От А до Я за любимите домати 2023

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от хортензия »

Честит празник дами!

Изображение
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2128
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 248 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от mimaflora »

Честит празник, дами!
Изображение
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1744
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 58 пъти
Получил благодарност: 356 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от penkeler »

Честит празник мили дами!

Изображение
embu
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Фев 2, '23, 12:23
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от embu »

alys написа: Мар 8, '23, 10:22
embu написа: Мар 8, '23, 02:08
Spoiler
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Такива ги върша. Приемам мнения, забележки и критики всякакви. Замислям се за осветление и покупка на триходерма. Засега измислих да светя така, общо с 4 лампи по 800 лумена, защото имах такива и все още имам десетки бройки, понеже си ми трябват доста такива крушки за из цялата къща, но мисля, че е слабо по това, което съм прочел досега. Тук някои, които са пикирани са сяти на 5ти Февруари в градинска почва и въпреки това си стана нещо - засега, макар, че всичко е доста песъкливо и не е торено с нищо с години наред освен с готови торове докато са засадени доматите и основно най-вече само с азот чат-пат. Други са сяти около 20ти и 25ти, при положение, че не съм сминал абсолютно всичко. Г/д мисля, че са добре нещата, за положените грижи и условия. Приемам съвети всякакви. В първия сандък дето му виси лампата отблизо е наслада, сята към 25ти Февруари и май никна почти всичко. 200 броя семена сложих там, сега ме мързи да ги броя. Сяти са в тор на класман си поръчах, дойде с доставка за около 25 лв с Еконт, не беше 60. За 65 лв и торфа и доставката. Другите снимани са ръгби и паулина пак около тези дати, но са сяти в торф на флориян от близкия магазин, при него сякаш тръгва нещо като мухъл или гъба ли е, какво е, тук-там, и не знам дали това трябва да ме притеснява и какво да правя.
Безполезно е осветлението, което ползваш. Ако ти звучи крайно, мога да смекча малко - твърде недостатъчно е. Мухъл се появява при недостатъчно слънце плюс влага. Не е страшно. Разрохкай с дървено шишче. Аз така направих с пипера, писах в другата тема за зарзаватите. Да се надяваме и на повече слънце.
Сях на 18 февруари тези домати и пипера.

Изображение
Какво осветление ми трябва, колко лумена? Бях си харесал

Изображение обаче не знам как се наричат, колко струват и от къде се купуват, също дали са достатъчно и колко на брой ще ми трябват за моя случай? Честит празник на всики празнуващи!
IvanSmilenov
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Яну 15, '21, 20:04
Местоположение: гр. Шумен, с. Салманово
Дал благодарност: 75 пъти
Получил благодарност: 121 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от IvanSmilenov »

Честит празник Дами!
Живи здрави и много щастливи бъдете!

Ето и малко доматита от днес

Изображение

Изображение

Изображение


и нашата шматеста Ирка търсеща внимание.....


Изображение

Изображение
а сега кого да гледаш е въпроса :hmmm:
"Нищо друго не впечатлява чужденците така, както склонността ни да търсим винаги най-лошото, най-грозното в характера на хората"
Иван Хаджийски
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 343
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 47 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от b_ignatov »

embu написа: Мар 8, '23, 11:19 Какво осветление ми трябва, колко лумена? Бях си харесал

Изображение обаче не знам как се наричат, колко струват и от къде се купуват, също дали са достатъчно и колко на брой ще ми трябват за моя случай? Честит празник на всики празнуващи!
Защо не разгледаш темата за лампите? Има линк към нея в шапката на тази тема.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1341 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от alys »

embu, моите лампи са фитолампи (розова светлина) по 6 вата, доверих се на Ивко и си купих 4 бр. Нямат големи възможности, но за ранни разсади вършат работа. Сега не ги виждам да се продават. Избери си дали да ползваш тип луминисцентно или лед осветление. Чела съм, че пурите на Силвания Гролукс са добри, но не са икономични. Лед осветлението предлага големи възможности. На мене Игнатов ми подари една лед-лента, залепена на алуминиев (?) U профил, свети в розово. Може да си поръчаш нещо готово. Една пура или лед лента, според мене, може да осветява "пътечка" с ширина около 20-25 см.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от ivko69 »

Честит празник момичета.. :tzvetentze:
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1470
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 244 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от ugod »

embu написа: Мар 8, '23, 02:08 Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Такива ги върша. Приемам мнения, забележки и критики всякакви. Замислям се за осветление и покупка на триходерма. Засега измислих да светя така, общо с 4 лампи по 800 лумена, защото имах такива и все още имам десетки бройки, понеже си ми трябват доста такива крушки за из цялата къща, но мисля, че е слабо по това, което съм прочел досега. Тук някои, които са пикирани са сяти на 5ти Февруари в градинска почва и въпреки това си стана нещо - засега, макар, че всичко е доста песъкливо и не е торено с нищо с години наред освен с готови торове докато са засадени доматите и основно най-вече само с азот чат-пат. Други са сяти около 20ти и 25ти, при положение, че не съм сминал абсолютно всичко. Г/д мисля, че са добре нещата, за положените грижи и условия. Приемам съвети всякакви. В първия сандък дето му виси лампата отблизо е наслада, сята към 25ти Февруари и май никна почти всичко. 200 броя семена сложих там, сега ме мързи да ги броя. Сяти са в тор на класман си поръчах, дойде с доставка за около 25 лв с Еконт, не беше 60. За 65 лв и торфа и доставката. Другите снимани са ръгби и паулина пак около тези дати, но са сяти в торф на флориян от близкия магазин, при него сякаш тръгва нещо като мухъл или гъба ли е, какво е, тук-там, и не знам дали това трябва да ме притеснява и какво да правя.
ucp.php?i=pm&mode=view&f=-1&p=535497
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Taalgard »

Честит празник дами , мами , баби , госпожи и госпожици !
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Благодаря Светле , вече всико е наред с дЯтето освен с разсада. :dovolen:
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”