EPUB четец

Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

EPUB четец

Мнение от Alien »

Здравейте читатели!
Имам питане - с какво да чета "EPUB" файлове? Опитах около 10-ина програми и се спрях на CR3, защото имам подобна на телефона и таблета и ми е удобно да я ползвам и на компютъра. Обаче някои файлове не иска да ги отваря. Или са някакъв по-нов стандарт или имат компресия... Прави се, че изобщо ги няма в директорията. С безплатните online конвертори успявам да направя тези файлове на PDF и да ги чета, но процедурата е бавна и несигурна.
Моля споделете какво използвате за четене на книги в електронен вид, под Windows.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от libra »

How to read Open EPUB or Open PDF ebooks on a computer
Open Adobe Digital Editions (ADE) on your Windows or Mac computer.
Go to File > Add to Library.
Find the saved EPUB or PDF file on your computer. ...
Double-click an ebook to start reading, or follow these steps to transfer it to an ereader.
Само си преписвам от гугъл
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от Alien »

Благодаря ти libra! :tzvetentze:

Впечатленията ми от ADE (v.4.5.11) са относително добри. Поне отваряше всичко, което му давах. Не се спрях на него поради следните причини:

1. Няма нощен режим и не може да се подбира фона на текста. Това силно уморява, когато трябва да се прочетат 1000+ страници за денонощие-две. Дори когато се чете художествена литература (за приспиване), пак е неприятно.

2. Няма режим аудио. За повечето езици има спикъри, но ADE, кой-знае защо, няма функции за прочитане. За add-on библиотеки за автоматичен превод, няма какво и да споменавам.

3. Причината да се откажа от него, беше, че не намерих как да го излекувам от мерака да ходи при всяко включване в интернет и да докладва. А когато му забраня да го прави, трябва да чакам по половин-една минута на всяко включване, докато му омръзне.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от libra »

Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от Alien »

Така тръгнах и аз. Но още не съм намерил такава читанка, която да ми хареса. От приложения списък, май съм пробвал всичко (ограничено безплатното, включително). Каквото предлага търсачката в първите 4-5 страници, го пробвах. С pdf, djvu, doc, txt, htm никога не бях се озорвал.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от Мария Николова »

Хартията си е хартия, Alien. Пипаш я, шумоли ти. Когато искаш я оставяш, когато искаш послушно се отваря пред теб и безпроблемно ти дава да я четеш.
И ХН не се нуждае от зареждане - няма батерия. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от Alien »

Писах, писах на тема дисплей срещу хартия... Обемът май ще надхвърли размера на стандартно есе и ще отиде към повест. Ако искате, да си пуснем отделна тема?
Междувременно, ако някой ползва EPUB файлове, нека сподели впечатление от четеца, който използва.
Аз междувременно пробвам add-on-и за FF. За момента не съм харесал нищо. Отварянето с Edge също не ми допадна.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: EPUB четец

Мнение от Alien »

След още няколко експеримента, намерих вюер в конвертора Calibre. Не е идеален, но работи много пъргаво, отваря всичко и може да се настройва за комфортно четене. Най-хубавото е, че е с GNU GPL 3. та може да се ползва свободно. За глезотии, като аудиопрочитане и автоматичен превод, ще конвертирам в друг формат.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”