какво ти мястото, може пък и да си уцелила някое кисело парче. Другият вид- лоницера камчатика нямат кисели предпочитания. И тях вече ги предлагат като храстчета. Там, пък трябва да се внимава за сорта, за да може да се опрашва. Тя цъфти много рано, началото на март и трябва да е на хубаво слънчево място. Разстоянията трябва да се осигуряват, за да се развива добре храста.
Missi
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Май 24, '22, 15:11

Re: Missi

Мнение от Missi »

Благодаря за инфото , вече са поръчани ще пробвам и ще пиша 🤞 . Азалията ми е в саксия не смея да я прехвърля в градината от време на време й хвърлям по някой резен лимон :lol: .За сега е добре
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”