Коледно настроение

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5632
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1732 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Тутти »

Лесни и бързи се оказаха мини щолените и направих пак. Този път вместо стафиди сложих нарязани сушени смокини. Добавих отново озахарени череши, но този път не ги нарязах на две, а ги врътнах с ножа на дребно, разпределиха се навсякъде. Затова щоленчетата станаха розовички. Много коледно.

Изображение

Изображение

И марципан направих, домашен, с истински бадеми, пудра захар и розова вода от роза дамасцена, която имам от приятели от празника на розата.
Изображение
Рецептата беше ултра лесна и днес направих двойна доза, защото обещах на една приятелка, която много обича марципан.
То и аз вече го обичам много, като пробвах домашния марципан с аромат на роза.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Клеър »

Да се поизцапаме
https://photos.app.goo.gl/k7WzvSUi2kQv1eZf7

Весело посрещане на празниците !
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от pepelqshka71 »

Яяя, каква питка е омесило детето :tzeluvka:. Клеър, здраве и благополучие в семейството :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Клеър »

pepelqshka71 написа: Дек 24, '22, 18:43 Яяя, каква питка е омесило детето :tzeluvka:. Клеър, здраве и благополучие в семейството :gush:
Благодаря Пепеляшче , здраве и берекет и за вашето семейство !
:lol: Питка още не може да меси , ако има и за напред желание ще го науча , радва и се , обаче малките топченца за украсата ги прави той . Приготвяла съм му тесто да прави гевречета или разни други формички , да си играе , после ги печем , голяма радост е за него .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от pepelqshka71 »

Важното е, че се опитва да се нацапа, а щом и гевречета прави - ехеее. Ще видиш, че догодина той ще меси питката. Много, много сладък е. Прегръдка за всички :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от jozefin »

Малко да разсея затишието :mrgreen: .
На 24 до два часа съм опаковала подаръци :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И да ви покажа най-хубавия подарък, който получих. По-точно най-полезният. Дръжте се рози и драки :lol: :lol:
Изображение

Хайде, вие сте наред да се хвалите :D .
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Клеър »

Ле ле Жозефин , колко подаръци ви е донесъл Дядо Коледа , вероятно цялото семейство много сте слушали . За догодина живот и здраве три елхи големи да сложиш , че да се поберат подаръците ви :lol: . При нас беше скромно , всичко се е побрало под елхата .
Изображение
Изображение
Аз получих масажираща възглавничка , като вися надолу с главата в доматите и после гъба ми като не иска да се изправи да ми направи отпускащ масаж :lol: така няма да издирвам децата да ме масажират , че вечно " много са заети " .
Румен пък като стана , погледна подаръците , разгледа кой за кого е и търпеливо зачака всички да станат , че заедно да отваряме , въпреки че аз го подканях на няколко пъти , той каза , че ще чака , какво толкова , така или иначе каквото имало вътре е вече тук и няма къде да отиде , нито пък да се промени .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Shami »

Момичетааа,при мен подаръците продължават да идват :ieeemyzh:
ММ ми поръчал фонтанче което днес получил,закъсняло ,сам си ходи до еконта без да ми казва.И успя да ме изненада тотално.
Изобщо неочаквах ,че ще се сети за фонтанче.Има и още обаче.Тъкмо търча аз отвънка с един леген да го пробвам и той ме изненадва със друг подарък.Харесал ми шадраван ,обаче не посмял без мене да го вземе.Зарязах всичко ви казвам.Метнах се така както съм в колата и викам гаа за шадравана,че коленете ми омекнаха. :lol: Последния взехме.Имаше три варианта.
Харесах си този с русалката. Незнам още къде ще го сложим ,но веднага го изпробвахме насред градината да видим как ще изглежда.После го прибрах,ще му мислим как да го закрепим,че да не го бутат кучета,котки.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”