Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от polyabs »

Клеър написа: Авг 29, '22, 21:55
alys написа: Авг 29, '22, 17:48 Саша има поглед на момиче. :tzeluvka: Прелестни са! :liubov2:
Саша е момиченце и е кръстена на Руския домат Саша , защото се роди с много голямо дупе :lol: точно голямо , както и домата е голям , а Виктор дойде от самосебе си , да си ходи със Саша . Можеше и него на домат от руските да кръстим , но нямаше подходящо име . Нали майка им е полу -сибирка та и децата да вървят в крак с родата .
Истината е че котенцата са истински гальовни и много добрички . От десетина дена излизат в градината и е истински рай за тях . Първите дни стояха само до вратата и разглеждаха , докато малкия Виктор не се усмели да излезе . Още са толкова мънички , но като ги приберем вечер вътре , стоят и чакат послушно майка им да се прибере , скитницата . Виктор се роди на половина на Саша , толкова мъничък , все плачеше щом мама я няма , а на Саша не и мигваше окото . Като ги вземаме тя стоеше не църкаше , а Виктор все мяучеше , но като станаха на 10 Тина дена и той стана по- силен и си набавяше достатъчно мляко , спря да плаче . Сега почти настигна сестричката си и постоянно идва край нас , сега е по- смелия от двамата . Като ги вземем на ръце са толкова нежни и едни пухени като памук . Ох , котешки вълнения .
Сега ще се мъчим да кастрираме майката , но трябвало да минат три месеца след раждане , дано не забременее пак в това време , защото не можем да я държим напълно затворена , просто си иска свобода . Даже не знаем как е забременяла , след като я държахме само вътре и я извеждахме само докато е край нас и пак я прибирахме . Е , станалото станало , дано да не се разгони още месец и половина , но и тя страхотна мама излезе . Голяма слабост са ми тези котета , много ги обичам , всички , бебета , младежи , големи , всякакви .
Ох, имам същия проблем. Нашата котана ражда за 2ри път тази година. Първия път на Гергьовден ден роди 2, сега преди 15 дена роди 7, останаха 6 ...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5772
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2047 пъти
Получил благодарност: 2456 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Тутти »

Казват, че заради новите храни, които съдържат хормони, защото дори да са направени от месо, и то има хормони, котките се разгонват по-често.
Не ми излиза от главата и онази статистика, че една котка с нейното поколение и тяхното поколение и…………..след десет години има 50 хиляди котки. Невероятно, но факт.
И аз имах такива проблем и много трудно ми беше да го реша с кастриране. По едно време мислех, че само с това се занимавам. В крайна сметка имам десет кастрирани котки, много кротки.
За мен това с котките е натоварващо психически, затова сега като ги кастрирах, дишам по-спокойно.
Лошото е, че прииждат някакви мънички котенца от някъде и добре, че съседките имат грижа и ги подаряват на пожелалите ги.
Някой “умник” ги подхвърля сигурно.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Аз си мисля да направя следното нещо .
Като минат три месеца след раждането ще и запиша час за кастрация . Дори да е скоро забременяла , ще я абортират и кастрират . Иначе няма да можем да се оправим никога . Може и да звучи зловещо ама не виждам друг начин .

Кая е вече една година кастрирана и съм изключително доволна , макар и при нея кастрцията беше свързана със цезарово сечение и всичко мина наистина гладко и бебенцата си отгледа . Единственото което някак отвътре ме гложди е , че тя беше просто изключителна майка , което не мога да опиша с думи . Така възпитаваше бебенцата , че на моменти не вярвах на очите си , че може една котка да полага такива грижи , просто невероятно .

Тутти , вярвам напълно за сухите храни това което споделяш . Магия като достигна зрялост и започна да се разгонва един след друг път , седем пъти , не миряса докато не я заплодихме и хем кърми , хем се разгонва . Направо лоша работа . Едно време като гледахме женска котка и хранехме с готвена храна , разгонва се един път , ако не я заплодим , най- много още веднъж се разгонва и край , това беше .
Кая беше така , разгонване постоянно и мислех , че е нещо сбъркана . Сега Маги е така и на нея ще и дойде реда малко по- нататък за кастрация .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от сюзан »

Клеър, няма нужда да чакаш 3 месеца. На мен ми казаха нашите ветиринари,че 60 дни след раждането може да се кастрира. Нашата Нора роди на 23 март миналата година и веднага след 24 май я кастрирахме. От трите котета (и трите бяха женски) останаха 2 и тях кастрирахме, че иначе какво щях да ги правя толкова котки. Сега гледаме три котки, но и те ми са много.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Сю ,признавам си честно , че една котка е напълно достатъчна , но се залита лесно както с цветята , както и с доматите . Ние в момента сме със осем броя . Три големи , тези две бебета и още три по- големи бебета . Не мога да насмогна със храната , обезпаразитяване , имунизации и тоалетни . Това естествено е само моя вина . Не се оплаквам , но не трябва така . Хайде трите по- големи бебета скоро ще си имат нови домове , ама тези пъньарките няма да ги изхвърля разбира се , но ще се погрижа за тях да бъдат кастрирани преди полова зрялост , а не после да се чудя какво да правя и с тях .
Polad112
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Авг 24, '22, 09:14

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Polad112 »

Здравейте, вчера се натъкнах на много хора, които подаряват котки, та отварям тази тема, за хората които си търсят домашни любимци, да им покажа, че има толкова много животни чакащи осиновяване ! Прикачен е линка!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Polad112 написа: Авг 30, '22, 18:16 Здравейте, вчера се натъкнах на много хора, които подаряват котки, та отварям тази тема, за хората които си търсят домашни любимци, да им покажа, че има толкова много животни чакащи осиновяване ! Прикачен е линка!
Ние тук във форума си имаме достатъчно котки да си подаряваме един на друг . А и никой почти не желае да осинови коте . За това гледаме да се справим с кастрациите за да не се множат . Благодарим за информацията и загрижеността ти .
Ти някога осиновявал/а ли си животинче ? Имаш ли животинка ?
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от polyabs »

От една ветеринарна клиника ми казаха че след 6 месечна възраст могат да се кастрират.
А мен ме е жал да не им стане нещо след операцията ... моите котки са на двора. Само първото котило бяха в къщи защото на 6 май беше студено, роди навън но 2 от котенцата се разболяха и 2 дни след раждането умряха ..... Но и аз смятам да ги кастрирам защото с малките котенца са общо 9.
Polad112
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Авг 24, '22, 09:14

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Polad112 »

Клеър написа: Авг 30, '22, 18:51
Polad112 написа: Авг 30, '22, 18:16 Здравейте, вчера се натъкнах на много хора, които подаряват котки, та отварям тази тема, за хората които си търсят домашни любимци, да им покажа, че има толкова много животни чакащи осиновяване ! Прикачен е линка!
Ние тук във форума си имаме достатъчно котки да си подаряваме един на друг . А и никой почти не желае да осинови коте . За това гледаме да се справим с кастрациите за да не се множат . Благодарим за информацията и загрижеността ти .
Ти някога осиновявал/а ли си животинче ? Имаш ли животинка ?

Да, осиновил съм 2 кученца от такива обяви, смятам, че трябва да се създаде живот на животинчетата, а не да стоят на улицата или в приюти !
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Ами чудесно ! Можеш да ги споделиш тук при нас . Ще се радваме да ги видим тогава .
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”