От А до Я за любимите домати 2022

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8594
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

И аз следя поредицата клипове с ашладисване на Краси и ми е много любопитно какво ще излезе на финала. :zazaazaz:Ще го гледам отново внимателно този клип,даже няколко пъти,че нещо не разбрах,трябва да са на тъмно ли тези прясно ашладисаните ? :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8594
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

И веднага да благодаря на Алисче за изпратените семенца! :liubov:
Алисче,сега детето ми ги донесе :daaa: Видях,видях ,всичко видях и разгледах! :ieeemyzh: Очите ми станаха ей такива огромни! :shock: Ченето ми провисна :bzzzz: После обикалях в нас като отвързана. :wooooowz: То е емоция ,то е чудо! :wooow2: Не мога да опиша с думи,все едно бръкнах в контакта и се заредих с хиляди мечти :liubov2:
Благодаря,благодаря,сърдечно благодаря !Бъди жива и здрава и все така щура наша доматена фея! :tzeluvka: :sheart: :liubov:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Краси Лазаров »

Клеър написа: Фев 1, '22, 19:50 Краси много хубави ашладисани доматки , браво ! На мен обаче най- много ми хареса фокуса с кутията , е не се съмнявах , че ще изкочи нещо друго от там , обаче така се ококорих да видя все пак и хоп , доматки . :lol: :lol: :lol:
От една страна семките са доста скъпи,от друга ми е жал да изхвърлям растения и накрая все ми се иска да опитам и още нещо. Кутията беше са срастване на присадките,обаче се оказа по-успешно всяко растение в собствен инкубатор,защото в кутията по-трудно се постига висока влажност. Така кутията ми освобождава място,защото в нея вкоренявам отрязаните върхове на подложките вместо да им търся място.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Краси Лазаров »

Shami написа: Фев 1, '22, 20:02 И аз следя поредицата клипове с ашладисване на Краси и ми е много любопитно какво ще излезе на финала. :zazaazaz:Ще го гледам отново внимателно този клип,даже няколко пъти,че нещо не разбрах,трябва да са на тъмно ли тези прясно ашладисаните ? :hmmm:
Добре е след ашладисване да са на тъмно поне едно денонощие,явно така по-лесно се прихващат. След това се пазят няколко дни от директно слънце. После след 7/8 ден по-малко се отварят докато свикнат. След това се "запознават"леко по леко със слънцето.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8594
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

Краси Лазаров написа: Фев 1, '22, 20:29
Shami написа: Фев 1, '22, 20:02 И аз следя поредицата клипове с ашладисване на Краси и ми е много любопитно какво ще излезе на финала. :zazaazaz:Ще го гледам отново внимателно този клип,даже няколко пъти,че нещо не разбрах,трябва да са на тъмно ли тези прясно ашладисаните ? :hmmm:
Добре е след ашладисване да са на тъмно поне едно денонощие,явно така по-лесно се прихващат. След това се пазят няколко дни от директно слънце. После след 7/8 ден по-малко се отварят докато свикнат. След това се "запознават"леко по леко със слънцето.
О,това беше много важно уточнение.Благодаря Краси за подробното обяснение. :daaa:
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Taalgard »

b_ignatov написа: Фев 1, '22, 11:20
хортензия написа: Фев 1, '22, 10:18
Ще сея още....ръгби, пинк рок, биг бииф и афен, ама тях ги има в малки опаковки. Все пак и за тях се включвам ако има поръчка

Имай едно наум с тези малки опаковки,аз лично се отказах от Биг бийф точно заради тях.Преди години си делихме тук голям пакет и домата ме впечатли,но после залитнах на малките опаковки и резултата беше плачевен -нищо общо със сорта.Дано нещата да са се променили :stiskam: но аз си оставам все така недоверчива към тях.
Нямам избор за сега.
Хайде да направим поръчка за един два сорта тогава. Аз мисля че си подсигурих няколко семенца Хъни муун от другарче, може да поръчаме Афен и Биг бииф примерно. Ако кажете как правите нещата, аз ще свърша всичко.
Хъни муун е F1....
Дали от другарчето ще е същото ?
Аз си правя експеримент с едно ръгби.
Не знам кой F съм вече и ми е интересно какво ще се случи.
Миналата година втора и трета китка бяха ръгби а другите различни.
Едните малки топчести.
Другите съвсем леко издължени но не и ръгби...
Най горните имаше топчест колкото пинг - понг а другите бяха като чери. :D

Като пикира доматите махна ли долната част на чашката с корените ?
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 343
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 47 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от b_ignatov »

Taalgard написа: Фев 1, '22, 20:40 Хъни муун е F1....
Дали от другарчето ще е същото ?
Аз си правя експеримент с едно ръгби.
Не знам кой F съм вече и ми е интересно какво ще се случи.
Миналата година втора и трета китка бяха ръгби а другите различни.
Едните малки топчести.
Другите съвсем леко издължени но не и ръгби...
Най горните имаше топчест колкото пинг - понг а другите бяха като чери. :D

Като пикира доматите махна ли долната част на чашката с корените ?
Семената са от миналогодишната поръчка на сорта тук във форума. Трябва да са истински.
Като прехвърлих в кофичката, първо сложих два три пръста смеска и след това сложих растението с цялото кореново блокче. Запълних до горе с още смеска, понатиснах добре и полях.
Последно промяна от b_ignatov на Фев 1, '22, 21:22, променено общо 1 път.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от shoshy »

b_ignatov, мога да разделя семена на читави сортове домати, който ми изпрати добра съфорумка.
Прати адрес на лични.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 343
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 47 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от b_ignatov »

shoshy написа: Фев 1, '22, 21:22 b_ignatov, мога да разделя семена на читави сортове домати, който ми изпрати добра съфорумка.
Прати адрес на лични.
Благодаря много, но......приключих със семената за тази година. Имам 10 сорта от мойте миналогодишни, имам още толкова от Алис и току що си купих любителски опаковки по 10 семки на Pink Rock, Afen и Big Beef. Имам и по няколко семки ръгби и чакам пратка от другарче за няколко семки Honney Moon. Надявам се че ме разбираш.
Оффф.....много семки много нещо.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от shoshy »

Радвам се че си намерил достатъчно семки! Успех с новите сортове!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”