Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Di_Va »

Клеър, прекрасна истинска приказка! Щастливи са вашите котета с такива стопани, да са щастливи и в новите семейства! :daaa:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от мечтица »

Вчера в живота ми се случи нещо страшно. Това, от което вероятно се страхува всеки собственик на котка. Всичко започна, общо взето, съвсем безобидно - дойде приятел след училище при малкия, а на улицата падна първият сняг, а те отидоха на двора.
Около час по-късно открихме, че котката не си е вкъщи. Обърнахме всичко, преместихме всички мебели, разгледахме всички килери, отворихме диваните и разтърсихме всички легла и излязохме навън да го търсим. Погледнаха навсякъде, в мазето, по дърветата, в цветните лехи, след което разбраха, че някак си се е качил над почти петметровата ограда и излезе навън да го търси
Около 23 часа вечерта обърнах крака си и децата счупиха оградата на съседа, опитвайки се да се изкачат на празния парцел. След половин час телефоните ни седнаха, а първата кола спря, за да уточним защо тичаме по пътя и на кого звъним. Обясних, ридаейки, че съм загубила голо дете, което ще замръзне в снега. Пич,ако четеш това - благодаря ти,не ме уби дори когато разбра,че е котка,а геройски ни помогна,въпреки че се опита да стоиш далеч от мен и шепнеш силно на децата,за да изясни дали съм нормална и дали котката съществуваше.
Минута по-късно вече имаше 5 коли, хората се катериха по полето, палетеха го с фарове, шумоляха топки с храна и му викаха Йода. Всички си размениха коняк, полезни съвети, а една двойка дори си размениха телефони (надявам се да са щастливи заедно).
Два часа по-късно ми предложиха да купя същата котка точно сега, защото стана ясно, че освен замразени картофи в тази поле няма да намерим. Метри мокра глина по обувките, всички бяхме мокри и трябваше да се приберем, поне да се преоблечем и да заредим телефоните си.
В къщи, след като по спешност сложих децата в нещо сухо, хвърлих ледени и абсолютно мокри неща в прането. Котката спеше сладко в пералнята. Между другото, много се възмути, че го замеряха мокри чорапи.
Изпих бутилка коняк...
(Евгения Галицкая)
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ян бибиян
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Апр 11, '19, 21:10
Местоположение: Смолян
Дал благодарност: 57 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Ян бибиян »

Клеар, много сладки пухчета. Със сигурност ще бъдат много обичани гушкани. Много хубаво ни представи цялата история
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от venetka70 »

Подредени за лека нощ.
За да си легнат човеците следва сваляне на пухчовците един по един. Тъкмо свалиш единия от леглото другите са се покатерили и настанили.
Всяка вечер е върло интересно.
На снимката липсва котенка Зара, тя е свалената в момента..

Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1359 пъти
Получил благодарност: 1335 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Днес си имаме рожденничка , тя поздравява всички приятелчета в темата и ги кани на мини тортичка .


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2244 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от pepelqshka71 »

Честита да е Клеърче. Да е здрава и игрива.
Лейди я поздравява :gush:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от трепетлика »

Клеърче , много години да й се радвате ; разкошни са и майка , и щерка !
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от clock »

Еххх, че ме усмихна, Клеърче!!!
Да ви е жива и здрава, Кая, и все така да ви носи радост и щастливи емоции!
Истински котешки рожден ден! :liubov2:
Присети ме за една смешка :lol: Котаракът на братовчед ми имал рожден ден и вкъщи решили да го отпразнуват. Купили човешка торта и когато се събрали всички, викнали и чичо. Той, възрастен човек, попитал кой има рожден ден, за какво празнуват? Батко му казал - котарака има рожден ден :lol: Чичо съвсем сериозно го изгледал и заявил - Аз котешки торти не ям! :lol: И не пипнал тортата :lol:
И сега ми е смешно като се сетя :lol:
Аз ако трябваше да празнувам рожденните дни на моите котки трябваше направо сладкарски цех да отворя :lol:
Да са ти живи и здрави, момичетата, Клеърче! :sheart:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Polin »

Да ви е жива, здарва и много послушна милата рожденичка, Клеърче :tzeluvka:
Дълго да й се радвате :liubov:
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Тутти »

Клеър, на това му се казва котешки висок стандарт. Котешка торта, при това украсена, върху махагоновото пиано. Великолепни са, светят им очите от радост.
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”