Гърция - море и още нещо....

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от scleri »

Не е проблема нито в очите, нито в очилата ви. Всичко е игра на светлосенките. Трябва да си призная че ако снимката не беше моя, и аз щях да приема следата за изпъкнала.

Ето действителната натовареност на плажа. Зеленото чадърче е нашият базов багер. Другите хора са отдалечени толкова че не чуваш какво си говорят, да не говорим някой да ти напълни кърпата с пясък минавайки покрай главата ти.

Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от scleri »

Оня ден по БиБиСи казаха че гръцкото море все още ставало, и ние веднага решихме да проверим това тяхно твърдение. Явно попрекалихме с ентусиазма защото когато вчера в девет и половина сутринта се изсипахме пред плажа на Александропулис разбрахме че времето става за плаж, ама ако не си сваляш якето. Променихме плана, и решихме първата половина от деня да отделим за културни мероприятия. Демек да се запознаем със забележителностите на този гръцки град. Пихме по едно кафе, и се помотахме час, два по александропулските сокаци. Резултат от това размотаване са и снимките които искам да ви покажа. Не че са нещо кой знае какво, ама ей тъй да се поизфукам малко. Иначе що изгорих за четирсет лева нафта ако не се изфукам.
Помотахме се из града, стана време за обяд, хапнахме, и пак пробвахме с плажа. Втория ни опит беше далеч по-успешен. Слънцето припичаше приятно, а и водата, за наше изненада, все още става за плуване. Не за плацикане на края, а съвсем истинско морско къпане. Постепенно плажа се напълни с гръцки наборчета, пенсионерчета. Интересно че млади хора нямаше. Аз бях най-младия на плажа което ме направи център на вниманието на всички гръцки баби. Малко се възгордях, жената после ми го изкара през носа, ама това беше после.
С една дума изкарахме си един хубав октомврийски ден. Догодина сигурно пак ще отидем.
Хайде сега погледайте малко снимчици, и поцъкайте с език.

Поемаме по крайбрежната.

Изображение

Срещу нас е фара на Александропулис. Основна забележителност на града.

Изображение

Градския плаж, и пристанището.

Изображение

Ферибота за Самотраки ни чака. Капитана, горкия, не предполага че няма да пътуваме. Надява се.

Изображение

Самотраки на хоризонта, и той тъгува за нас. Поне на мен така ми се иска да си мисля.

Изображение

Оказва се че и гърците си имат национални герои.

Изображение

Фара отблизо.

Изображение

Фара още по-отблизо.

Изображение

Уличка някаква. Защо съм я щракнал не мога да ви кажа, ама като съм я щракнал защо пък да не ви я покажа..

Изображение

Градското паркче. По-скоро градинка някаква квартална.

Изображение

Какво е искал да каже автора с тази си творба оставям на вас да решите. Аз така и не можах да стигна до единомислие с другото ми аз.

Изображение

Тук вече нещата са по-ясни. Реплика на богинята на победата Нике. По-скоро реплика не на богинята, а на нейната статуя която французите са откраднали от остров Самотраки, и сега се хвалят с нея в Лувъра.

Изображение

И за последно. Не може Гърция, море, и да няма поне една вятърна мелница, пък била тя и съвсем мъничка.

Изображение
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от gonel »

Много благодаря за краткия морски очерк.. Така зареждащ и освежаващ.. ‘Се едно отваряме прозорец и вдъхваме: ааах… :liubov2:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”