Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от МГХ »

Време е да се подготвим за рязане
Този клип ми хареса. Обяснено е ясно и подробно.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 414 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Misi »

На мен ми беше много полезен този клип МГХ.
Миналата година рязах младите дръвчете без да зная какво правя. Ябълката роди един плод обаче и аз бях :wooow2:
Щом се научих асмата да си режа сама и това ще го изуча с рязането на дръвчетата.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от МГХ »

Misi написа: Яну 8, '23, 15:34 На мен ми беше много полезен този клип МГХ.
Миналата година рязах младите дръвчете без да зная какво правя. Ябълката роди един плод обаче и аз бях :wooow2:
Щом се научих асмата да си режа сама и това ще го изуча с рязането на дръвчетата.
Да, и аз го гледах внимателно и разбрах къде греша. Точно една ябълка трябва да оправя, че тотално сме я сбъркали, а и младите дръвчета да започна както трябва да режа. В този клип беше най-ясно показано кое какво е.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от vanina_g »

И аз го изгледах, полезно ми беше! Че режем май както ни падне, а сега някаква система ми се оформи в главата!
Благодаря МГХ! :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2593
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 751 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Lalel4e »

Революционно!! Нааай-накрая някой да обясни не само КАК, но и ЗАЩО!
И аз благодаря, Миленка!

Обръщам внимание - ако някой разчита, че когато си иска ще може да се върне тук и да гледа отново видеото, скоро това вече няма да е възможно. Заради ФБ. Понеже от фейсбук постоянно променят линковете, скоро този няма да бъде активен, така че ако някой иска да съхрани информацията, или да си сподели клипа на своята стена, или да си го свали на компютъра!

Последното аз все още не знам как става, чакам да се прибере компютърният специалист и да ме урЕди :mrgreen:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2254 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от pepelqshka71 »

Lalel4e написа: Яну 8, '23, 20:30 ..., така че ако някой иска да съхрани информацията, или да си сподели клипа на своята стена, или да си го свали на компютъра!

Последното аз все още не знам как става, чакам да се прибере компютърният специалист и да ме урЕди :mrgreen:
Лече, ако успееш да го свалиш на компютъра, моля те сподели как :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от penkeler »

МГХ написа: Яну 8, '23, 14:38 Този клип ми хареса. Обяснено е ясно и подробно.
Супер! Точно това е което винаги ми е било нужно и съм го търсил много пъти (е, не чак толкова упорито), но досега не съм попадал на толкова добре оформен материал и подробни обяснения към него. Различните попадения (с или без видео) се говори как треябва нещата да се оформят, но никъде не съм попадал на обяснения защо. В този клип не ти се налага механично да помниш каквото и да било (пък и много бързо взехме да забравяме), а да разбереш смисъла и причината защо трябва да го правиш. От там нататък, като знаеш какво искаш и как да го постигнеш, остава сам да разсъждаваш и да решаваш какво е нужно да направиш. Точно на такива съвети се опитвам да попадна, но не винаги ми се получава.
Досега запомнил, незапомнил - разбрал недоразбрал, всичкото ми рязане е било хаотично и резултата също.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1213 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от alys »

Пепеляш, Лече, опитайте дали така ви дава да го изтеглите, след като го отворите (видеото за резитбата).
https://photos.app.goo.gl/UUYvscwt6EAkGWoV8
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от penkeler »

Аз си го запаметих като URL на страницата от форума и при нужда мога да си го гледм онлайн, но от линка, който е дала alys се отваря страница само с видеото. В горния десен ъгъл има символ три вертикални точки и като кликнете върху него има опция "изтегляне".
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2254 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от pepelqshka71 »

alys написа: Яну 8, '23, 22:36 Пепеляш, Лече, опитайте дали така ви дава да го изтеглите, след като го отворите (видеото за резитбата).
https://photos.app.goo.gl/UUYvscwt6EAkGWoV8
Благодаря Алис. Свалих го.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”