Големи транспортни саксии

Аватар
vanila_varna
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 28, '12, 10:31

Големи транспортни саксии

Мнение от vanila_varna »

Сега, вече имам голям балкон с 360 градуса слънце и трябва да го напълня, е за такива моменти живея бе! Както и да е, танца на радостта приключи и почна лудостта. Ох, искам градина да стане, искам малини, къпини, касис, смокини, климатиси и даже лешник съм харесала. Цитрусите са ясни, набелязала съм за отстрел за другата седмица. До тук само смокини 2 довлачих и една малино-къпина, плюс дето не ги броя розмарин прав и влачещ и лилава и розова лавандула -все е някакво начало.
Та трябват ми големи съдове, да речем 50 литра нагоре (45 литра домъкнах от Джъмбо, но са ми малки). Има големи, ама са по 50 кинта, по-добре да ги дам за китки. Та си помислих, че транспортни големи саксии са по-евтини и бях права, по 13-15лв има. Намерих на 2 места в нета, но нещо не ми е удобен размера. Някой по разсадници да е виждал, или примерно квадратни или сандък, да се продават големи, те някой разсадници не поддържат много сайт, но пък ако звънна да ми пратят?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Големи транспортни саксии

Мнение от Lilly »

не мога да се ориентирам точно какво правиш / 3 пъти прочетох, че става дума за балкон :hmmm:
ама как да е - на конкретния въпрос , аз купувам саксии от
https://meyerbg.com/index.php/pages/index/5/1/0/192
а ето ти супер евтини от китайците
https://www.aliexpress.com/item/4000562 ... Mc8ocBrWck
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Големи транспортни саксии

Мнение от Тутти »

В транспортни саксии на терасата много ще измъчиш растенията. Развива се над 60 градуса през лятото върху настилката. По-добре по-малко растения, но в хубави саксии, с изолация. Има ги на много места, и макар и по-скъпи, издържат на температурни разлики и са много трайни.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Големи транспортни саксии

Мнение от Lilly »

Керамичните саксии са много скъпи .
Не съм сигурна за дървените сандъци - виждала съм много големи растения в такива сандъци.
Иначе в тези евтините с някакви импровизации на изолация м-у два съда с различни размери ...само че къде ще отиде декоративната стойност на такава градина , ще си остане загадка..То за мен е загадка самата идея за такъв балкон - със смокини, лешник ...
А за балкона - със съжаление си признавам, че ми трябваха 3 г. , за да приема , че на балкона растенията ми умират от високата Т и че нищо не мога да направя. Сега на балкона седи само една аптения и тя не просперира, но не умира. Всичко останало свалих в градината .
В торби като тези в Алиекспрес сме виждали големи растения в разсадниците - разликата е, че там са на земята , а не на балкони.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 395 пъти

Re: Големи транспортни саксии

Мнение от zeleno »

има големи контейнери за строителни разтвори , сравнително евтини , плътна еластична пластмаса / https://praktis.bg/stroitelen-legen-90l , но аз съм купила продълговати
ако са поне на ширина еднакви , можеш да ги наредиш покрай парапета и около тях и под тях да сложиш някаква топлоизолация , покрита с дървена обшивка / тип ограда примерно
Изображение
/ съвсем илюстративно
Изображение
със задължителна яка хидроизолация
как ще качиш толкова пръст , за да ги запълниш - сигурно си измислила , но когато се озеленява покрив се изчислява допълнително носещата конструкция , за да не паднеш у съседа , образно казано
растенията - подходящи като за Сахара
аз се мъча с един парцел в Тракийската низина , 40 градуса як пек , много растения просто изгарят
та го обмисли
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”