Избор на много годишно цъфтящо?

Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Избор на много годишно цъфтящо?

Мнение от Lalel4e »

Флоксовете са страхотни, но цъфтят само пролетта, освен това доста разрастват туфите.
Изобщо, всички предложени са чудесни цветя, но никое няма толкова продължителен цъфтеж. Хубави са за комбиниране с други.
Аз си държа на карамфилчетата - ниски, с декоративна зеленина, вечнозелени и цъфтят през целия топъл сезон.
При това ароматни :daaa:

Иначе и Нонето е много права!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Избор на много годишно цъфтящо?

Мнение от Lilly »

Изображение
този офиопогон е висок, но има и ниски сортове
също на мен много ми харесва бордюр от седум Атлантис
Изображение
ниските далии dark angel series - това гарантирано ще цъфти до сняг /високи около 20-30 см/ , но се вади есен и се сади пролет
Изображение
хости, хойхери, колеуси - много атрактивни, но за да са красиви, си трябва малко работа
първите 2 предложения май не изискват никакви усилия, освен малко плевене
а вариант съвсем без работа - една ивица някаква материя отдолу срещу плевели и отгоре хубави едри бели камъчета
между тях може да има седуми - има прекрасни ниски сортове
Изображение
Изображение
един прекрасен сорт илекс - нисък и бавно растящ
Изображение
къри, лавандули , салвии,сантолини - прекрасни растения за бордюр, трябва да се подменят на 3-4 г, защото губят декоративния си вид , иначе растат и хубавеят без никакви грижи
без грижи - ниски евонимуси и бербериси /има много атрактивни сортове и от двата вида
NRG
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Юни 23, '19, 10:39

Re: Избор на много годишно цъфтящо?

Мнение от NRG »

:worship: Благодаря на всички включили се в темата ми. Явно ще минавам през някой градински център да видя на живо, че всичко до момента ми се вижда високо. Единствено зелено листните без цвят, ми се виждат ниски. А пък ако не харесам в крайна сметка, ще си остана на Бегониите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”